2017-11-23   00:42:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  14 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor  Finaler (3) 
Sponsor: Nordic Feel AB 
14 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:11.10 2015 FM: Julia Månsson 1:14.25 
15 år: Julia Månsson (2002) 1:10.58 2006 FM: Nelly Rasmusson 1:14.67 
16 - 17 år: Sophie Hansson (1998) 1:09.25 2015 FM: Sara Wallberg 1:13.40 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
669  Malin Vestman  2003  AL5803  SKÖVDE SS    50m  1:17.11 
Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    50m  1:15.60 
846  Smilla Malm  2003  AQ4203  TÄBY SIM    50m  1:15.31 
777  Emelie Fast  2004  AR4204  SÖDERTÖRN    50m  1:14.01 
666  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    50m  1:14.05 
835  Ingrid Franks  2003  AT5603  TÄBY SIM    50m  1:15.55 
364  Linnéa Englund  2003  AI5403  KARLSTAD    50m  1:16.61 
27  Michelle Wissinger  2004  BN3604  VÄSBY SS    50m  1:17.50 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
220  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    50m  1:17.19 
238  Lisa Bengtsson  2002  AE5802  HS    50m  1:16.96 
877  Cornelia Almqvist  2002  AJ6602  VARBERG    50m  1:14.39 
89  Julia Månsson  2002  BL9202  ÖSA    50m  1:10.58 
745  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    50m  1:14.05 
832  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    50m  1:15.81 
52  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    50m  1:17.05 
76  Jennifer Bergström  2002  AA9402  ÅKERSBERGA    50m  1:17.29 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
609  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  1:15.90 
594  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    50m  1:15.30 
250  Daniella Horvath  2001  AO9601  HS    50m  1:15.10 
11  Julia Björkén  2001  AL1601  VÄSBY SS    50m  1:14.67 
674  Julia Augustsson  2000  BC9200  SPÅRVÄGEN    50m  1:14.96 
150  Lea Granert  2001  BQ1401  SPIF SF    50m  1:15.26 
45  Malin Eklund  2001  AL9201  VÄSTERÅS    50m  1:15.61 
271  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    50m  1:15.97 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  14 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start