2017-11-23   00:34:57
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

14_S
Gren 14, 100m Frisim Pojkar 
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Elias Persson 56.31 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Joham Rydahl 53.74 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Daniel Kertes 51.93 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  56.52   
548  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  56.83   
462  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  56.85   
239  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  57.32   
351  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  50 m  57.46   
477  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  57.56   
454  Wang Ji An  2003  LULEÅ SS  AA2303  50 m  57.99   
653  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  50 m  58.69   
757  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  50 m  58.69   
10  331  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  50 m  58.71   
11  586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  58.92   
12  913  Grahn Kevin  2003  KATRINEHOL  AH9103  50 m  59.10  EFT 
13  471  Bech Liam  2003  MKK  AQ2303  50 m  59.32   
14  783  Majta Jakub  2003  SÖDERTÖRN  AV9703  50 m  59.43   
15  345  Turkowitch Philip  2003  KALMAR SS  AY0703  50 m  59.45   
16  792  Sandqvist Jonathan  2003  SÖDERTÖRN  AO3703  50 m  59.57   
17  100  Kvist Mattias  2003  ÖSMO SS  AB5503  50 m  59.60   
18  828  Ahlqvist Gustav  2003  TÄBY SIM  AK6503  50 m  59.73   
19  512  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  59.88   
20  873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  59.92   
21  897  Stenskepp Hugo  2003  VELLINGE-N  AI6303  50 m  1:00.31   
22  572  Lundström Silke Eric  2003  NKK  AF8903  50 m  1:00.34   
23  276  Söderberg Jacob  2003  HS  AD2103  50 m  1:00.55   
24  516  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  1:00.58   
25  804  Nilsson Arvid  2003  SK TRITON  AK4303  50 m  1:00.63   
26  637  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  1:00.85   
27  547  Jonson Viktor  2003  SK NEPTUN  AQ5303  50 m  1:00.91   
28  452  Eriksson Albin  2003  LULEÅ SS  AF3503  50 m  1:01.13   
29  63  Strand Anton  2003  VÄXJÖ SS  AH8903  50 m  1:01.22   
30  349  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  1:01.24   
31  780  Jonsson Edvin  2004  SÖDERTÖRN  AD1504  50 m  1:01.25   
32  212  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  50 m  1:01.41   
33  423  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  50 m  1:01.41   
15 år 
493  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  55.43   
Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  55.56   
866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  56.10   
898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  56.33   
245  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  56.35   
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  56.76   
422  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  50 m  56.81   
709  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  57.19   
735  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  57.27   
10  463  Wergeland Nils  2002  SK LÖDDE  AE4902  50 m  57.35   
11  328  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  57.40   
12  711  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  57.52   
13  566  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  57.54   
14  786  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  57.62   
15  677  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  57.74   
16  778  Gutierrez Johan Javier  2002  SÖDERTÖRN  AM9502  50 m  57.74   
17  717  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  57.78   
18  168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  57.92   
19  914  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  58.16  EFT 
20  110  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  58.31   
21  685  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  58.33   
22  432  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  50 m  58.36   
23  182  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m  58.68   
24  775  Cheng Kevin  2002  SÖDERTÖRN  AI8702  50 m  58.75   
25  126  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  58.90   
26  508  Eriksson Henrik  2002  MOTALA SS  AJ6902  50 m  59.54   
27  431  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  50 m  59.80   
28  408  Hero Walter  2002  SK LAXEN  AR9102  50 m  1:00.00   
29  651  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  50 m  1:00.45   
30  58  Axandersson Oskar  2002  VÄXJÖ SS  AN7502  50 m  1:00.96   
31  411  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  50 m  1:01.15   
32  391  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  1:02.83   
16 - 17 år 
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  51.56   
326  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  53.36   
Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  50 m  53.96   
322  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  54.03   
601  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  54.31   
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  54.36   
38  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  50 m  54.37   
784  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  54.90   
332  Steindl Anton  2000  JÖNKÖPING  AB2900  50 m  54.91   
10  241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  55.28   
11  13  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  50 m  55.29   
12  342  Hong Anton  2000  KALMAR SS  AI8900  50 m  55.40   
13  640  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  50 m  55.41   
14  781  Jonsson Pontus  2000  SÖDERTÖRN  AM5300  50 m  55.44   
15  529  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  55.50   
16  880  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  55.55   
17  750  Aldrin John  2001  SÖDERTÄLJE  AI8101  50 m  55.56   
18  544  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  55.61   
19  486  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  55.76   
20  141  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  55.79   
21  554  Tremblay Victor  2001  SK NEPTUN  BA9501  50 m  55.82   
22  785  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  55.96   
23  734  Christiansen Jens  2001  SK SYDSIM  AJ7901  50 m  56.00   
24  71  Persson Gustaf  2001  YSTADS SS  AJ4301  50 m  56.06   
25  280  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  56.10   
26  793  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  50 m  56.14   
27  823  Iwarsson Oskar  2000  TUREBERG  AI0300  50 m  56.18   
28  724  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  56.45   
29  394  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  56.72   
30  567  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  53.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start