2017-12-16   02:38:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden Distrikt 2017, Strängnäs (Försök)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 6/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

12_S
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
131  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:02.64   
80  Pettersson Olle  2004  KATRINEHOL  AJ1304  25 m  1:04.42   
47  Roos Carl  2004  ESKILSTUNA  AB8104  25 m  1:06.20   
34  Karlsson Fredrik  2004  ESKILSTUNA  AB7104  25 m  1:06.57   
45  Paulson Samuel  2004  ESKILSTUNA  AG3504  25 m  1:06.87   
54  Tran Henrik  2004  ESKILSTUNA  AC0704  25 m  1:09.34   
32  Holm Maximilian  2005  ESKILSTUNA  AD7305  25 m  1:10.47   
158  Lord Max  2004  STRÄNGNÄS  AH1504  25 m  1:11.12   
129  Rehnman Isak  2004  VÄSTERÅS  AI5304  25 m  1:11.77   
10  112  Brewitz Joel  2005  VÄSTERÅS  AG2505  25 m  1:12.79   
11  107  Wendborg Lucas  2004  NYKÖPING  AH1104  25 m  1:13.85   
12  103  Persson Ludvig  2004  NYKÖPING  AD9304  25 m  1:18.16   
13  58  Åhlén Eric  2006  ESKILSTUNA  AA1506  25 m  1:20.13   
14  52  Thorsén Gustav  2004  ESKILSTUNA  AI4104  25 m  1:20.40   
15  105  Tsoi Nicholas  2004  NYKÖPING  AD0504  25 m  1:20.99   
16  76  Grotheus Jonathan  2004  KATRINEHOL  AT5304  25 m  1:21.10   
17  56  Verner Sigge  2005  ESKILSTUNA  AM1305  25 m  1:22.00   
18  Jakobsson Lukas  2005  BÅLSTA SK  AA1705  25 m  1:22.60   
19  113  Brobacke Helmer  2004  VÄSTERÅS  AI1304  25 m  1:29.71   
20  104  Potorochyn Sergej  2006  NYKÖPING  AI8306  25 m  1:30.92   
21  53  Thorsén Olle  2006  ESKILSTUNA  AA6706  25 m  1:31.14   
22  155  Klang Hugo  2005  STRÄNGNÄS  AH0705  25 m  1:31.25   
23  150  Arvidsson Elias  2005  STRÄNGNÄS  AN7705  25 m  1:32.68   
24  123  Lundin Elias  2006  VÄSTERÅS  AH2106  25 m  1:33.79   
25  100  Kindbom David  2004  NYKÖPING  AY1504  25 m  1:34.03   
26  124  Löfqvist Gustav  2005  VÄSTERÅS  AS4505  25 m  1:34.32   
27  133  Thorvaldsson Oskar  2004  VÄSTERÅS  AS0304  25 m  1:36.89   
28  185  Thor Ivar  2005  STRÄNGNÄS  AM1905  25 m  1:38.44  EFT 
29  114  Brobacke Holger  2006  VÄSTERÅS  AQ9706  25 m  1:40.00   
30  73  Eriksson Felix  2005  KATRINEHOL  AI0705  25 m  1:42.22   
31  110  Nordqvist Alfons  2004  TROSABYGD.  AW7304  25 m  1:45.29   
32  128  Pedro Thor  2005  VÄSTERÅS  AS4305  25 m  1:55.00   
33  130  Rådman Algot  2006  VÄSTERÅS  AO5506  25 m  1:55.00   
34  119  Fägerblad Arvid  2004  VÄSTERÅS  AT1304  25 m  1:58.66   
35  81  Pettersson Pelle  2006  KATRINEHOL  AD8506  25 m  2:00.00   
36  91  Jäderberg Vidar  2006  KÖPINGS SS  AR7306  25 m  2:00.00   
37  43  Maleta Genti  2006  ESKILSTUNA  AR8106  25 m     
38  164  Roslund Oskar  2005  STRÄNGNÄS  AT9705  25 m     
39  184  Svensson Johan  2006  STRÄNGNÄS  AD4706  25 m    EFT 
40  186  Waltersson Melker  2006  STRÄNGNÄS  AG4506  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 maj 2017 
Licensierad till: Parasport Sverige  Utskriftstid  18:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start