2018-10-22   12:06:53
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Kalundborg Swim Cup 2017

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Kalundborg Swim Cup 2017    Udskriftsdato  25 november 2017   
  Stævne by  Kalundborg    Udskriftstidspunkt  08:21   
  Arrangør  Kalundborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  25 november 2017         
 
 
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (21) 
Heat 1 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
Morten Broni Simonsen  2005    KALUNDBORG    25m   
Valdemar Bryde Bloch  2009    KALUNDBORG    25m   
Mutasem Ahmad  2001    KALUNDBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
45  Jonas Scheby Petersen  2007    KALUNDBORG    25m   
262  Linus Norby Larsson  2006  0603AM  HERLEV    25m   
Christian Baarupdal  2007    KALUNDBORG    25m   
59  Sander Y Hansen  2009    KALUNDBORG    25m   
275  Nikolaj Kragh Simonsen  2006  0683AM  HERLEV    25m   
144  Noah Nygaard  2008    VEST    25m   

 
Heat 3 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
44  Johan Reimer Ørsberg  2008    KALUNDBORG    25m   
37  Noah Pettersen  2007    KALUNDBORG    25m   
257  Magne Waag Kallesøe  2008    HERLEV    25m  1:04.92 
137  Alexander Juul Lorenzen  2009    VEST    25m  1:09.04 
276  Harald Wiehe Struberg  2003    HERLEV    25m   
206  Jeppe Nielsen  2007    NÆSTVED    25m   

 
Heat 4 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Cornelius K. Andreassen  2008  0885AE  VEST    25m  1:00.60 
134  Mads Duer Laurberg  2008    VEST    25m  59.51 
312  Malthe Langhoff  2005  0593AO  RINGSTED    25m  57.76 
203  Andreas M. Nielsen  2008    NÆSTVED    25m  58.12 
245  Viktor Nymark Føge  2008    HERLEV    25m  59.80 
149  Mads Ulslev Parbst  2008  0871AD  VEST    25m  1:03.53 

 
Heat 5 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
161  August Thygesen  2007  0709AG  VEST    25m  52.84 
303  Oscar Haak  2007  0785AE  RINGSTED    25m  47.97 
124  Peter Damsø  2007  0761AF  VEST    25m  45.28 
104  Mikkel Obsen  2005  0575AN  ODSHERRED    25m  47.10 
235  Jonas Pelle Christensen  2009  0991AA  HERLEV    25m  48.47 
309  Asmus Knudsen  2006  0699AM  RINGSTED    25m  56.82 

 
Heat 6 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
384  William Ammitzbøll  2006  0613AK  ROSKILDE    25m  44.90 
118  Arthur Kvist Andreassen  2007  0741AF  VEST    25m  43.00 
264  Sofus Norby Larsson  2004  0431AR  HERLEV    25m  42.87 
305  August Juul-Andersen  2007  0777AD  RINGSTED    25m  42.90 
218  Simon Brandt Zachariassen  2007  0799AC  NÆSTVED    25m  43.42 
132  Matil Kelm  2007  0751AF  VEST    25m  44.91 

 
Heat 7 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Jacob Hwaiz  2007  0723AG  VEST    25m  41.92 
314  Gustav Meinert  2006  0659AH  RINGSTED    25m  41.34 
84  Linus Noe  2008  0895AA  DRAGSHOLM    25m  40.97 
52  Thoke Thomsen  2006  0681AF  KALUNDBORG    25m  41.27 
229  Storm Bargmann  2007  0767AD  HERLEV    25m  41.35 
389  Cornelis Colmorten  2006  0695AI  ROSKILDE    25m  41.97 

 
Heat 8 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
274  Victor Rønne  2007  0789AD  HERLEV    25m  40.36 
385  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  39.11 
105  Frederik W. Sønderskov  2006  0643AM  ODSHERRED    25m  38.90 
191  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NÆSTVED    25m  39.02 
22  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  39.89 
310  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m  40.96 

 
Heat 9 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Josef Shukri  2006  0653AD  VEST    25m  38.27 
86  Asbjørn Olesen  2004  0481AR  DRAGSHOLM    25m  37.77 
49  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  37.33 
12  Magnus Dreyer  2007  0743AG  KALUNDBORG    25m  37.73 
122  Rodi Cetinkaya  2006  0651AH  VEST    25m  37.99 
326  Noah Berg Pedersen  2005  0561AM  RINGSTED    25m  38.31 

 
Heat 10 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
42  Jonas Rask  2006  0605AF  KALUNDBORG    25m  36.85 
47  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  36.58 
232  Mathias Bohn-Hansen  2006  0609AE  HERLEV    25m  36.29 
78  Calvin Konge Neess  2005  0525AN  DRAGSHOLM    25m  36.40 
236  Mathias Toft Cortsen  2005  0585AI  HERLEV    25m  36.73 
398  Sebastian Møller-Munkøe  2005  0541AI  ROSKILDE    25m  37.26 

 
Heat 11 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
15  Noel Gjelstrup  2004  0497AO  KALUNDBORG    25m  35.98 
401  Nikolaj Pedersen  2005  0567AL  ROSKILDE    25m  35.61 
330  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    25m  35.21 
337  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    25m  35.23 
325  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    25m  35.95 
213  James Sibbern-Larsen  2005  0503AM  NÆSTVED    25m  36.04 

 
Heat 12 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Erik Rasmussen  2006  0695AD  VEST    25m  35.03 
198  Mads Munksgaard  2004  0401AN  NÆSTVED    25m  34.77 
316  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    25m  34.57 
393  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  34.59 
150  Ditlev Queitsch  2006  0671AB  VEST    25m  34.98 
87  Østen Pedersen  2005    DRAGSHOLM    25m  35.11 

 
Heat 13 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
103  Jonas Obsen  2001  0135AT  ODSHERRED    25m  33.93 
126  Hugo Haakansson  2006  0609AA  VEST    25m  33.75 
43  Malthe Lorin Rasmussen  2005  0515AC  KALUNDBORG    25m  33.69 
388  Nicolas Christiansen  2007  0743AA  ROSKILDE    25m  33.73 
77  Marcus Madsen  2005  0557AJ  DRAGSHOLM    25m  33.82 
368  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005  0595AE  ROSKILDE    25m  34.00 

 
Heat 14 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
294  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    25m  33.15 
91  Jesse Refsgaard  2003  0365AQ  DRAGSHOLM    25m  32.61 
242  Emil Kruse Enemærke  2005  0589AB  HERLEV    25m  32.23 
178  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    25m  32.35 
217  Petar Trkulja  2006  0645AB  NÆSTVED    25m  32.99 
56  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  33.61 

 
Heat 15 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Sigurd Chistopher Vickery  2005  0567AE  VEST    25m  32.20 
361  William Breuner  2005  0521AC  ROSKILDE    25m  31.91 
239  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    25m  31.31 
307  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    25m  31.86 
216  Tobias Chr. Stæcker  2005  0575AH  NÆSTVED    25m  32.17 
334  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    25m  32.23 

 
Heat 16 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
82  Elias Noe  2004  0475AH  DRAGSHOLM    25m  30.89 
267  Mathias Lindgaard  2004  0467AA  HERLEV    25m  30.74 
72  Nichlas Jørgensen  2004  0439AK  DRAGSHOLM    25m  30.62 
366  Marc Gieseler  2003  0303AJ  ROSKILDE    25m  30.65 
250  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    25m  30.78 
172  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    25m  31.17 

 
Heat 17 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
363  Carl-Emil Echardt  2005  0541AD  ROSKILDE    25m  30.13 
169  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    25m  29.84 
75  Victor Holm Larsen  2003  0357AN  DRAGSHOLM    25m  29.29 
29  Joachim Mårtensen  2004  0457AK  KALUNDBORG    25m  29.33 
362  Pelle Colmorten  2004  0443AL  ROSKILDE    25m  29.86 
234  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    25m  30.60 

 
Heat 18 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Emil Osberg Poulsen  2003  0337AN  DRAGSHOLM    25m  28.77 
408  Altin Misimi  2002  0231AQ  HERLEV    25m  28.62 
290  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    25m  27.59 
252  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  27.93 
215  Nicklas Stæcker  2003  0395AP  NÆSTVED    25m  28.75 
354  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    25m  29.16 

 
Heat 19 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    25m  27.21 
179  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  27.13 
202  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    25m  26.50 
23  Andreas Lind-Ellefsen  2001  0149AP  KALUNDBORG    25m  26.62 
369  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002  0225AO  ROSKILDE    25m  27.14 
233  Luccas Dam Brenner  2001  0193AK  HERLEV    25m  27.26 

 
Heat 20 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  26.25 
70  Andreas Ingvordsen  1996  9649AQ  DRAGSHOLM    25m  26.12 
231  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    25m  25.93 
409  Emil Zachariassen  1997  9753AN  KALUNDBORG    25m  25.95 
382  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    25m  26.23 
341  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    25m  26.37 

 
Heat 21 (21) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  25.05 
336  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    25m  24.86 
247  Tobias Dan Hansen  2002  0243AC  HERLEV    25m  24.14 
258  Laurits Kenskov  2001  0145AC  HERLEV    25m  24.58 
Sebastian H. Andersen  1997  9739AA  KALUNDBORG    25m  24.91 
291  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    25m  25.33 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  25 november 2017 
Licens til Kalundborg SK  Udskriftstidspunkt  08:21 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark