Startliste for Harboe Water Games 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Harboe Water Games 2017 |
|
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Slagelse |
|
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|
|
Arrangør |
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 16, 200m Medley Herrer |
Finaler (8) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
380 |
1 |
Tobias Rehder Knudsen |
2005 |
0549AB |
KORSÖR |
|
25m |
|
84 |
2 |
Andreas Wiese Dobel |
2006 |
0645AE |
KVIK |
|
25m |
|
224 |
3 |
Isak Ravn Øland |
2006 |
0699AJ |
GLADSAXE |
|
25m |
4:10.28 |
373 |
4 |
Gustav Hartig-Larsen |
2003 |
0379AN |
KORSÖR |
|
25m |
|
375 |
5 |
Willads Holm |
2006 |
0683AG |
KORSÖR |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
206 |
1 |
Tore Krogh |
2006 |
0679AF |
GLADSAXE |
|
25m |
3:46.00 |
82 |
2 |
Karl Svane Kristensen |
2005 |
0529AJ |
KVIK |
|
25m |
3:37.88 |
429 |
3 |
Johannes Tobel Nielsen |
2004 |
0499AM |
SLAGELSE |
|
25m |
3:36.38 |
379 |
4 |
Lukas Kjeldsholm Knudsen |
2004 |
0441AG |
KORSÖR |
|
25m |
3:36.52 |
222 |
5 |
William Brix Søhoel |
2006 |
0671AF |
GLADSAXE |
|
25m |
3:39.97 |
88 |
6 |
Sebastian Højer Øster |
2006 |
0679AE |
KVIK |
|
25m |
3:58.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
89 |
1 |
Frederik Grove Ankerdal |
2005 |
0539AF |
KVIK |
|
25m |
3:30.26 |
332 |
2 |
Victor Hemmingsen |
2006 |
0607AG |
RINGSTED |
|
50m |
3:22.01 |
376 |
3 |
Christian Søe Jepsen |
2005 |
0553AF |
KORSÖR |
|
25m |
3:17.79 |
81 |
4 |
Carlo-Viggo Cairo |
2005 |
0515AB |
KVIK |
|
25m |
3:18.31 |
220 |
5 |
Andreas Kelstrup Schou |
2005 |
0539AE |
GLADSAXE |
|
25m |
3:27.74 |
295 |
6 |
Jeppe Bengtsén |
2003 |
0343AP |
KØGE |
|
25m |
3:30.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Gustav Majkjær Mikkelsen |
2005 |
0577AJ |
KVIK |
|
25m |
3:14.12 |
372 |
2 |
Tobias Wiegaard Hansen |
2004 |
0489AH |
KORSÖR |
|
25m |
3:11.53 |
328 |
3 |
Adam Bugge Frandsen |
2005 |
0509AF |
RINGSTED |
|
50m |
3:10.37 |
44 |
4 |
Philip Rindum |
2005 |
0535AC |
TRITON B |
|
50m |
3:10.63 |
77 |
5 |
Louie Hermansen |
2004 |
0419AE |
KVIK |
|
25m |
3:11.68 |
393 |
6 |
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
0411AQ |
SK-SYD |
|
25m |
3:16.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Jonas P. Dahrup |
2004 |
0469AD |
HASLEV |
|
25m |
3:09.36 |
369 |
2 |
Konrad Clausen |
2005 |
0547AF |
KORSÖR |
|
25m |
3:07.61 |
78 |
3 |
Alexander Hillhouse |
2004 |
0461AL |
KVIK |
|
50m |
3:06.58 |
377 |
4 |
Frederik Schmidt Johansen |
2002 |
0239AT |
KORSÖR |
|
25m |
3:06.76 |
33 |
5 |
Bertram Grøn Brandelev |
2004 |
0423AI |
TRITON B |
|
50m |
3:08.91 |
348 |
6 |
Andreas Mølbak |
2006 |
0631AI |
RINGSTED |
|
25m |
3:10.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Philip H. Christensen |
2004 |
0437AN |
KØGE |
|
25m |
3:05.50 |
161 |
2 |
Sammi Asker Andersen |
2003 |
0347AK |
NÆSTVED |
|
50m |
3:04.05 |
277 |
3 |
August Høy |
2005 |
0539AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:01.63 |
301 |
4 |
Oliver Gadegaard |
2003 |
0321AR |
KØGE |
|
25m |
3:02.96 |
148 |
5 |
Malthe Foged |
2005 |
0587AF |
NÆSTVED |
|
50m |
3:04.82 |
61 |
6 |
Malthe Lorin Rasmussen |
2005 |
0515AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:05.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
79 |
1 |
Nicolas Mønsted-Martin |
2004 |
0437AK |
KVIK |
|
50m |
3:00.86 |
42 |
2 |
Mathias Toft Nørskov |
2003 |
0361AL |
TRITON B |
|
25m |
2:55.64 |
253 |
3 |
Jeppe Bayer Christensen |
2005 |
0581AD |
HERLEV |
|
25m |
2:53.41 |
163 |
4 |
Matti Andersen |
2001 |
0197AR |
NÆSTVED |
|
25m |
2:55.12 |
339 |
5 |
Emre Emil Tømmerby Kiliç |
2004 |
0495AJ |
RINGSTED |
|
50m |
2:58.39 |
73 |
6 |
Andreas Eriksen Tankmar |
2004 |
0471AE |
KVIK |
|
50m |
3:01.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Viggo Prehn |
2004 |
0493AE |
KVIK |
|
25m |
2:51.72 |
395 |
2 |
Laurids Isling Kurtzmann |
2002 |
0253AS |
SK-SYD |
|
25m |
2:44.55 |
300 |
3 |
Bertram Dalgas Frederikse |
2003 |
0305AC |
KØGE |
|
25m |
2:39.50 |
24 |
4 |
Emil Osberg Poulsen |
2003 |
0337AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
2:41.23 |
71 |
5 |
David Kristensen |
2003 |
0359AP |
KVIK |
|
25m |
2:51.07 |
427 |
6 |
Andreas M Nielsen |
2005 |
0505AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:51.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
Licens til Slagelse Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:03 |
|