2018-12-13   07:17:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ICA Kvantum Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 20
Heatlista 
 
  Tävling  ICA KVANTUM CUP 2017    Utskriftsdatum  15 oktober 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  12:19   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 oktober 2017         
 
 
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
230  Casper Sundgren  2006  AP8706  VÄSBY SS    25m   
44  Anton Sjödin  2004  AS1904  GUSTAVSBER    25m   
67  Arkadiusz Sarnecki  2006  AT4306  MÄRSTA SS    25m   
132  Sammy Westh  2006  AT1306  NYKÖPING    25m   
68  Michal Sarnecki  2006  AT3306  MÄRSTA SS    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Nils Backlund  2006  AP7306  BÅLSTA SK    25m   
320  Edwin Ebert  2000  AZ9700  MÄRSTA SS    25m   
281  Vidar Hagstad Västberg  2005  AU7505  HELLAS SK    25m   
70  Yashar Shiravi  2005  AV5705  MÄRSTA SS    25m   
183  Axel Svensson  2006  AG1306  UPPLANDS-B    25m   
63  Abi Khan  2003  AV9503  MÄRSTA SS    25m   

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Henrik Kimland  2006  AA0906  UPPLANDS-B    25m  1:16.09 
126  Jesper Fager  2006  AS9506  NYKÖPING    25m  1:14.27 
46  Emil Svanström  2006  AO8706  GUSTAVSBER    25m  1:01.36 
129  Walter Kantelius  2006  AS2706  NYKÖPING    25m  1:02.28 
200  Henrik Fjellström  2006  AJ3906  VÄSBY SS    25m  1:15.11 
105  Albin Rejås  2004  AX3904  NORRTÄLJE    25m   

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
40  Max Lindkvist  2004  AS3904  GUSTAVSBER    25m  59.93 
161  Henrik Jogell  2006  AA8106  UPPLANDS-B    25m  56.52 
133  Alex Andersson  2005  AL9705  SALA SS    25m  54.89 
145  Noel Larsson  2006  AK8106  SALA SS    25m  56.04 
135  Axel Eriksson  2006  AP4906  SALA SS    25m  57.15 
74  Arvid Andersson  2006  AG3106  NORRTÄLJE    25m  1:01.06 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Helmer Brobacke  2004  AI1304  VÄSTERÅS    25m  54.24 
248  Elias Jakobsson  2004  AS8104  VÄSTERÅS    25m  52.48 
87  Linus Fahlström  2005  AJ3705  NORRTÄLJE    25m  49.81 
26  Viggo Redlund  2005  AV2305  SK ENA    25m  51.18 
262  Gustav Nilsson  2006  AI6706  VÄSTERÅS    25m  54.12 
139  Wilhelm Gullberg  2006  AR5506  SALA SS    25m  54.61 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
148  William Struwe  2006  AE1306  SALA SS    25m  49.52 
201  Erik Frantz  2006  AK1106  VÄSBY SS    25m  48.93 
166  Oskar Kristoffersson  2003  AK0503  UPPLANDS-B    25m  48.50 
45  Mathias Steffansson  2005  AF2505  GUSTAVSBER    25m  48.55 
208  Junes Khattab  2006  AK0106  VÄSBY SS    25m  49.05 
244  Arvid Fägerblad  2004  AT1304  VÄSTERÅS    25m  49.70 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
257  Gustav Löfqvist  2005  AS4505  VÄSTERÅS    25m  45.99 
223  Casper Rengart  2006  AB1706  VÄSBY SS    25m  41.25 
98  Victor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  36.54 
83  Oscar Broström  2002  AX8502  NORRTÄLJE    25m  40.53 
270  Johan Widén  2004  AH5304  VÄSTERÅS    25m  44.75 
252  Lucas Kokki  2003  AZ3303  VÄSTERÅS    25m  48.23 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 oktober 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  12:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner