2018-08-20   11:00:44
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för ICA Kvantum Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 18
Heatlista 
 
  Tävling  ICA KVANTUM CUP 2017    Utskriftsdatum  15 oktober 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  12:19   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 oktober 2017         
 
 
 
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
163  Henrik Kimland  2006  AA0906  UPPLANDS-B    25m   
67  Arkadiusz Sarnecki  2006  AT4306  MÄRSTA SS    25m   
320  Edwin Ebert  2000  AZ9700  MÄRSTA SS    25m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Abi Khan  2003  AV9503  MÄRSTA SS    25m   
126  Jesper Fager  2006  AS9506  NYKÖPING    25m   
70  Yashar Shiravi  2005  AV5705  MÄRSTA SS    25m   
135  Axel Eriksson  2006  AP4906  SALA SS    25m   
116  Valentino Trepp  2005  AT4505  NORRTÄLJE    25m   
               

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
45  Mathias Steffansson  2005  AF2505  GUSTAVSBER    25m  1:24.46 
264  Thor Pedro  2005  AS4305  VÄSTERÅS    25m  57.09 
262  Gustav Nilsson  2006  AI6706  VÄSTERÅS    25m  54.79 
46  Emil Svanström  2006  AO8706  GUSTAVSBER    25m  56.57 
Nils Backlund  2006  AP7306  BÅLSTA SK    25m  1:01.53 
68  Michal Sarnecki  2006  AT3306  MÄRSTA SS    25m   

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
281  Vidar Hagstad Västberg  2005  AU7505  HELLAS SK    25m  53.14 
145  Noel Larsson  2006  AK8106  SALA SS    25m  52.75 
239  Helmer Brobacke  2004  AI1304  VÄSTERÅS    25m  51.93 
139  Wilhelm Gullberg  2006  AR5506  SALA SS    25m  52.43 
40  Max Lindkvist  2004  AS3904  GUSTAVSBER    25m  53.03 
230  Casper Sundgren  2006  AP8706  VÄSBY SS    25m  54.62 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Anton Sjödin  2004  AS1904  GUSTAVSBER    25m  49.95 
87  Linus Fahlström  2005  AJ3705  NORRTÄLJE    25m  48.71 
183  Axel Svensson  2006  AG1306  UPPLANDS-B    25m  48.30 
208  Junes Khattab  2006  AK0106  VÄSBY SS    25m  48.52 
129  Walter Kantelius  2006  AS2706  NYKÖPING    25m  49.39 
200  Henrik Fjellström  2006  AJ3906  VÄSBY SS    25m  50.81 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
180  Lucas Sjöborg  2006  AA0306  UPPLANDS-B    25m  47.52 
290  Marcus Ardanius  2003  AD6303  BÅLSTA SK    25m  45.77 
148  William Struwe  2006  AE1306  SALA SS    50m  45.09 
31  Joel Aggefors  2003  AY3903  GUSTAVSBER    25m  45.41 
26  Viggo Redlund  2005  AV2305  SK ENA    25m  45.91 
133  Alex Andersson  2005  AL9705  SALA SS    25m  48.04 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Melvin Rinaldo  2005  AA5905  GUSTAVSBER    25m  44.68 
166  Oskar Kristoffersson  2003  AK0503  UPPLANDS-B    25m  42.37 
252  Lucas Kokki  2003  AZ3303  VÄSTERÅS    25m  41.80 
Lukas Jakobsson  2005  AA1705  BÅLSTA SK    25m  41.99 
263  Melvin Norlén  2005  AM2305  VÄSTERÅS    25m  42.48 
201  Erik Frantz  2006  AK1106  VÄSBY SS    25m  44.70 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Axel Andersson  2004  AQ0304  LINDESBERG    25m  37.11 
293  Hampus Frykman  2002  AC5502  BÅLSTA SK    50m  34.81 
89  Elias Folkesson  1999  AO6599  NORRTÄLJE    25m  30.23 
112  Rasmus Skyving  2003  AB2703  NORRTÄLJE    25m  34.71 
98  Victor Karell  2003  AF7103  NORRTÄLJE    25m  36.80 
144  Malte Larsson  2003  AU2503  SALA SS    25m  40.95 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 oktober 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  12:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner