Program för Sum Sim 50m
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 15
|
Tävling |
SUM-SIM 2009 (50m) |
|
Utskriftsdatum |
16 juli 2009 |
|
|
Tävlingsort |
MALMÖ |
|
Utskriftstid |
20:15 |
|
|
Arrangör |
SSF/MALMÖ KK |
|
|
|
|
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar |
Försök (10) |
Sponsor: swimshop.se |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 |
15 år: Ny åldersklass - ingen tid noterad |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 57.98 2008 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
68 |
3 |
Oskar Mikaelsson |
1995 |
AA1195 |
SKELLEFTEÅ |
|
50m |
1:11.56 |
215 |
4 |
Patrik Löfgren |
1996 |
AA4396 |
MASS |
|
50m |
1:11.42 |
438 |
5 |
Johan Andersson |
1995 |
AB9595 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:11.45 |
42 |
6 |
Simon Pettersson |
1995 |
AB5395 |
LJUNGBY SS |
|
50m |
1:11.67 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
220 |
1 |
Anton Welliver |
1995 |
AA4595 |
MASS |
|
50m |
1:11.28 |
591 |
2 |
Fabian Steen |
1996 |
AH9596 |
HS |
|
50m |
1:11.24 |
431 |
3 |
Simon Rouf |
1996 |
AF3996 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:10.93 |
518 |
4 |
Alexander Dimcevski |
1995 |
AJ8595 |
S 02 |
|
50m |
1:10.80 |
108 |
5 |
Emil Gustavsson |
1995 |
AD9995 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:10.82 |
529 |
6 |
Robert O´gorman |
1995 |
AN8595 |
S 02 |
|
50m |
1:11.19 |
145 |
7 |
Oscar Zedendahl |
1995 |
AG4595 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:11.25 |
359 |
8 |
Rasmus Andersson |
1995 |
AA6995 |
SK RAN |
|
50m |
1:11.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
562 |
1 |
Anton Gomez |
1995 |
BA2395 |
POLISEN |
|
50m |
1:10.72 |
121 |
2 |
Oskar Olsson |
1995 |
AN7395 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:10.61 |
304 |
3 |
Markus Möricke |
1994 |
AJ1394 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:10.37 |
235 |
4 |
Alexander Kesenci |
1995 |
AK7195 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:10.30 |
532 |
5 |
Emil Möller |
1994 |
AJ5994 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:10.35 |
468 |
6 |
Christoffer Malmgren |
1994 |
AN9394 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:10.39 |
267 |
7 |
Paulus Antblad |
1995 |
AQ4195 |
ÄLMHULT |
|
50m |
1:10.70 |
390 |
8 |
David Westin |
1995 |
AH7795 |
SALA SS |
|
50m |
1:10.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
335 |
1 |
Adam Paulsson |
1995 |
AB4395 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:10.05 |
318 |
2 |
Axel Flodfält |
1995 |
AT0395 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:09.90 |
250 |
3 |
David Hallberg |
1994 |
AE9194 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:09.65 |
237 |
4 |
Adis Licina |
1994 |
AB3194 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:09.27 |
239 |
5 |
Ludwig Lord-Johansson |
1994 |
AG7394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:09.28 |
481 |
6 |
John Olsson |
1995 |
AG0795 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:09.84 |
245 |
7 |
Marcus Aurén |
1994 |
AO4194 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:09.96 |
499 |
8 |
Joen Brynnel |
1996 |
AU3196 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:10.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
182 |
1 |
Hannes Nyström |
1995 |
AA3595 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:09.13 |
460 |
2 |
Eric Rasmusson-Lindström |
1994 |
AC6394 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:08.97 |
74 |
3 |
Axel Wangel |
1994 |
AJ2994 |
TUREBERG |
|
50m |
1:08.46 |
73 |
4 |
Martin Svensson |
1994 |
AE7794 |
SS IDEN |
|
50m |
1:08.28 |
489 |
5 |
Rasmus Wetterborg |
1996 |
AC9396 |
SK TRITON |
|
50m |
1:08.46 |
597 |
6 |
Pontus Wallin |
1996 |
AC0396 |
HS |
|
50m |
1:08.94 |
94 |
7 |
Alexander Berggren |
1994 |
AK5194 |
ALINGSÅS |
|
50m |
1:09.13 |
25 |
8 |
Anton Arvidsson |
1994 |
AF1594 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:09.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
131 |
1 |
Markus Fürst |
1996 |
AA2196 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:08.17 |
520 |
2 |
Filip Holmqvist |
1994 |
AL8594 |
S 02 |
|
50m |
1:08.08 |
389 |
3 |
Viktor Doder |
1994 |
AA6594 |
SALA SS |
|
50m |
1:07.86 |
475 |
4 |
Albin Hjortryd |
1994 |
AL4594 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:07.76 |
259 |
5 |
Mattias Carlbrand |
1994 |
AS6794 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:07.79 |
585 |
6 |
Oscar Pihl |
1995 |
AS3995 |
HS |
|
50m |
1:07.97 |
333 |
7 |
Martin Ohlsson |
1994 |
AB9194 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:08.14 |
160 |
8 |
Anton Sandäng |
1994 |
AI9994 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:08.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
578 |
1 |
Efrem Ghirmai |
1996 |
AC1396 |
HS |
|
50m |
1:07.57 |
369 |
2 |
Markus Svensson |
1995 |
AC5595 |
SK RAN |
|
50m |
1:07.15 |
81 |
3 |
Niklas Högberg |
1992 |
AF6992 |
WISBY SS |
|
50m |
1:05.98 |
196 |
4 |
David Schön-Svensson |
1993 |
AD8993 |
MKK |
|
50m |
1:05.94 |
112 |
5 |
Viktor Rochowiak |
1993 |
AH4993 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:05.97 |
328 |
6 |
Andreas Englund |
1992 |
AB7992 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:06.11 |
587 |
7 |
Henrik Rasmusson |
1994 |
AJ5794 |
HS |
|
50m |
1:07.47 |
252 |
8 |
Emil Lövgren |
1994 |
AI8394 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:07.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
28 |
1 |
Daniel Jodin |
1992 |
AR7792 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:05.70 |
37 |
2 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:04.81 |
210 |
3 |
Christoffer Carlsen |
1992 |
AM1192 |
MASS |
|
50m |
1:03.70 |
283 |
4 |
Stefan Stojmenovic |
1993 |
AR6593 |
NKK |
|
50m |
1:01.64 |
376 |
5 |
Oskar Davidsson |
1993 |
AD9993 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:02.83 |
90 |
6 |
Julius Hjelm |
1994 |
AC6194 |
SS IDEN |
|
50m |
1:04.43 |
451 |
7 |
Henrik Ocklind |
1993 |
AV8993 |
UPSALA S |
|
50m |
1:05.50 |
181 |
8 |
David Lind |
1994 |
AK6994 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:05.86 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
467 |
1 |
Adam Karlsson |
1994 |
AC7594 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:05.62 |
118 |
2 |
Erik Gissén |
1992 |
AL0992 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:04.56 |
124 |
3 |
Simon Vestin |
1992 |
AK5392 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:03.46 |
139 |
4 |
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:00.96 |
26 |
5 |
Ossian Arvidsson |
1992 |
AK3592 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:02.38 |
77 |
6 |
Henrik Nordborg |
1992 |
AU6792 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:04.06 |
76 |
7 |
Martin Nilsson |
1993 |
AD3793 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:05.24 |
484 |
8 |
Anton Lundin |
1994 |
AD0394 |
SK TRITON |
|
50m |
1:05.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
169 |
1 |
Patrick Blixt |
1993 |
AQ7393 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:05.56 |
234 |
2 |
Christian Karlsson |
1993 |
AK0593 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:04.52 |
212 |
3 |
Patric Kartberg |
1992 |
AL0392 |
MASS |
|
50m |
1:03.21 |
179 |
4 |
Kristian Kron |
1992 |
AY2192 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
59.95 |
440 |
5 |
Jacob Fredriksson |
1992 |
AC9592 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:01.75 |
111 |
6 |
Axel Pettersson |
1995 |
AE8995 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:03.76 |
98 |
7 |
Anton Andersson |
1993 |
AC1593 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:04.84 |
394 |
8 |
Martin Persson |
1992 |
AC2792 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:05.78 |
Skapad av WinGrodan 1.17.15 |
Utskriftsdatum |
16 juli 2009 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
Utskriftstid |
20:15 |
|