Startliste for Hjørring Park Vendia Swim Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17:00
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Hjørring Park Vendia Swim Cup |
|
Udskriftsdato |
28 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Hjørring |
|
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben S 68 |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Butterfly Herrer |
Indledende (14) |
Sponsor: Sport 24 |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
419 |
3 |
Tobias Sjørup Jensen |
2006 |
0671AE |
VEJLE |
|
50m |
1:02.79 |
227 |
4 |
Jakob Kirkmand |
2005 |
0589AJ |
HORSENS |
|
50m |
58.95 |
423 |
5 |
Simon Juel |
2006 |
0681AE |
VEJLE |
|
50m |
1:00.86 |
445 |
6 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
VEJLE |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
408 |
1 |
William Broe Dalsgaard |
2005 |
0541AM |
VEJLE |
|
50m |
55.02 |
439 |
2 |
Frederik Kristian Raaberg |
2004 |
0403AQ |
VEJLE |
|
50m |
53.26 |
256 |
3 |
Mads Berthold Schultz |
2005 |
0543AJ |
HORSENS |
|
50m |
50.33 |
23 |
4 |
Casper Juul Jensen |
2007 |
0781AC |
S 68 |
|
50m |
48.83 |
414 |
5 |
Moritz Hartmann |
2007 |
0763AA |
VEJLE |
|
50m |
49.71 |
578 |
6 |
Bjørn Andreas Reinertsen |
2005 |
|
Farsund SK |
|
50m |
51.97 |
259 |
7 |
Gustav Nybro Søndergaard |
2004 |
0497AN |
HORSENS |
|
50m |
55.01 |
413 |
8 |
Anders Bank Hansen |
2006 |
0657AG |
VEJLE |
|
50m |
55.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
435 |
1 |
Nikolai Uekermann Olsen |
2006 |
0655AF |
VEJLE |
|
50m |
41.57 |
287 |
2 |
Simon Finch |
2002 |
0259AR |
SKANDERBOR |
|
50m |
40.46 |
173 |
3 |
Markus Wirring |
2003 |
0353AQ |
ODDER |
|
50m |
39.37 |
166 |
4 |
Tobias Nielsen |
2004 |
0497AB |
ODDER |
|
50m |
38.35 |
157 |
5 |
Alexander Johnsen |
2003 |
0397AC |
ODDER |
|
50m |
38.91 |
353 |
6 |
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
0457AL |
THISTED |
|
50m |
39.59 |
51 |
7 |
Markus Vang Kleist |
2003 |
0313AM |
NORD |
|
50m |
41.24 |
296 |
8 |
Sophus Lund Øe |
2003 |
0349AL |
SKANDERBOR |
|
50m |
41.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Thor Majgård |
2005 |
0503AI |
VEJLE |
|
50m |
37.98 |
68 |
2 |
Anders Mikkelsen |
2001 |
0105AS |
AABYBRO |
|
50m |
37.10 |
143 |
3 |
Jonas L. Werther |
2002 |
0205AC |
AALBORG |
|
50m |
36.98 |
376 |
4 |
Lukas Hedegaard |
2004 |
0483AM |
VIBORG |
|
50m |
36.83 |
580 |
5 |
Lucas Paturel |
2004 |
|
Farsund SK |
|
50m |
36.84 |
102 |
6 |
Inas Ilic |
2005 |
0591AE |
AALBORG |
|
50m |
36.98 |
306 |
7 |
Per Odrich |
2006 |
0635AA |
ST-NEPTUN |
|
50m |
37.91 |
338 |
8 |
Gustav Hansen |
2004 |
0415AM |
THISTED |
|
50m |
38.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
260 |
1 |
Kristian Sabroe Sørensen |
2005 |
0583AA |
HORSENS |
|
50m |
36.70 |
109 |
2 |
Casper Johannesen |
2004 |
0429AH |
AALBORG |
|
50m |
36.67 |
327 |
3 |
William Jensen |
2002 |
0263AS |
OPNØR |
|
50m |
36.17 |
250 |
4 |
Valdemar D. Pedersen |
2002 |
0287AM |
HORSENS |
|
50m |
35.95 |
154 |
5 |
Mads Emil R. Hermansen |
2005 |
0563AA |
ODDER |
|
50m |
36.11 |
298 |
6 |
Bjarke Bernberg |
2002 |
0235AR |
ST-NEPTUN |
|
50m |
36.34 |
582 |
7 |
Johan Wågbø |
2004 |
|
Farsund SK |
|
50m |
36.69 |
133 |
8 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
50m |
36.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
1 |
Andreas Weis Kallesøe |
2004 |
0491AM |
VIBORG |
|
50m |
35.28 |
167 |
2 |
Viktor Nørrevang |
2003 |
0307AN |
ODDER |
|
50m |
34.97 |
224 |
3 |
Mathias H. Johannesen |
2004 |
0421AB |
HORSENS |
|
50m |
34.26 |
104 |
4 |
Sebastian Jacobsen |
2004 |
0465AJ |
AALBORG |
|
50m |
33.85 |
324 |
5 |
Mirza Cehobasic |
1998 |
9855AU |
OPNØR |
|
50m |
33.92 |
221 |
6 |
Arthur Rytter Jacobsen |
2003 |
0373AL |
HORSENS |
|
50m |
34.27 |
599 |
7 |
Andreas Torp |
2004 |
0409AA |
NORD |
|
50m |
35.02 |
108 |
8 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
0435AJ |
AALBORG |
|
50m |
35.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Mikkel Stilling |
2003 |
0347AO |
THISTED |
|
50m |
33.61 |
297 |
2 |
Niklas Faaborg Andersen |
2002 |
0231AT |
ST-NEPTUN |
|
50m |
33.42 |
182 |
3 |
Anders Ballisager Hansen |
1998 |
9863AU |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
33.00 |
37 |
4 |
Amin Nedergaard |
2001 |
0107AR |
S 68 |
|
50m |
32.24 |
215 |
5 |
Oliver Fenger |
2003 |
0303AO |
HORSENS |
|
50m |
32.38 |
222 |
6 |
Christian Johannesen |
2003 |
0343AH |
HORSENS |
|
50m |
33.42 |
374 |
7 |
Daniel Østerballe |
2003 |
0363AN |
VIBORG |
|
50m |
33.55 |
536 |
8 |
Birk Lee Johansen |
2002 |
|
KristianSA |
|
50m |
33.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
39 |
1 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
0349AG |
S 68 |
|
50m |
32.04 |
597 |
2 |
Mikkel Juul Pedersen |
2002 |
0277AM |
NORD |
|
50m |
32.03 |
288 |
3 |
Mads Iversen |
2002 |
0203AN |
SKANDERBOR |
|
50m |
31.67 |
118 |
4 |
Ruben Nørgaard |
2002 |
0225AF |
AALBORG |
|
50m |
31.23 |
83 |
5 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AALBORG |
|
50m |
31.46 |
170 |
6 |
Jacob Lyse Søe |
2003 |
0361AF |
ODDER |
|
50m |
31.83 |
593 |
7 |
Daniel Vang Kleist |
2000 |
0095AS |
NORD |
|
50m |
32.03 |
567 |
8 |
Kasper Kjær |
2000 |
0055AS |
H.G.F. |
|
50m |
32.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Christoffer Juul Jensen |
2001 |
0101AS |
S 68 |
|
50m |
31.18 |
375 |
2 |
Mikkel Riis |
2002 |
0257AR |
VIBORG |
|
50m |
30.62 |
235 |
3 |
Frederik Juhl Leiszner |
1999 |
9985AE |
HORSENS |
|
50m |
30.58 |
358 |
4 |
Dan Izhar-Larsen |
1999 |
9985AR |
AAS |
|
50m |
30.23 |
373 |
5 |
Mads Peter Hansen |
2004 |
0453AM |
VIBORG |
|
50m |
30.42 |
509 |
6 |
Sebastian Thorsen |
2001 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
30.62 |
594 |
7 |
Mathias Knudsen |
2003 |
0369AI |
NORD |
|
50m |
30.84 |
185 |
8 |
Rasmus D. Jensen |
1998 |
9897AN |
BRÆDSTRUP |
|
50m |
31.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Mads L. Werther |
2000 |
0045AF |
AALBORG |
|
50m |
30.15 |
370 |
2 |
Aksel Skrydstrup |
2001 |
0155AH |
AAS |
|
50m |
30.07 |
21 |
3 |
Niklas Højbjerg |
2003 |
0361AO |
S 68 |
|
50m |
29.99 |
569 |
4 |
Mads Alnor |
2000 |
0005AM |
HEI |
|
50m |
29.82 |
491 |
5 |
Sondre Eidesen |
2002 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
29.97 |
432 |
6 |
Johann Kristian Møller |
2001 |
0159AK |
VEJLE |
|
50m |
30.05 |
550 |
7 |
Andreas Håbesland Klausen |
2002 |
|
TEAM SØR |
|
50m |
30.07 |
293 |
8 |
Johan Bendixen Nissen |
2002 |
0211AQ |
SKANDERBOR |
|
50m |
30.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
14 |
1 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
50m |
29.66 |
254 |
2 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
29.61 |
134 |
3 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
29.55 |
140 |
4 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
AALBORG |
|
50m |
29.41 |
579 |
5 |
Martin Holteberg |
2003 |
|
Farsund SK |
|
50m |
29.46 |
228 |
6 |
Christian Koch |
1998 |
9841AU |
HORSENS |
|
50m |
29.58 |
411 |
7 |
Magnus Funder |
2001 |
0173AK |
VEJLE |
|
50m |
29.65 |
62 |
8 |
Simon Andersen |
2000 |
0069AK |
AABYBRO |
|
50m |
29.72 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Viktor Bull Kramer |
2000 |
0079AF |
HORSENS |
|
50m |
29.13 |
499 |
2 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
28.80 |
545 |
3 |
Titus Phillipson |
2002 |
|
KristianSA |
|
50m |
28.22 |
252 |
4 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
9675AG |
HORSENS |
|
50m |
26.83 |
99 |
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
27.48 |
553 |
6 |
Christoffer Lohne |
2001 |
|
TEAM SØR |
|
50m |
28.32 |
205 |
7 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
29.01 |
568 |
8 |
Mads Møller |
2000 |
0041AM |
KALUNDBORG |
|
50m |
29.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
29.12 |
223 |
2 |
Daniel H. Johannesen |
1999 |
9939AM |
HORSENS |
|
50m |
28.73 |
238 |
3 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
9869AR |
HORSENS |
|
50m |
28.16 |
261 |
4 |
Rasmus Udbye |
2000 |
0007AM |
HORSENS |
|
50m |
26.61 |
549 |
5 |
Ole Marius Rist Jensen |
2001 |
|
TEAM SØR |
|
50m |
27.28 |
207 |
6 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
9957AR |
HORSENS |
|
50m |
28.28 |
30 |
7 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
50m |
29.00 |
564 |
8 |
Ole Einar Ueland |
2003 |
|
TEAM SØR |
|
50m |
29.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
341 |
1 |
Frederik Jessen |
1998 |
9857AA |
THISTED |
|
50m |
29.09 |
26 |
2 |
Christian Juul Jensen |
2000 |
0067AQ |
S 68 |
|
50m |
28.51 |
119 |
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
27.71 |
203 |
4 |
Daniel Steen Andersen |
1995 |
9523AG |
HORSENS |
|
50m |
24.17 |
43 |
5 |
Magnus Yde |
1996 |
9629AB |
S 68 |
|
50m |
26.97 |
551 |
6 |
Fredrik Håbesland Klausen |
1999 |
|
TEAM SØR |
|
50m |
28.28 |
220 |
7 |
Nicklas Steen Hansen |
1999 |
9905AI |
HORSENS |
|
50m |
28.85 |
117 |
8 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
29.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
28 april 2017 |
Licens til Svømmeklubben S 68 |
Udskriftstidspunkt |
15:42 |
|