2017-07-20   20:29:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

18_S
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Robin Hansson 16:59.21 
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Melker Olsson 16:28.10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
16  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  17:29.44   
207  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  17:33.13   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  17:38.04   
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  17:47.63   
105  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  18:03.70   
259  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  18:08.12   
168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  18:08.21   
866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  18:11.75   
126  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  18:13.43   
10  837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  18:24.84   
11  25  Simonsson Ivar  2002  VÄSBY SS  AO9502  50 m  18:24.92   
12  310  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  50 m  18:28.66   
13  586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  18:29.17   
14  329  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  50 m  18:30.19   
15  649  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  50 m  18:40.20   
16  522  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  19:22.84   
17  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  19:30.00   
18  193  Walldén Gustaf  2003  SK ENA  AE8503  50 m  19:40.12   
19  411  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  50 m  19:41.37   
20  723  Nilsson Jonathan  2003  SUNDSVALL  AD5103  50 m  19:45.21   
16 - 17 år 
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  16:15.92   
322  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  16:24.92   
Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  16:47.06   
241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  16:52.48   
869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  16:53.82   
652  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  17:15.88   
293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  17:18.44   
78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  17:22.06   
527  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  17:25.97   
10  333  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  17:29.00   
11  248  Hansson Gustaf  2001  HS  AD5101  50 m  17:29.97   
12  838  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  50 m  17:39.77   
13  871  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  17:40.35   
14  21  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  17:46.01   
15  833  Coleman Daniel  2000  TÄBY SIM  AP0700  50 m  17:46.30   
16  510  Linnér Svante  2000  MOTALA SS  AK4700  50 m  17:50.16   
17  718  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  17:51.00   
18  183  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  17:53.21   
19  61  Franzén Gustav  2000  VÄXJÖ SS  AU1300  50 m  17:53.64   
20  642  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  50 m  17:55.98   
21  46  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  50 m  17:56.94   
22  304  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  17:57.89   
23  237  Alderbrink Johan  2001  HS  AO7701  50 m  17:58.37   
24  151  Hysing Elias  2000  SPIF SF  AR1500  50 m  18:05.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start