2017-09-22   22:46:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

10_S
Gren 10, 1500m Frisim Flickor 
15 år och yngre: Alba Forés (1998) 17:28.81 2013 FM: Josefin Mikkelsen 17:55.82 
16 - 17 år: Alba Forés (1998) 17:12.35 2014 FM: Hanna Eriksson 17:15.41 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
487  Mikkelsen Josephine  2002  MKK  AI5202  50 m  17:47.38   
790  Roloff Emma  2002  SÖDERTÖRN  AT6402  50 m  18:04.98   
616  Karlsson Moa  2002  S 71  AC1202  50 m  18:08.47   
655  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  50 m  18:43.87   
301  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  50 m  18:58.29   
272  Rosdahl Ellen  2002  HS  AO0802  50 m  19:09.19   
264  Maltesjö Telma  2002  HS  AR3602  50 m  19:10.77   
297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  19:18.99   
376  Aronsson Clara  2002  KK KARPEN  AE4202  50 m  19:19.88   
10  465  Åsberg Carolina  2002  SK LÖDDE  AJ1802  50 m  19:25.41   
11  252  Jälminger Ebba  2002  HS  AO9602  50 m  19:43.95   
12  519  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  19:45.68   
13  311  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  50 m  19:52.55   
14  378  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  19:53.66   
15  635  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  22:14.89   
16 - 17 år 
247  Hallbäck Ebba  2000  HS  AL0600  50 m  17:40.89   
644  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  17:49.97   
526  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  17:58.36   
307  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  18:02.79   
308  Södersten Elin  2000  JÄRFÄLLA S  AI5800  50 m  18:02.86   
82  Sundström Filippa  2001  ÄNGELHOLM  AG4201  50 m  18:03.45   
45  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  18:07.89   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  18:08.54   
437  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  50 m  18:16.18   
10  842  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  50 m  18:21.03   
11  316  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  50 m  18:24.55   
12  291  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  50 m  18:28.73   
13  434  Palm Andrea  2000  LASS  AF7200  50 m  18:30.98   
14  14  Eklund Cornelia  2000  VÄSBY SS  AC1800  50 m  18:32.18   
15  852  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  50 m  18:34.95   
16  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  18:35.37   
17  815  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  18:36.04   
18  196  Isaksen Jennie  2000  ESKILSTUNA  AV8600  50 m  18:41.69   
19  208  Wilhelmsson Sara  2001  ESLÖVS SS  AO6201  50 m  18:52.84   
20  794  Sigurdsson Eva  2001  SÖDERTÖRN  AC5601  50 m  18:53.46   
21  300  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  50 m  18:57.47   
22  600  Tufvesson Linn  2001  POSEIDON  AT5201  50 m  19:10.91   
23  682  Odin Fanny  2000  SPÅRVÄGEN  AR7200  50 m  19:43.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start