2017-11-22   02:45:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

16_S
Gren 16, 200m Medley Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Erik Stensson 2:18.65 
15 år: Robin Hanson (2001) 2:07.79 2016-07-01 
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Emil Hassling 2:08.72 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:17.40   
351  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  2:23.77   
586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:24.82   
757  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  2:26.08   
477  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:26.19   
873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:26.29   
331  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  2:26.59   
897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  2:27.05   
509  Fielder Elliot  2003  MOTALA SS  AD2303  50 m  2:29.32   
10  653  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  50 m  2:29.96   
11  483  Lennartsson Hugo  2004  MKK  AE0904  50 m  2:30.14   
12  239  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  2:30.19   
13  53  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  50 m  2:30.89   
14  681  Neuhardt David  2003  SPÅRVÄGEN  AU6103  50 m  2:31.82   
15  212  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  2:32.07   
16  305  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  50 m  2:32.21   
17  471  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  2:32.22   
18  83  Vaide Hugo  2003  ÄNGELHOLM  AD8903  50 m  2:32.25   
19  548  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  2:32.33   
20  572  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  2:32.78   
21  857  Åstrand Erik  2003  TÄBY SIM  AO2903  50 m  2:33.11   
22  318  Eriksson Gabriel  2004  JÖNKÖPING  AT2504  50 m  2:33.12   
23  851  Rune Isac  2003  TÄBY SIM  AM9503  50 m  2:33.51   
24  587  Löfgren Carl  2003  OSKARSHAMN  AE7303  50 m  2:33.57   
25  892  Hansson Viktor  2003  VELLINGE-N  AM7103  50 m  2:33.73   
26  349  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  2:33.75   
27  872  Ramovic Adi  2004  UPSALA S  AG9304  50 m  2:33.86   
28  675  Erneholm Oliver  2003  SPÅRVÄGEN  AO4503  50 m  2:33.98   
29  758  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  50 m  2:34.00   
30  100  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  2:34.01   
31  802  Forsgren Linus  2003  SK TRITON  AA1103  50 m  2:34.03   
32  320  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  50 m  2:34.06   
33  828  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  2:34.39   
34  637  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  2:34.71   
35  494  Strömland Jakob  2003  MKK  AO4703  50 m  2:34.80   
36  599  Tired Nils  2003  POSEIDON  AH2903  50 m  2:34.87   
37  845  Lörinc Simon  2003  TÄBY SIM  AK8503  50 m  2:35.05   
38  524  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  2:35.06   
39  525  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  2:35.17   
40  380  Persson Simon  2003  KK KARPEN  AA1703  50 m  2:35.23   
41  459  Erdös Hampus  2003  SK LÖDDE  AK0303  50 m  2:35.27   
42  80  Ingvarsson Wilmer  2003  ÄNGELHOLM  AA1903  50 m  2:35.39   
43  423  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  2:35.49   
15 år 
Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:15.67   
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  2:17.55   
478  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:19.48   
565  Björklund Robin  2002  NJURUNDA  AA9502  50 m  2:19.57   
17  Lernå William  2002  VÄSBY SS  AF4102  50 m  2:20.83   
463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  2:22.68   
898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:22.98   
245  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:23.15   
626  Nystrand Edwin  2002  SALA SS  AE8902  50 m  2:23.57   
10  122  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  2:23.80   
11  472  Beckman Bo  2002  MKK  AI4902  50 m  2:23.86   
12  677  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:24.07   
13  460  Hangård Ian  2002  SK LÖDDE  AB5302  50 m  2:24.16   
14  829  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:24.51   
15  625  Johnsson Marcus  2002  SALA SS  AN2502  50 m  2:24.83   
16  685  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  2:25.41   
17  259  Lind Gustav  2002  HS  AG7702  50 m  2:25.65   
18  850  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  2:26.17   
19  709  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  2:26.32   
20  683  Styrman Arvid  2002  SPÅRVÄGEN  AQ2502  50 m  2:26.42   
21  566  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  2:26.72   
22  16  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  2:26.80   
23  18  Lindholm Christopher  2002  VÄSBY SS  AQ1702  50 m  2:26.83   
24  110  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  2:26.97   
25  168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:27.35   
26  752  Borrman Jakob  2002  SÖDERTÄLJE  BA1102  50 m  2:28.01   
27  436  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  50 m  2:28.24   
28  679  Jansson Ludvig  2002  SPÅRVÄGEN  AI0902  50 m  2:28.44   
29  391  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  2:30.47   
30  408  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  50 m  2:30.67   
31  735  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  2:30.69   
32  654  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  50 m  2:32.16   
16 - 17 år 
396  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  2:07.56   
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  2:07.79   
279  Varga Stefan  2000  HS  AH3500  50 m  2:10.53   
332  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  2:13.70   
368  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  2:14.07   
268  Persson Gustav  2000  HS  AJ4500  50 m  2:14.39   
280  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:14.66   
309  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  2:14.93   
241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  2:15.05   
10  830  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:15.09   
11  680  Malmring Jonas  2001  SPÅRVÄGEN  AO1701  50 m  2:16.63   
12  869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:17.27   
13  590  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:17.59   
14  781  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  2:17.59   
15  213  Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  50 m  2:18.12   
16  521  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:18.16   
17  784  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:18.48   
18  567  Engström Max  2001  NKK  AC9301  50 m  2:18.80   
19  458  Brinkhagen Tim  2001  SK LÖDDE  AC9901  50 m  2:19.10   
20  243  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:19.13   
21  72  Persson Max  2001  YSTADS SS  AE9501  50 m  2:19.25   
22  342  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  2:19.97   
23  293  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  50 m  2:20.58   
24  348  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  2:20.90   
25  612  Chen Philip  2000  S 71  AC4700  50 m  2:20.99   
26  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:21.30   
27  793  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  2:21.44   
28  554  Tremblay Victor  2001  SK NEPTUN  BA9501  50 m  2:21.60   
29  304  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  50 m  2:21.64   
30  550  Martinsson Morgan  2001  SK NEPTUN  AN1701  50 m  2:21.79   
31  399  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  2:21.85   
32  623  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:21.89   
33  571  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  2:12.98   
34  71  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  25 m  2:15.18   
35  412  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  25 m  2:15.79   
36  120  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  25 m  2:15.93   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start