Program för Bockstensdoppet 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 73
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2017 |
|
Utskriftsdatum |
01 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
11:06 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
30 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 73, 50m Fjärilsim Herrar |
Finaler (8) |
Sponsor: Grävtjänst AB |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
100 |
2 |
Erik Almvret |
2002 |
AD6702 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
|
56 |
3 |
Eric Jigrup |
2000 |
AU7700 |
GÖTEBORG |
|
50m |
|
818 |
4 |
Emil Curlow |
2002 |
AO7902 |
FALKENBERG |
|
25m |
39.29 |
55 |
5 |
Oscar Jebsen Setterberg |
2001 |
AT6501 |
GÖTEBORG |
|
50m |
41.63 |
585 |
6 |
Pontus Hedman |
2002 |
BA3102 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
842 |
1 |
Johannes Glosli |
2002 |
|
Ås IL |
|
50m |
38.51 |
430 |
2 |
Robin Nilsson |
2002 |
AB4902 |
S 02 |
|
25m |
37.68 |
894 |
3 |
Jonas Radseresht |
2001 |
|
Bærum |
|
50m |
36.50 |
448 |
4 |
Sebastian Johansson |
2002 |
AF7102 |
SK 1970 |
|
25m |
36.48 |
706 |
5 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
36.50 |
277 |
6 |
Oliver Torbjörnsson |
2001 |
AO2301 |
SK LAXEN |
|
50m |
36.70 |
895 |
7 |
Nicolai Ege-Leivestad |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
38.06 |
730 |
8 |
Adrian Tittelbach |
2001 |
AI2901 |
VÄSBY SS |
|
50m |
38.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
410 |
1 |
Jens Pettersson |
2001 |
AG9101 |
S 77 |
|
25m |
34.81 |
362 |
2 |
William Norland |
2001 |
AO0701 |
MASS |
|
50m |
33.82 |
756 |
3 |
Johan Nilsson |
2001 |
AC4501 |
ÄLMHULT |
|
50m |
32.91 |
32 |
4 |
Erik Ahlstrand |
1999 |
AU6199 |
GÖTEBORG |
|
25m |
32.46 |
453 |
5 |
William Larsson |
1999 |
AU4999 |
SK 1970 |
|
25m |
32.84 |
65 |
6 |
Oscar Ljungqvist |
2002 |
AQ5702 |
GÖTEBORG |
|
50m |
32.97 |
914 |
7 |
Christian Alexander Hedemark |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
34.68 |
627 |
8 |
Pelle Huldén |
2002 |
AE8302 |
VARBERG |
|
25m |
35.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
829 |
1 |
Carl Storberg |
2002 |
AK5502 |
FALKENBERG |
|
50m |
31.99 |
10 |
2 |
Leo Henry Örtlund |
2001 |
AY9701 |
BORLÄNGE |
|
50m |
31.97 |
161 |
3 |
Elias Nilsson |
2002 |
AD9502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
31.93 |
81 |
4 |
Lorand Vari |
2002 |
AK7502 |
GÖTEBORG |
|
50m |
31.82 |
359 |
5 |
Ludwig Lundborg |
2002 |
AJ7702 |
MASS |
|
25m |
31.84 |
237 |
6 |
Marcus Bjering |
2002 |
AS1302 |
SK LAXEN |
|
25m |
31.95 |
635 |
7 |
Viking Josefson |
2002 |
AQ2702 |
VARBERG |
|
50m |
31.99 |
682 |
8 |
Emil Svensson |
2002 |
AK2302 |
VELLINGE-N |
|
25m |
32.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Anton Swedblom |
2002 |
AR1302 |
SK LAXEN |
|
50m |
31.42 |
649 |
2 |
Zacharias Olausson |
2000 |
AG4700 |
VARBERG |
|
25m |
31.39 |
633 |
3 |
Erik Josefson |
2000 |
AG2500 |
VARBERG |
|
25m |
30.75 |
239 |
4 |
Ludwig Bjärudd |
2001 |
AQ3901 |
SK LAXEN |
|
50m |
30.18 |
36 |
5 |
Karl Bohlin |
2001 |
AV6301 |
GÖTEBORG |
|
25m |
30.39 |
246 |
6 |
Finn Gaudenz |
2002 |
AL9502 |
SK LAXEN |
|
25m |
30.76 |
482 |
7 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
31.40 |
892 |
8 |
Elias Nordeng Refstie |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
31.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
256 |
1 |
Karol Kucharczyk |
2000 |
AW8700 |
SK LAXEN |
|
25m |
29.87 |
613 |
2 |
Noa Carlenius |
2002 |
AE9302 |
VARBERG |
|
25m |
29.71 |
336 |
3 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
29.51 |
869 |
4 |
Jonatan Risåsen |
2000 |
|
Bærum |
|
50m |
29.16 |
28 |
5 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
29.20 |
46 |
6 |
Max Feng |
2001 |
AR6301 |
GÖTEBORG |
|
50m |
29.60 |
891 |
7 |
Simen Littorin Birkeland |
2002 |
|
Bærum |
|
50m |
29.81 |
814 |
8 |
Dennis Andersson |
2001 |
AU0701 |
FALKENBERG |
|
50m |
29.94 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
198 |
1 |
Martin Isaksson |
1998 |
AW2198 |
KUNGÄLV |
|
25m |
28.87 |
268 |
2 |
Momir Reljanovic |
2002 |
AS8302 |
SK LAXEN |
|
50m |
28.70 |
653 |
3 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
50m |
28.60 |
155 |
4 |
Viktor Carlsson |
2000 |
AB4300 |
KARLSKRONA |
|
25m |
28.53 |
559 |
5 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
25m |
28.59 |
844 |
6 |
Torkil Eldegard Heie |
2000 |
|
Ås IL |
|
50m |
28.66 |
863 |
7 |
Mikkel Lunde Svendsen |
1999 |
|
Haldens SK |
|
50m |
28.70 |
402 |
8 |
Linus Holmdahl |
2001 |
AE4101 |
S 77 |
|
50m |
29.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
154 |
1 |
Marcus Barkrot |
2002 |
AD7502 |
KARLSKRONA |
|
25m |
28.34 |
864 |
2 |
Christer Melberg |
2001 |
|
Haldens SK |
|
50m |
27.75 |
560 |
3 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
25m |
27.52 |
503 |
4 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
26.82 |
291 |
5 |
Malte Lundgren |
2002 |
AC5302 |
LIDKÖPING |
|
25m |
27.34 |
701 |
6 |
Noah Svensson |
1999 |
AA7199 |
VÄRNAMO SS |
|
25m |
27.56 |
545 |
7 |
Fredrik Jacobsson |
2001 |
AK8701 |
SKK |
|
25m |
28.12 |
642 |
8 |
Hjalmar Löfvenborg |
1999 |
AU3999 |
VARBERG |
|
25m |
28.48 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
01 juli 2017 |
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim |
Utskriftstid |
11:06 |
|