2017-11-22   02:42:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 16
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  14 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 16, 200m Medley Pojkar  Finaler (3) 
Sponsor: Procivitas 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: Erik Stensson 2:18.65 
15 år: Robin Hanson (2001) 2:07.79 2016-07-01 
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Emil Hassling 2:08.72 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
483  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  2:25.96 
757  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    50m  2:25.18 
873  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  2:23.22 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  2:18.72 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  2:20.76 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  2:25.07 
351  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    50m  2:25.79 
897  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  2:25.97 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
565  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA    50m  2:21.03 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  2:19.62 
478  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    50m  2:18.59 
Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  2:17.55 
837  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  2:17.98 
463  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  2:18.98 
168  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  2:21.02 
460  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  2:21.38 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
784  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  2:15.14 
368  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    50m  2:13.38 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  2:13.17 
396  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  2:11.12 
279  Stefan Varga  2000  AH3500  HS    50m  2:12.98 
830  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  2:13.37 
309  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S    50m  2:14.33 
268  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    50m  2:15.36 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  14 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start