2017-07-20   20:38:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

26_S
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Max Engström 2:13.81 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Olle Sköld 2:10.19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:13.98   
677  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:15.37   
914  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  2:16.42  EFT 
463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:18.34   
898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:18.36   
565  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  2:19.92   
586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:21.23   
17  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  2:23.94   
328  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  2:25.23   
10  829  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:26.39   
11  913  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  50 m  2:26.63  EFT 
12  245  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:26.93   
13  857  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  50 m  2:27.11   
14  804  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  2:27.29   
15  87  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  2:28.31   
16  472  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:28.83   
17  168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:28.85   
18  828  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  2:29.16   
19  649  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  50 m  2:29.63   
20  53  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:29.89   
21  110  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  2:30.20   
22  83  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  2:30.27   
23  349  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  2:30.32   
24  707  Reithner Otto  2003  SKK  AE4303  50 m  2:31.14   
25  482  Klittbo Oscar  2002  MKK  AA2702  50 m  2:31.16   
26  64  Tidåsen Emanuel  2002  VÄXJÖ SS  AQ3702  50 m  2:31.17   
27  155  Niring Gustav  2004  SPIF SF  AE6304  50 m  2:31.43   
28  200  Ly Alex  2003  ESKILSTUNA  AE6103  50 m  2:31.88   
29  821  Holfve Ludvig  2003  TUREBERG  AG5503  50 m  2:32.00   
30  872  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  50 m  2:37.10   
31  528  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  2:38.54   
32  522  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  2:38.85   
33  303  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  50 m  2:39.20   
34  259  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  25 m  2:16.68   
16 - 17 år 
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  2:09.34   
279  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  50 m  2:10.52   
567  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:11.06   
784  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:12.29   
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:14.91   
394  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  2:16.18   
458  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:16.93   
213  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  2:16.95   
293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:18.03   
10  78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:18.81   
11  13  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  50 m  2:19.31   
12  571  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  50 m  2:19.74   
13  309  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:19.98   
14  754  Illanes Guillermo  2000  SÖDERTÄLJE  AE8100  50 m  2:20.40   
15  124  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  50 m  2:21.26   
16  120  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  2:21.32   
17  141  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:21.56   
18  304  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  2:21.68   
19  642  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  2:21.77   
20  830  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:21.98   
21  61  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  50 m  2:22.00   
22  554  Tremblay Victor  2001  SK NEPTUN  BA9501  50 m  2:23.21   
23  853  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  50 m  2:23.62   
24  169  Berthelsson Tim  2000  SS DELFIN  AJ1700  50 m  2:23.75   
25  104  Hennert Johan  2001  SS04  AL6901  50 m  2:23.85   
26  523  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  2:23.89   
27  484  Liljegren Karl  2001  MKK  AE7901  50 m  2:24.12   
28  248  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  2:25.09   
29  702  Gustafsson Isak  2001  SKK  AA5901  50 m  2:26.07   
30  439  Tykesson Oliver  2000  LASS  AJ3700  50 m  2:26.13   
31  321  Hegmegi Oscar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  50 m  2:26.19   
32  348  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  2:15.25   
33  806  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  25 m  2:16.30   
34  577  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  2:16.99   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start