2017-09-23   18:27:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 23
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  15 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 23, 100m Ryggsim Flickor  Finaler (3) 
Sponsor: Nordic Feel AB 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Trine Forss 1:06.52 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Emma Vileus 1:08.03 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Anna Miram 1:05.54 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
779  Nea Hjortsberg  2004  AK0404  SÖDERTÖRN    50m  1:11.05 
395  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    50m  1:09.80 
429  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    50m  1:09.54 
658  Trine Forss  2003  AD8403  SKÖVDE SS    50m  1:06.47 
629  Linnea Gipperth  2003  AA6403  SALTSJÖB    50m  1:08.22 
435  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    50m  1:09.69 
549  Isa Lundgren Sonnergren  2004  AW5404  SK NEPTUN    50m  1:10.12 
251  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    50m  1:11.09 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    50m  1:10.66 
159  Sofia Walsh  2002  AF3402  SPIF SF    50m  1:10.58 
796  Alwa Widmark  2002  AN4402  SÖDERTÖRN    50m  1:08.38 
728  Elise Öberg  2002  AE8402  SUNDSVALL    50m  1:06.56 
153  Paola Kylberg  2002  AV6602  SPIF SF    50m  1:08.14 
831  Ellen Banestig  2002  BT1802  TÄBY SIM    50m  1:10.07 
414  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    50m  1:10.61 
52  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    50m  1:10.96 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS    50m  1:08.15 
867  Saga Sandström  2000  AJ8200  UMEÅ SS    50m  1:07.92 
185  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    50m  1:07.61 
725  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    50m  1:06.21 
274  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  1:06.90 
55  Victoria Åberg  2001  AL7201  VÄSTERÅS    50m  1:07.79 
495  Emma Vileus  2001  AW1401  MKK    50m  1:07.98 
138  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    50m  1:08.94 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  15 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start