2017-11-21   00:08:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

5_S
Gren 5, 400m Frisim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:24.94 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Robin Hanson 4:06.74 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Daniel Kertes 4:03.62 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  4:24.94   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  4:30.26   
477  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  4:33.90   
586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  4:34.18   
454  Wang Ji An  2003  LULEÅ SS  AA2303  50 m  4:35.29   
276  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  4:40.07   
548  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  4:41.01   
471  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  4:41.33   
509  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  4:42.17   
10  587  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  4:43.51   
11  828  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  4:44.73   
12  470  Baxmann Jacob  2003  MKK  AP2103  50 m  4:44.87   
13  212  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  4:44.93   
14  305  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  50 m  4:45.37   
15  295  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  50 m  4:45.57   
16  83  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  4:46.23   
17  892  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  4:46.92   
18  637  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  4:46.95   
19  897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  4:48.31   
20  617  Malmgren Noah  2004  S 71  AB2704  50 m  4:49.46   
21  512  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  4:49.68   
22  239  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  25 m  4:28.45   
23  462  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  25 m  4:32.46   
24  63  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  25 m  4:32.71   
15 år 
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  4:28.48   
69  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  4:28.55   
866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  4:29.43   
105  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  4:31.24   
16  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  4:31.25   
711  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  4:31.58   
207  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  4:32.21   
914  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  4:32.46  EFT 
18  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  4:33.64   
10  126  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  4:33.79   
11  472  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  4:35.94   
12  735  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  4:37.68   
13  245  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  4:37.91   
14  551  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  4:39.05   
15  898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  4:40.00   
16  25  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  50 m  4:40.60   
17  463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  4:42.68   
18  879  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  4:56.33   
19  679  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  50 m  4:58.36   
20  786  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  25 m  4:19.94   
21  259  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  25 m  4:22.35   
16 - 17 år 
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  4:01.44   
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  4:02.43   
326  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  4:07.02   
322  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  4:07.05   
241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  4:10.35   
368  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  4:15.92   
78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  4:18.14   
544  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  4:18.91   
869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  4:19.14   
10  652  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  4:20.53   
11  527  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  4:20.88   
12  724  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  4:21.80   
13  333  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  4:23.46   
14  718  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  4:24.04   
15  293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  4:24.70   
16  838  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  50 m  4:26.06   
17  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  4:27.58   
18  21  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  4:29.12   
19  439  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  4:30.02   
20  248  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  4:31.48   
21  458  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  4:31.84   
22  141  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  4:32.61   
23  642  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  4:32.63   
24  151  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  25 m  4:13.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start