Startliste for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
90 |
3 |
Kristine Dupont |
2007 |
0788AL |
HERLEV |
|
50m |
|
30 |
4 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:23.48 |
42 |
5 |
Lea F. H. Jespersen |
2008 |
0838AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:24.20 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
11 |
2 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:13.29 |
105 |
3 |
Katharina Zobel |
2007 |
0748AB |
HERLEV |
|
25m |
2:11.41 |
38 |
4 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:08.71 |
91 |
5 |
Ida Marie Frederiksen |
2008 |
0828AD |
HERLEV |
|
50m |
2:10.03 |
96 |
6 |
Emma Kyndesen |
2006 |
0622AH |
HERLEV |
|
25m |
2:11.73 |
17 |
7 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:13.49 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Andrea Kiefer-Hansen |
2006 |
0696AK |
HERLEV |
|
25m |
2:05.00 |
59 |
2 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:03.02 |
60 |
3 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:56.21 |
34 |
4 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:55.59 |
33 |
5 |
Carla Heidemann |
2007 |
0782AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:56.09 |
94 |
6 |
Liv Waag Kallesøe |
2006 |
0634AF |
HERLEV |
|
25m |
1:59.74 |
103 |
7 |
Liva Rosenkrands Olsen |
2006 |
0636AJ |
HERLEV |
|
25m |
2:04.89 |
72 |
8 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:05.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Alma Gotfredsen |
2005 |
0548AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:52.32 |
37 |
2 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:49.47 |
235 |
3 |
Isabella Ludvigsen |
2005 |
0564AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:47.65 |
67 |
4 |
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
0686AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:44.14 |
55 |
5 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:44.86 |
158 |
6 |
Alma Olander |
2005 |
0568AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:48.47 |
65 |
7 |
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
0728AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:50.35 |
86 |
8 |
Ellen Simoni Alfast |
2006 |
0604AI |
HERLEV |
|
25m |
1:54.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
1 |
Catrine Porsdal |
2005 |
0536AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:42.59 |
64 |
2 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:42.12 |
191 |
3 |
Hilma Sörum |
2004 |
AX3204 |
MKK |
|
25m |
1:39.85 |
129 |
4 |
Alma Olivarius |
2005 |
0532AF |
LYNGBY |
|
25m |
1:39.34 |
48 |
5 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.37 |
169 |
6 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:39.90 |
73 |
7 |
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
0726AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:42.33 |
56 |
8 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:44.13 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Thea Bolander |
2003 |
BW1403 |
MKK |
|
25m |
1:38.73 |
51 |
2 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:36.57 |
229 |
3 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
1:35.54 |
218 |
4 |
Roseline Løkkegaard |
2004 |
0462AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:35.17 |
177 |
5 |
Adna Curan |
2003 |
BK4803 |
MKK |
|
25m |
1:35.36 |
68 |
6 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:35.78 |
153 |
7 |
Mathilde Hedager |
2004 |
0442AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:37.14 |
167 |
8 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:39.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
36 |
1 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:34.02 |
61 |
2 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:33.20 |
193 |
3 |
Mikaela Virc |
2003 |
AV6403 |
MKK |
|
25m |
1:32.52 |
127 |
4 |
Emily Maack |
2004 |
0446AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:29.73 |
125 |
5 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
1:30.14 |
150 |
6 |
Emma Clausen |
2003 |
0374AW |
HELSINGØR |
|
25m |
1:32.63 |
266 |
7 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
25m |
1:33.71 |
239 |
8 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
1:34.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
113 |
1 |
Lærke Vinneck Hansen |
2004 |
0458AB |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.37 |
151 |
2 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:26.24 |
138 |
3 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
50m |
1:22.30 |
35 |
4 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:18.85 |
181 |
5 |
Agnes Gustafson |
2003 |
BH6403 |
MKK |
|
25m |
1:21.44 |
200 |
6 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:23.90 |
236 |
7 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
1:26.45 |
109 |
8 |
Annika Lundin Brockdorff |
2003 |
0306AG |
LYNGBY |
|
25m |
1:29.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
62 |
1 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.18 |
25 |
2 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:26.06 |
187 |
3 |
Kristina Orban |
2004 |
AS9804 |
MKK |
|
25m |
1:22.15 |
57 |
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.78 |
77 |
5 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:21.10 |
83 |
6 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:23.74 |
214 |
7 |
Amalie Brammer Kærgaard |
2004 |
0418AH |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.37 |
119 |
8 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
1:28.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Jasmin Egeskov Andersen |
2005 |
0506AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:27.84 |
185 |
2 |
Linnea Liljenfors |
2004 |
AA0804 |
MKK |
|
25m |
1:25.13 |
254 |
3 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
1:22.12 |
195 |
4 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.25 |
63 |
5 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.94 |
52 |
6 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:22.66 |
111 |
7 |
Maria Hagen |
2003 |
0316AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:26.29 |
71 |
8 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.66 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|