2018-01-17   05:59:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kalundborg Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
135  Ester Bang Laursen  2009    VEST    25m   
55  Isabella Westergaard  2006  0656AS  KALUNDBORG    25m   
407  Nikoline Joy Gringer  2009    HERLEV    25m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
69  Anne Louise Ingleby  2003  0338BE  DRAGSHOLM    25m   
329  Aliyah Savannah Rasmussen  2005  0564AN  RINGSTED    25m   
147  Merle Otzen  2008    VEST    25m   
159  Mille Therp  2009  0906AB  VEST    25m   
123  Frida Christoffersen  2009    VEST    25m   
154  Luka Revitz  2008    VEST    25m   

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
193  Kamilla Lindemann  2007    NÆSTVED    25m   
152  Frederikke M. Rasmussen  2008  0884AH  VEST    25m   
157  Alma Gottorp Sørensen  2009  0954AB  VEST    25m   
228  Lærke Aistrup Andersen  2005    HERLEV    25m   
139  Ida Matthesen  2009    VEST    25m   
263  Luna Larsson  2006  0626AS  HERLEV    25m   

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
26  Shauli Mortensen  2006    KALUNDBORG    25m   
117  Anika Rosén Andersen  2007  0732AN  VEST    25m  2:11.31 
410  Katharina Zobel  2007  0748AB  HERLEV    25m  1:58.23 
141  Ila Murphy  2007  0748AJ  VEST    25m  2:01.26 
298  Heidi Dogg Gudmundsdottir  2007  0738AO  RINGSTED    25m  2:16.13 
406  Eleonora Marsner  2009    HERLEV    25m   

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Emma Kyndesen  2006  0622AH  HERLEV    25m  1:55.98 
253  Frederikke Fisker Jensen  2006  0678AM  HERLEV    25m  1:54.38 
51  Thilde Thomsen  2008  0806AA  KALUNDBORG    25m  1:49.31 
13  Amanda Fafner  2007  0756AK  KALUNDBORG    25m  1:51.39 
304  Chili Fløe Jensen  2006  0632AT  RINGSTED    25m  1:55.28 
323  Emilie Nørregaard  2007  0748AF  RINGSTED    25m  1:56.88 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
297  Mathilde Grønnehøj  2006  0652AR  RINGSTED    25m  1:45.73 
185  Merle Holmgaard  2005  0538AO  NÆSTVED    25m  1:44.99 
319  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  1:44.84 
57  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m  1:44.88 
248  Sophie Hartwig-Porsdal  2006  0614AH  HERLEV    25m  1:45.22 
225  Katrine Dresler Aleksic  2007  0702AH  HERLEV    25m  1:46.45 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  Mathilde Ludvigsen  2006  0616AM  NÆSTVED    25m  1:44.11 
180  Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    25m  1:43.84 
311  Astrid Kruuse  2005  0554AQ  RINGSTED    25m  1:41.44 
127  Hannah Bjerg Hagens  2007  0768AJ  VEST    25m  1:43.25 
268  Asta Lund  2006  0658AD  HERLEV    25m  1:44.01 
130  Agnes Højsteen  2007  0714AE  VEST    25m  1:44.82 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
259  Andrea Kiefer-Hansen  2006  0696AK  HERLEV    25m  1:38.78 
256  Liv Waag Kallesøe  2006  0634AF  HERLEV    25m  1:37.58 
68  Maria Hardis  2004  0434BA  DRAGSHOLM    25m  1:35.11 
145  Wilma Nørgaard  2006  0666AG  VEST    25m  1:37.16 
140  Philippa Mitchell  2006  0638AG  VEST    25m  1:38.76 
243  Ida Marie Frederiksen  2008  0828AD  HERLEV    25m  1:40.64 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
207  Olivia Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    25m  1:32.24 
28  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:29.56 
205  Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    25m  1:28.52 
335  Astrid Nørret Schmidt  2002  0232BC  RINGSTED    25m  1:29.54 
120  Anna Blom Bygum  2006  0682AI  VEST    25m  1:29.67 
50  Maria Stoklund  2006  0648AF  KALUNDBORG    25m  1:34.80 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Liva Gottorp Sørensen  2006  0694AD  VEST    25m  1:27.93 
187  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    25m  1:26.65 
92  Alberte Holst Schilling  2003  0368AW  DRAGSHOLM    25m  1:25.82 
199  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    25m  1:26.28 
143  Marie Nissov-Johansen  2006  0626AD  VEST    25m  1:27.59 
46  Alba Seneca  2005  0576AN  KALUNDBORG    25m  1:28.14 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
90  Ella Rasmussen  2004  0472AL  DRAGSHOLM    25m  1:25.00 
188  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    25m  1:23.30 
238  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    25m  1:21.33 
376  Ulrika Paaske  2004  0482AL  ROSKILDE    25m  1:21.74 
286  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    25m  1:23.33 
71  Sofie Flæshøj Jensen  2003  0378AS  DRAGSHOLM    25m  1:25.11 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
181  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    25m  1:20.68 
372  Silke Larsen  2003  0358AI  ROSKILDE    25m  1:19.23 
357  Juliane Bo Andersen  2005  0564AL  ROSKILDE    25m  1:18.01 
79  Camille Neess  2003  0324BA  DRAGSHOLM    25m  1:19.00 
364  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  1:19.46 
322  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    25m  1:20.94 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
16  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:16.77 
378  Alberte Fie Petersen  2002  0224AH  ROSKILDE    25m  1:15.33 
33  Annika Møller-Kristensen  2000  0044AJ  KALUNDBORG    25m  1:14.45 
249  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    25m  1:14.99 
66  Sille Bachmann  2004  0424AX  DRAGSHOLM    25m  1:16.70 
182  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    25m  1:16.79 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  1:13.85 
283  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  HERLEV    25m  1:10.19 
254  Thea F. Johansen  2003  0324AA  HERLEV    25m  1:07.05 
360  Anna Aavang Brendstrup  2000  0066AO  ROSKILDE    25m  1:07.65 
171  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    25m  1:13.38 
190  Viktoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    25m  1:14.33 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare