Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 15 juli 2017 kl. 09.00
Heatlista Gren 25
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
14 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:49 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 25, 200m Bröstsim Flickor |
Försök (13) |
Sponsor: Swimshop |
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.34 2010 FM: Malin Eklund 2:39.16 |
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Sara Wallberg 2:40.79 |
|
Heat 1 (13) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
308 |
1 |
Elin Södersten |
2000 |
AI5800 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:03.89 |
438 |
2 |
Erika Tudegård |
2001 |
AR8801 |
LASS |
|
50m |
2:57.72 |
839 |
3 |
Smilla Hedlund |
2001 |
BH5801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:57.37 |
8 |
4 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:57.21 |
573 |
5 |
Lovisa Öhrn |
2002 |
AJ8802 |
NKK |
|
50m |
2:57.33 |
729 |
6 |
Hanna Öberg |
2000 |
AC6400 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:57.40 |
198 |
7 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:01.43 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
515 |
1 |
Thindra Hackwitz |
2003 |
BG9403 |
MASS |
|
50m |
2:56.56 |
405 |
2 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:56.46 |
118 |
3 |
Lovisa Alsop |
2001 |
AJ9601 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:56.31 |
264 |
4 |
Telma Maltesjö |
2002 |
AR3602 |
HS |
|
50m |
2:56.12 |
511 |
5 |
Isabelle Asserståhl |
2000 |
AZ4600 |
MASS |
|
50m |
2:56.16 |
736 |
6 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:56.42 |
290 |
7 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:56.51 |
317 |
8 |
Matilda Brink |
2001 |
AJ2401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:57.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
272 |
1 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
AO0802 |
HS |
|
50m |
2:55.95 |
708 |
2 |
Nora Segerström |
2002 |
BM0802 |
SKK |
|
50m |
2:55.91 |
886 |
3 |
Sara Westholm |
2001 |
AL8801 |
VARBERG |
|
50m |
2:55.78 |
553 |
4 |
Elma Starrost |
2002 |
AN4202 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:55.67 |
539 |
5 |
Isabelle Brodd |
2003 |
AU4803 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:55.70 |
426 |
6 |
Alva Högberg |
2002 |
BF0202 |
LASS |
|
50m |
2:55.89 |
209 |
7 |
Nelly Antlöv |
2002 |
AB3202 |
FALUN |
|
50m |
2:55.92 |
701 |
8 |
Amanda Eriksson |
2001 |
AH9801 |
SKK |
|
50m |
2:56.10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
450 |
1 |
Moa Holmström |
2001 |
AD0201 |
LUDVIKA SS |
|
50m |
2:55.59 |
421 |
2 |
Cecilia Viberg |
2003 |
AU1603 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
2:55.52 |
381 |
3 |
Vilma Rudolf |
2002 |
AW1202 |
KK KARPEN |
|
50m |
2:55.25 |
520 |
4 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
50m |
2:55.01 |
232 |
5 |
Elsa Bitzén |
2003 |
AD8203 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:55.15 |
596 |
6 |
Jenny Le |
2000 |
AP2800 |
POSEIDON |
|
50m |
2:55.52 |
346 |
7 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
KALMAR SS |
|
50m |
2:55.53 |
384 |
8 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
2:55.64 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
197 |
1 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:54.59 |
378 |
2 |
Emilia Olsson |
2002 |
AA6802 |
KK KARPEN |
|
50m |
2:54.48 |
140 |
3 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:54.01 |
27 |
4 |
Michelle Wissinger |
2004 |
BN3604 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:53.80 |
369 |
5 |
Michaela Thyberg |
2000 |
AL6600 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:53.83 |
79 |
6 |
Miranda Ingvarsson |
2001 |
AE6401 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:54.18 |
299 |
7 |
Louise Larsson |
2002 |
AH2802 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:54.53 |
22 |
8 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:54.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
287 |
1 |
Tove Wikström |
2001 |
AC0201 |
HÄRNÖSAND |
|
50m |
2:53.54 |
238 |
2 |
Lisa Bengtsson |
2002 |
AE5802 |
HS |
|
50m |
2:53.39 |
751 |
3 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:53.21 |
756 |
4 |
Vilma Lindberg |
2004 |
AL9204 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:52.80 |
885 |
5 |
Stella Warborn |
2003 |
AW4603 |
VARBERG |
|
50m |
2:53.02 |
297 |
6 |
Emma Hansson |
2002 |
AQ9602 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:53.27 |
192 |
7 |
Adelina Walldén |
2002 |
AS2602 |
SK ENA |
|
50m |
2:53.49 |
545 |
8 |
Alva Hagström |
2003 |
AU1203 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:53.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
878 |
1 |
Ronja Berggren |
2003 |
AE1403 |
VARBERG |
|
50m |
2:52.42 |
607 |
2 |
Vickie Berg |
2000 |
AS2800 |
SK RAN |
|
50m |
2:51.89 |
289 |
3 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:51.76 |
667 |
4 |
Linn Suchomel |
2003 |
AD2203 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:51.47 |
208 |
5 |
Sara Wilhelmsson |
2001 |
AO6201 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:51.70 |
196 |
6 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:51.80 |
425 |
7 |
Wilma Holmertz |
2003 |
AD1803 |
LASS |
|
50m |
2:52.29 |
184 |
8 |
Sofia Åstedt |
2003 |
AF1403 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:52.57 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
266 |
1 |
Elly Palm |
2001 |
BP4401 |
HS |
|
50m |
2:51.22 |
727 |
2 |
Sofie Tolf |
2002 |
AN1402 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:51.06 |
254 |
3 |
Sara Kjellnäs |
2002 |
AO6602 |
HS |
|
50m |
2:50.65 |
215 |
4 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
50m |
2:50.32 |
570 |
5 |
Ella Lindroth |
2001 |
AE1201 |
NKK |
|
50m |
2:50.53 |
797 |
6 |
Jenny Virtanen |
2002 |
BS0202 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:50.88 |
615 |
7 |
Micaela Jönsson |
2001 |
AD3801 |
S 71 |
|
50m |
2:51.13 |
119 |
8 |
Fanny Aronsson |
2000 |
BE5400 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:51.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
91 |
1 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
50m |
2:49.79 |
747 |
2 |
Victoria Flyman |
2003 |
AE9203 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
2:49.48 |
37 |
3 |
Thea Ekström |
2001 |
AW5801 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
2:49.20 |
870 |
4 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
50m |
2:48.92 |
150 |
5 |
Lea Granert |
2001 |
BQ1401 |
SPIF SF |
|
50m |
2:48.97 |
177 |
6 |
Linea Holström |
2000 |
AC4600 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:49.32 |
627 |
7 |
Lisa Nystrand |
2006 |
AA1206 |
SALA SS |
|
50m |
2:49.66 |
678 |
8 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:50.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
580 |
1 |
Moa Olofsson |
2002 |
AG8202 |
OSBY SS |
|
50m |
2:47.92 |
76 |
2 |
Jennifer Bergström |
2002 |
AA9402 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
2:47.66 |
278 |
3 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
HS |
|
50m |
2:47.48 |
90 |
4 |
Ida Nederman |
2000 |
AU7400 |
ÖSA |
|
50m |
2:46.84 |
669 |
5 |
Malin Vestman |
2003 |
AL5803 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:47.16 |
385 |
6 |
Thilde Lantz |
2001 |
AX6201 |
KSLS |
|
50m |
2:47.61 |
12 |
7 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:47.73 |
409 |
8 |
Tilde Morin |
2002 |
AM5202 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:48.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
832 |
1 |
Embla Börjesson |
2002 |
AZ1802 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:46.27 |
877 |
2 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
VARBERG |
|
50m |
2:44.50 |
588 |
3 |
Lisa Palmqvist |
2000 |
AK4800 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
2:42.55 |
158 |
4 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SPIF SF |
|
50m |
2:38.68 |
52 |
5 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:40.44 |
745 |
6 |
Elsa Bergh |
2002 |
AG7202 |
SÖDERHAMN |
|
50m |
2:43.64 |
674 |
7 |
Julia Augustsson |
2000 |
BC9200 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:45.42 |
609 |
8 |
Stina Lindberg |
2000 |
AC6200 |
SK RAN |
|
50m |
2:46.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
619 |
1 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
50m |
2:45.82 |
250 |
2 |
Daniella Horvath |
2001 |
AO9601 |
HS |
|
50m |
2:44.47 |
271 |
3 |
Nelly Rasmusson |
2001 |
AO7201 |
HS |
|
50m |
2:42.11 |
555 |
4 |
Alexandra Vartiainen |
2001 |
BW1801 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:38.46 |
45 |
5 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:39.16 |
220 |
6 |
Linnea Edgren |
2002 |
AT7202 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:42.96 |
846 |
7 |
Smilla Malm |
2003 |
AQ4203 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:44.74 |
836 |
8 |
Julia Franks |
2000 |
AR5400 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:46.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
65 |
1 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
2:45.48 |
666 |
2 |
Hilja Schimmel |
2003 |
AV3603 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:43.75 |
594 |
3 |
Sara Jendbro |
2000 |
BA7800 |
POSEIDON |
|
50m |
2:41.98 |
89 |
4 |
Julia Månsson |
2002 |
BL9202 |
ÖSA |
|
50m |
2:34.29 |
777 |
5 |
Emelie Fast |
2004 |
AR4204 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:39.11 |
325 |
6 |
Wilma Johansson |
2001 |
AT7401 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:42.61 |
660 |
7 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:44.70 |
11 |
8 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:46.45 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
14 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
19:49 |
|