2017-09-22   17:22:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 22
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  15 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:29   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar  Finaler (3) 
Sponsor: TS Reklam 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Robin Björklund 1:00.73 
15 år: Robin Hanson (2001) 56.77 2016 FM: Robin Hansson 56.77 
16 - 17 år: Albin Lövgren (1999) 55.91 2016 FM: Albin Lövgren 55.91 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
757  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    50m  1:04.22 
462  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  1:03.04 
897  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  1:02.64 
351  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    50m  1:00.39 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  1:01.15 
572  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    50m  1:02.85 
276  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    50m  1:03.87 
516  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    50m  1:04.50 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
829  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  1:01.29 
685  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    50m  1:00.74 
565  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA    50m  1:00.50 
Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  59.19 
182  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    50m  1:00.33 
898  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  1:00.54 
711  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    50m  1:00.91 
717  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    50m  1:01.61 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
830  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  58.32 
640  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  58.01 
529  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    50m  57.59 
823  Oskar Iwarsson  2000  AI0300  TUREBERG    50m  57.53 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  57.55 
332  Anton Steindl  2000  AB2900  JÖNKÖPING    50m  57.99 
279  Stefan Varga  2000  AH3500  HS    50m  58.15 
521  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    50m  58.34 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  15 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start