2018-12-10   14:39:50
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Masdoppet 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass1- Lördag 9/9 10:00 (insim kl. 8:50)

Heatlista Gren 1
Heatlista 
 
  Tävling  Masdoppet 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  09:11   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Pojkar A-D  Finaler (5) 
17 - 99 år: Edvin Persson (1999) 26.58 2016-09-10 
15 - 16 år: Jakob Källquist (2001) 27.86 2016-09-09 
13 - 14 år: Elias Persson (2002) 28.96 2016-09-10 
12 år och yngre: Olle Wikhom (2004) 34.70 2016-09-10 
 
Beräknad start 10:00 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
57  Joel Wahlqvist  2006    FALUN    25m   
Csongor Pázsit  2007    BOLLNÄS SS    25m   
128  Johan Pellfolk  2007  AC3507  KARLSTAD    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
60  Linus von Hofsten  2006  AN6306  FALUN    50m  51.34 
Leo Ku-Ringström  2008  AF2508  BOLLNÄS SS    25m  50.42 
98  Oliver Wijker  2006  AD2706  GÄVLE SS    25m  45.52 
89  Martin Riljak  2004  AW9304  GÄVLE SS    25m  48.14 
188  Lukas Nilsson  2006  AH4506  SÖDERHAMN    25m  50.49 
116  Alexander Albringer  2007  AB1907  KARLSTAD    50m  52.95 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  44.38 
117  Lex Albringer  2007  AA0907  KARLSTAD    50m  42.43 
Gustav Buvik Spännare  2004  AS4704  BOLLNÄS SS    25m  40.60 
94  Hugo Swanson  2006  AA6106  GÄVLE SS    25m  36.23 
83  André Kron  2003  AS3303  GÄVLE SS    25m  40.53 
25  Timothy Manns-Ståhl  2004  AC3504  BORLÄNGE    50m  40.70 
120  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m  43.02 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
101  Albin Östlund  2004  AC1304  GÄVLE SS    50m  35.62 
10  Martin Schön  2003  AJ9703  BOLLNÄS SS    25m  32.42 
111  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  31.16 
45  Tim Hansson  2001  AM7101  FALUN    25m  29.79 
148  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    50m  30.01 
Marcus Nordh  2000  AS7900  BOLLNÄS SS    25m  31.30 
99  Olle Wikholm  2004  AO9904  GÄVLE SS    50m  34.17 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
88  Andreas Persson  2000  AT8100  GÄVLE SS    25m  29.64 
155  Lukas Hill  1999  AH6999  SS MORA    25m  28.47 
100  Marcus Ålenius  2001  AQ6901  GÄVLE SS    50m  27.54 
158  Edvin Persson  1999  AI9399  SS MORA    25m  26.06 
44  David Hambraeus  1999  AL0799  FALUN    25m  27.52 
39  Henrik Bransell  1999  AG2599  FALUN    25m  27.76 
144  Anton Campalto  1998  AI5398  LUDVIKA SS    25m  28.53 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  09:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner