2018-08-20   17:07:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Masdoppet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1- Lördag 9/9 10:00 (insim kl. 8:50)

1_S
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D 
 
17 - 99 år: Edvin Persson (1999) 26.58 2016-09-10 
15 - 16 år: Jakob Källquist (2001) 27.86 2016-09-09 
13 - 14 år: Elias Persson (2002) 28.96 2016-09-10 
12 år och yngre: Olle Wikhom (2004) 34.70 2016-09-10 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
158  Persson Edvin  1999  SS MORA  AI9399  25 m  26.06   
44  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  27.52   
100  Ålenius Marcus  2001  GÄVLE SS  AQ6901  50 m  27.54   
39  Bransell Henrik  1999  FALUN  AG2599  25 m  27.76   
155  Hill Lukas  1999  SS MORA  AH6999  25 m  28.47   
144  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  28.53   
88  Persson Andreas  2000  GÄVLE SS  AT8100  25 m  29.64   
45  Hansson Tim  2001  FALUN  AM7101  25 m  29.79   
148  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  50 m  30.01   
10  104  Evaldsson Nicklas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  31.07   
11  111  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  31.16   
12  Nordh Marcus  2000  BOLLNÄS SS  AS7900  25 m  31.30   
13  80  Hjalmarsson Sarlind Oliver  2003  GÄVLE SS  AN7503  50 m  32.40   
14  10  Schön Martin  2003  BOLLNÄS SS  AJ9703  25 m  32.42   
15  143  Bjärud Hampus  2001  LUDVIKA SS  AF6301  25 m  33.95   
16  99  Wikholm Olle  2004  GÄVLE SS  AO9904  50 m  34.17   
17  101  Östlund Albin  2004  GÄVLE SS  AC1304  50 m  35.62   
18  94  Swanson Hugo  2006  GÄVLE SS  AA6106  25 m  36.23   
19  27  Solum Anton  2004  BORLÄNGE  AQ5104  50 m  38.71   
20  83  Kron André  2003  GÄVLE SS  AS3303  25 m  40.53   
21  Buvik Spännare Gustav  2004  BOLLNÄS SS  AS4704  25 m  40.60   
22  25  Manns-Ståhl Timothy  2004  BORLÄNGE  AC3504  50 m  40.70   
23  Lind Arvid  2005  BOLLNÄS SS  AL4105  25 m  40.83   
24  117  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  50 m  42.43   
25  120  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  43.02   
26  127  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  44.38   
27  98  Wijker Oliver  2006  GÄVLE SS  AD2706  25 m  45.52   
28  89  Riljak Martin  2004  GÄVLE SS  AW9304  25 m  48.14   
29  Ku-Ringström Leo  2008  BOLLNÄS SS  AF2508  25 m  50.42   
30  188  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  50.49   
31  60  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  50 m  51.34   
32  116  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  50 m  52.95   
33  Pázsit Csongor  2007  BOLLNÄS SS    25 m     
34  57  Wahlqvist Joel  2006  FALUN    25 m     
35  128  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  08 september 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  05:12 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner