2017-11-22   02:43:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  13 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:28   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar  Försök (11) 
Sponsor: Cloetta 
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Elias Persson 56.31 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Joham Rydahl 53.74 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Daniel Kertes 51.93 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
423  Gustav Edlund  2004  AG7504  LASS    50m  1:01.41 
780  Edvin Jonsson  2004  AD1504  SÖDERTÖRN    50m  1:01.25 
63  Anton Strand  2003  AH8903  VÄXJÖ SS    50m  1:01.22 
452  Albin Eriksson  2003  AF3503  LULEÅ SS    50m  1:01.13 
411  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    50m  1:01.15 
349  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    50m  1:01.24 
212  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    50m  1:01.41 
391  Richard Ekholm  2002  AV1702  KUNGSBACKA    50m  1:02.83 

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
547  Viktor Jonson  2003  AQ5303  SK NEPTUN    50m  1:00.91 
804  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  1:00.63 
276  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    50m  1:00.55 
572  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    50m  1:00.34 
651  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    50m  1:00.45 
516  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    50m  1:00.58 
637  Felix Wrakén  2003  AB8903  S 02    50m  1:00.85 
58  Oskar Axandersson  2002  AN7502  VÄXJÖ SS    50m  1:00.96 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
408  Walter Hero  2002  AR9102  SK LAXEN    50m  1:00.00 
512  Lukas Fredholm  2003  AE9903  MASS    50m  59.88 
828  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    50m  59.73 
792  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    50m  59.57 
100  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    50m  59.60 
431  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    50m  59.80 
873  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  59.92 
897  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  1:00.31 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
345  Philip Turkowitch  2003  AY0703  KALMAR SS    50m  59.45 
471  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  59.32 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  58.92 
331  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    50m  58.71 
775  Kevin Cheng  2002  AI8702  SÖDERTÖRN    50m  58.75 
913  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    50m  59.10 
783  Jakub Majta  2003  AV9703  SÖDERTÖRN    50m  59.43 
508  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    50m  59.54 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
182  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    50m  58.68 
685  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    50m  58.33 
454  Ji An Wang  2003  AA2303  LULEÅ SS    50m  57.99 
717  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    50m  57.78 
168  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  57.92 
914  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    50m  58.16 
432  Sebastian Nilsson  2002  AM2302  LASS    50m  58.36 
757  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    50m  58.69 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
778  Johan Javier Gutierrez  2002  AM9502  SÖDERTÖRN    50m  57.74 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  57.56 
711  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    50m  57.52 
328  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    50m  57.40 
351  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    50m  57.46 
566  John Brolin  2002  AB6302  NKK    50m  57.54 
786  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    50m  57.62 
677  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    50m  57.74 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
239  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  57.32 
709  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    50m  57.19 
548  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  56.83 
837  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  56.76 
422  Malte Lundgren  2002  AC5302  LIDKÖPING    50m  56.81 
462  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  56.85 
735  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  57.27 
463  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  57.35 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  56.52 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  56.35 
823  Oskar Iwarsson  2000  AI0300  TUREBERG    50m  56.18 
866  Felix Bengs-Stattin  2002  AD4702  UMEÅ SS    50m  56.10 
793  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SÖDERTÖRN    50m  56.14 
898  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  56.33 
724  Viktor Näslund  2001  AF1301  SUNDSVALL    50m  56.45 
394  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  56.72 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
785  Anton Mylläri  2001  AB9501  SÖDERTÖRN    50m  55.96 
Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  55.56 
13  Simon Brandt  2000  AJ4700  VÄSBY SS    50m  55.29 
Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    50m  53.96 
181  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  54.36 
493  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  55.43 
486  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  55.76 
280  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  56.10 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
554  Victor Tremblay  2001  BA9501  SK NEPTUN    50m  55.82 
880  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG    50m  55.55 
332  Anton Steindl  2000  AB2900  JÖNKÖPING    50m  54.91 
326  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    50m  53.36 
601  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  54.31 
640  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  55.41 
544  Wiggo Frohde  2000  AX3300  SK NEPTUN    50m  55.61 
71  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    50m  56.06 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  55.79 
529  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    50m  55.50 
38  Erik Ohlsén  2000  AF4300  VÄSTERVIK    50m  54.37 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  51.56 
322  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING    50m  54.03 
342  Anton Hong  2000  AI8900  KALMAR SS    50m  55.40 
750  John Aldrin  2001  AI8101  SÖDERTÄLJE    50m  55.56 
734  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  56.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  13 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start