2018-10-18   05:27:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kalundborg Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
 
Løb 8, 200m Medley Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
310  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m   
213  James Sibbern-Larsen  2005  0503AM  NÆSTVED    25m  3:48.23 
274  Victor Rønne  2007  0789AD  HERLEV    25m  3:54.43 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Tobias Chr. Stæcker  2005  0575AH  NÆSTVED    25m  3:37.24 
156  Josef Shukri  2006  0653AD  VEST    25m  3:31.43 
125  Sebastian Egenhardt  2006  0655AA  VEST    25m  3:25.24 
126  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  3:26.60 
300  Tristan Houmann  2008  0867AA  RINGSTED    25m  3:37.23 
398  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  3:38.37 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
122  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  3:20.69 
301  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    25m  3:02.84 
166  Sammi Asker Andersen  2003  0347AK  NÆSTVED    25m  3:00.75 
169  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  3:02.55 
43  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  3:05.66 
150  Ditlev Queitsch  2006  0671AB  VEST    25m  3:24.18 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
215  Nicklas Stæcker  2003  0395AP  NÆSTVED    25m  2:54.78 
307  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  2:52.14 
381  Aleksander Grøn Skovgaard  2004  0477AC  ROSKILDE    25m  2:52.08 
176  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  0537AI  NÆSTVED    25m  2:52.09 
242  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  2:52.66 
178  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  2:59.44 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
374  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  2:51.10 
36  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  2:40.23 
267  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  2:40.08 
165  Matti Andersen  2001  0197AR  NÆSTVED    25m  2:40.12 
88  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  2:41.23 
234  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  2:51.78 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
369  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  2:32.20 
208  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    25m  2:29.68 
202  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  2:21.20 
73  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  2:28.60 
81  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    25m  2:31.67 
194  Rasmus Lorentzen  2001  0125AC  NÆSTVED    25m  2:39.34 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
340  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    25m  2:19.73 
382  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    25m  2:18.03 
291  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    25m  2:09.20 
321  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    25m  2:15.66 
25  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  2:18.57 
341  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  2:19.85 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark