Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 24
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
14 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:49 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 24, 200m Frisim Pojkar |
Försök (8) |
Sponsor: Speedo |
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Robin Hansson 1:57.18 |
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Alexander Löfqvist 1:56.27 |
|
Heat 1 (8) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
873 |
2 |
Mikael Söderberg |
2003 |
AA9303 |
UPSALA S |
|
50m |
2:09.70 |
551 |
3 |
Oscar Mogard Linden |
2002 |
AS8702 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:09.37 |
786 |
4 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:09.27 |
168 |
5 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
2:09.35 |
566 |
6 |
John Brolin |
2002 |
AB6302 |
NKK |
|
50m |
2:09.69 |
871 |
7 |
Johan Ljunggren |
2001 |
AN6101 |
UPSALA S |
|
50m |
2:10.76 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
105 |
1 |
Leo Jakobsson |
2002 |
AG4302 |
SS04 |
|
50m |
2:08.87 |
87 |
2 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
50m |
2:08.73 |
16 |
3 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:08.66 |
69 |
4 |
Anton Jansson |
2002 |
AC4702 |
YSTADS SS |
|
50m |
2:08.59 |
207 |
5 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
2:08.62 |
685 |
6 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:08.69 |
709 |
7 |
Tor Selander |
2002 |
AH4902 |
SKK |
|
50m |
2:08.82 |
803 |
8 |
Joar Modigh |
2001 |
AO1101 |
SK TRITON |
|
50m |
2:08.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
677 |
1 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
2:08.31 |
21 |
2 |
Martin Melinder |
2001 |
AG1301 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:07.55 |
735 |
3 |
Dennie Halilovic |
2002 |
AC0702 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:07.44 |
122 |
4 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:07.08 |
752 |
5 |
Jakob Borrman |
2002 |
BA1102 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:07.26 |
454 |
6 |
Ji An Wang |
2003 |
AA2303 |
LULEÅ SS |
|
50m |
2:07.49 |
715 |
7 |
Mathieu Gripon |
2001 |
BA5101 |
STRÖMSTAD |
|
50m |
2:08.21 |
126 |
8 |
Charlie Tranberg |
2002 |
AK5102 |
UDDEVALLA |
|
50m |
2:08.56 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
478 |
1 |
Carl Gerstenfeld |
2002 |
AI5902 |
MKK |
|
50m |
2:07.07 |
462 |
2 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
50m |
2:06.65 |
711 |
3 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
50m |
2:06.29 |
806 |
4 |
Nicolas Nolén |
2000 |
AG4500 |
SK TRITON |
|
50m |
2:05.95 |
793 |
5 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:06.24 |
239 |
6 |
Henning Cederlund |
2003 |
AI1303 |
HS |
|
50m |
2:06.37 |
477 |
7 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
50m |
2:06.97 |
548 |
8 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:07.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
718 |
1 |
Johan Ekengren |
2001 |
AA6901 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:05.28 |
838 |
2 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:05.19 |
7 |
3 |
Erik Stensson |
2002 |
AC2902 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
2:04.75 |
527 |
4 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
50m |
2:04.30 |
333 |
5 |
Viktor Svan |
2000 |
AH0300 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:04.43 |
486 |
6 |
Anders Ludvigsson |
2000 |
AV8500 |
MKK |
|
50m |
2:04.81 |
489 |
7 |
Primus Olsson |
2000 |
AV7100 |
MKK |
|
50m |
2:05.26 |
866 |
8 |
Felix Bengs-Stattin |
2002 |
AD4702 |
UMEÅ SS |
|
50m |
2:05.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
717 |
1 |
Joel Berglund |
2002 |
AG9702 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:03.52 |
869 |
2 |
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
UPSALA S |
|
50m |
2:03.15 |
13 |
3 |
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:01.25 |
181 |
4 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:55.98 |
241 |
5 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
HS |
|
50m |
1:59.78 |
280 |
6 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
50m |
2:02.33 |
601 |
7 |
Gustav Östlund |
2000 |
AH1100 |
POSEIDON |
|
50m |
2:03.26 |
245 |
8 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
50m |
2:04.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
590 |
1 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
2:03.50 |
493 |
2 |
Elias Persson |
2002 |
AI7902 |
MKK |
|
50m |
2:02.91 |
784 |
3 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:00.84 |
326 |
4 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
AC9900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:55.66 |
322 |
5 |
Marcus Holmquist |
2000 |
AK2500 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:56.84 |
724 |
6 |
Viktor Näslund |
2001 |
AF1301 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:01.97 |
1 |
7 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
ANDERSTORP |
|
50m |
2:03.21 |
529 |
8 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
2:03.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
652 |
1 |
Gabriel Henkel |
2001 |
AS3301 |
SKURU IK |
|
50m |
2:03.48 |
837 |
2 |
Julius Gustavsson |
2002 |
AD0102 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:02.82 |
544 |
3 |
Wiggo Frohde |
2000 |
AX3300 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:00.42 |
296 |
4 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:52.81 |
396 |
5 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:56.05 |
78 |
6 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:01.56 |
785 |
7 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:03.19 |
141 |
8 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:03.73 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
14 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
19:49 |
|