Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 35
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
15 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:08 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 35, 200m Ryggsim Flickor |
Försök (11) |
Sponsor: Nordic Feel AB |
15 år och yngre: Ida Lindborg (1994) 2:17.76 2009 FM: Trine Forss 2:27.35 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:17.02 2013 FM: Anna Miram 2:20.58 |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
549 |
2 |
Isa Lundgren Sonnergren |
2004 |
AW5404 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:44.70 |
302 |
3 |
Lilly Lundgren |
2002 |
AC7402 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:38.15 |
159 |
4 |
Sofia Walsh |
2002 |
AF3402 |
SPIF SF |
|
50m |
2:37.91 |
638 |
5 |
Nellie Andersson |
2000 |
AZ7800 |
SK 1970 |
|
50m |
2:38.05 |
639 |
6 |
Emmy Johnsson |
2001 |
AT6801 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:41.41 |
619 |
7 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
25m |
2:26.18 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
435 |
1 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
50m |
2:37.70 |
703 |
2 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
AB5203 |
SKK |
|
50m |
2:37.67 |
848 |
3 |
Johanna Persson |
2001 |
AY6601 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:37.50 |
684 |
4 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
AU9601 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:37.39 |
538 |
5 |
Sophie Bladin |
2002 |
BF5202 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:37.46 |
678 |
6 |
Linn Herlin |
2002 |
AU6402 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:37.59 |
275 |
7 |
Wilma Svensson |
2002 |
BK8402 |
HS |
|
50m |
2:37.67 |
44 |
8 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:37.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
473 |
1 |
Lovisa Bjurnemark |
2003 |
BG9603 |
MKK |
|
50m |
2:37.29 |
370 |
2 |
Michelle Träff |
2002 |
BE0602 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:37.03 |
624 |
3 |
Elvira Dalin |
2003 |
AO8803 |
SALA SS |
|
50m |
2:36.79 |
346 |
4 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
KALMAR SS |
|
50m |
2:36.56 |
15 |
5 |
Anna Frisk Garcia |
2002 |
AH6202 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:36.61 |
398 |
6 |
Matilda Hoff |
2003 |
AG6803 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:37.00 |
661 |
7 |
Nikita Kapron |
2003 |
AL2803 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:37.05 |
109 |
8 |
Elvira Montes |
2004 |
AS3804 |
SS04 |
|
50m |
2:37.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
825 |
1 |
Yasemin Uzum |
2003 |
AI3403 |
TUREBERG |
|
50m |
2:36.46 |
324 |
2 |
Mariam Istiphan |
2001 |
BG4201 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:36.20 |
308 |
3 |
Elin Södersten |
2000 |
AI5800 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:36.12 |
855 |
4 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
AL7400 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:36.06 |
751 |
5 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:36.09 |
246 |
6 |
Kajsa Gustavsson |
2001 |
AW2401 |
HS |
|
50m |
2:36.19 |
826 |
7 |
Josefin Alm |
2001 |
AJ8201 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:36.39 |
427 |
8 |
Felicia Järvikari |
2002 |
AH9802 |
LASS |
|
50m |
2:36.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
670 |
1 |
Liesel Williamsson |
2000 |
AX6400 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:36.03 |
736 |
2 |
Isabella Lagnerup |
2000 |
AS7800 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:35.89 |
240 |
3 |
Amanda Dittlau |
2000 |
AN5200 |
HS |
|
50m |
2:35.84 |
782 |
4 |
Elin Lundgren |
2003 |
AW2603 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:35.31 |
622 |
5 |
Lisa Bergman |
2002 |
AQ9802 |
S 77 |
|
50m |
2:35.45 |
468 |
6 |
Johanna Andersson |
2002 |
AK8202 |
MKK |
|
50m |
2:35.87 |
763 |
7 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:35.95 |
103 |
8 |
Therese Baltzarsson |
2001 |
AE5201 |
SS04 |
|
50m |
2:36.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
488 |
1 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
2:35.09 |
634 |
2 |
Hanna Gebart |
2000 |
AB4400 |
S 02 |
|
50m |
2:34.97 |
91 |
3 |
Lina Nederman |
2000 |
AP0600 |
ÖSA |
|
50m |
2:34.84 |
579 |
4 |
Simone Karlsson |
2001 |
AI2201 |
OSBY SS |
|
50m |
2:34.30 |
852 |
5 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:34.57 |
354 |
6 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:34.95 |
843 |
7 |
Josephine Junehed |
2002 |
AN1202 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:35.09 |
387 |
8 |
Annie Thulin |
2003 |
AK1803 |
KSLS |
|
50m |
2:35.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
251 |
1 |
Alicia Johansson |
2003 |
AI2603 |
HS |
|
50m |
2:34.16 |
437 |
2 |
Alice Thörnros |
2001 |
AT8601 |
LASS |
|
50m |
2:33.56 |
796 |
3 |
Alwa Widmark |
2002 |
AN4402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:33.07 |
47 |
4 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:32.91 |
85 |
5 |
Magdalena Hagsten Skarda |
2003 |
AO6603 |
ÖSA |
|
50m |
2:32.99 |
142 |
6 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:33.41 |
14 |
7 |
Cornelia Eklund |
2000 |
AC1800 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:33.80 |
840 |
8 |
Kristina Isacson |
2001 |
BH5601 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:34.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
867 |
1 |
Saga Sandström |
2000 |
AJ8200 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:32.16 |
395 |
2 |
Viktoria Dellhede |
2003 |
AD2403 |
LANDSKRONA |
|
50m |
2:32.07 |
199 |
3 |
Rebecka Loikala |
2000 |
AS7700 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:31.96 |
267 |
4 |
Alice Persson |
2003 |
AN5803 |
HS |
|
50m |
2:31.70 |
315 |
5 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:31.75 |
153 |
6 |
Paola Kylberg |
2002 |
AV6602 |
SPIF SF |
|
50m |
2:32.04 |
121 |
7 |
Marit Cuperus |
2002 |
BD0202 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:32.12 |
644 |
8 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:32.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
824 |
1 |
Olivia Stille |
2000 |
AJ7600 |
TUREBERG |
|
50m |
2:31.29 |
185 |
2 |
Tilda Öman |
2000 |
AI7200 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:29.33 |
429 |
3 |
Vera Karlsson |
2003 |
AI8403 |
LASS |
|
50m |
2:27.05 |
728 |
4 |
Elise Öberg |
2002 |
AE8402 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:23.97 |
52 |
5 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:25.94 |
319 |
6 |
Annie Hegmegi |
2003 |
AA1403 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:28.95 |
495 |
7 |
Emma Vileus |
2001 |
AW1401 |
MKK |
|
50m |
2:30.79 |
289 |
8 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:31.62 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
1 |
Natalie Noreblad |
2002 |
AS0202 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
2:31.08 |
842 |
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:29.27 |
610 |
3 |
Isabella Revstedt |
2001 |
AN2801 |
SK RAN |
|
50m |
2:27.00 |
274 |
4 |
Julia Stenhård |
2000 |
AN1200 |
HS |
|
50m |
2:23.60 |
725 |
5 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:25.84 |
791 |
6 |
Wilma Roloff |
2000 |
BA7600 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:28.88 |
10 |
7 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:30.55 |
353 |
8 |
Sofie Karlsson |
2000 |
AV8200 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:31.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
514 |
1 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
AI3601 |
MASS |
|
50m |
2:30.92 |
92 |
2 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
50m |
2:29.14 |
568 |
3 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NKK |
|
50m |
2:26.55 |
629 |
4 |
Linnea Gipperth |
2003 |
AA6403 |
SALTSJÖB |
|
50m |
2:23.39 |
658 |
5 |
Trine Forss |
2003 |
AD8403 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:24.28 |
149 |
6 |
Tuva Glimmerud-Gullbjörk |
2000 |
BP6600 |
SPIF SF |
|
50m |
2:28.74 |
288 |
7 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS |
|
50m |
2:29.35 |
88 |
8 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
50m |
2:31.47 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
15 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
19:08 |
|