2017-12-13   04:44:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden Distrikt 2017, Strängnäs (Försök)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 6/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Heatlista Gren 11
Heatlista 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Strängnäs    Utskriftstid  09:17   
  Arrangör  Strängnäs Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
 
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
163  Thilde Roshag  2006  AH3806  STRÄNGNÄS    25m   
79  Cindra Lindström  2006  AS4806  KATRINEHOL    25m  1:55.00 
29  Lova Eriksson  2004  AT6604  ESKILSTUNA    25m  2:03.87 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Thea Eriksson  2006  AB9606  SK ENA    25m  1:45.90 
97  Adna Arnautovic  2005  BR6205  NYKÖPING    25m  1:45.20 
77  Michelle Gustavsson  2005  BJ7205  KATRINEHOL    25m  1:44.00 
84  Agnes Skog  2006  BG4406  KATRINEHOL    25m  1:45.00 
122  Terese Lundberg  2004  BN6604  VÄSTERÅS    25m  1:45.74 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
109  Moa Lövbom  2005  BL3805  TROSABYGD.    25m  1:38.86 
159  Thea Lundgren  2006  AP7806  STRÄNGNÄS    25m  1:36.46 
72  Kajsa Ejdvinsson  2004  BH5604  KATRINEHOL    25m  1:31.48 
94  Felicia Larsson  2006  AR2606  KÖPINGS SS    25m  1:32.19 
12  Tindra Bärgård  2006  AB8606  SK ENA    25m  1:37.81 
111  Fanny Andersson  2004  AR5604  VÄSTERÅS    25m  1:41.85 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
115  Cecilia Brunzell  2006  AF7806  VÄSTERÅS    25m  1:30.28 
42  Linnéa Magnusson  2005  AH1405  ESKILSTUNA    25m  1:29.35 
71  Elin Andersson  2005  AU7405  KATRINEHOL    25m  1:28.88 
95  Agnes Pettersson  2006  AT1406  KÖPINGS SS    25m  1:29.27 
102  Thea Mikaelsson  2005  BG0805  NYKÖPING    25m  1:29.67 
31  Selma Hasanbegovic  2005  BC6605  ESKILSTUNA    25m  1:30.68 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Sofia Saranen  2006  AI1806  BÅLSTA SK    25m  1:28.66 
37  Ronja Larsen  2006  BB2406  ESKILSTUNA    25m  1:26.52 
137  Ida Ångström  2005  AP5805  VÄSTERÅS    25m  1:25.88 
19  Sanna Randerstedt  2006  AC5206  SK ENA    25m  1:26.37 
120  Michelle Juntunen  2004  BN4604  VÄSTERÅS    25m  1:27.53 
106  Emmie Wendborg  2006  AN1606  NYKÖPING    25m  1:28.67 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
96  Maja Pettersson  2004  AS0404  KÖPINGS SS    25m  1:24.50 
136  Soobin Åkerlund  2004  BL2604  VÄSTERÅS    25m  1:24.36 
27  Sigrid Bengtsson  2005  AI3205  ESKILSTUNA    25m  1:22.16 
162  Vera Romin  2005  AG1605  STRÄNGNÄS    25m  1:24.29 
41  Amanda Lövstav  2005  AU2405  ESKILSTUNA    25m  1:24.42 
48  Ellen Roos  2005  AF1605  ESKILSTUNA    25m  1:25.32 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Sofia Ingemansson  2004  AC9204  BÅLSTA SK    25m  1:20.67 
28  Maja Björkbacka  2005  AU9205  ESKILSTUNA    25m  1:18.95 
36  Lovisa Laine  2005  AB9405  ESKILSTUNA    25m  1:18.07 
93  Emilia Larsson  2004  AS2404  KÖPINGS SS    25m  1:18.84 
51  Sammi Thai  2005  AK6405  ESKILSTUNA    25m  1:18.97 
35  Frida Karlsson  2005  AH0405  ESKILSTUNA    25m  1:21.84 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
38  My Larsson  2005  AF8405  ESKILSTUNA    25m  1:17.10 
135  Sarah von der Burg  2004  AP6604  VÄSTERÅS    25m  1:16.83 
168  Moa Westerberg  2004  BB4204  STRÄNGNÄS    25m  1:16.55 
90  Estelle Gyoni  2004  AS0204  KÖPINGS SS    25m  1:16.65 
49  Eva Shahverdyan  2004  AQ6204  ESKILSTUNA    25m  1:16.98 
121  Matilda Lindgren  2004  AG5804  VÄSTERÅS    25m  1:17.46 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Emily Sandberg  2004  AH2204  BÅLSTA SK    25m  1:14.22 
89  Alvida Forsman  2004  BM7404  KÖPINGS SS    25m  1:13.34 
118  Astrid Engström  2004  AK0604  VÄSTERÅS    25m  1:12.05 
20  Malvina Walldén  2005  AB1205  SK ENA    25m  1:13.16 
167  Emilia Tshibanda  2004  AL2404  STRÄNGNÄS    25m  1:13.96 
75  Linnéa Fredriksson  2004  AT0404  KATRINEHOL    25m  1:15.91 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
18  Tea Persson  2004  AC1404  SK ENA    25m  1:10.91 
125  Amalia Mowafy  2005  AP3805  VÄSTERÅS    25m  1:09.72 
157  Elin Logander  2005  AS8605  STRÄNGNÄS    25m  1:08.43 
Alma Norgren  2004  AR6404  BÅLSTA SK    25m  1:09.25 
26  Madeleine Bengtsson  2005  AK9205  ESKILSTUNA    25m  1:10.83 
78  Filippa Karlsson  2004  AF8804  KATRINEHOL    25m  1:11.37 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Alicia Budden  2004  AA5404  BÅLSTA SK    25m  1:07.45 
25  Alva Abrahamsson  2004  AQ6604  ESKILSTUNA    25m  1:06.89 
117  Hanna Degerlund  2004  AX9404  VÄSTERÅS    25m  1:04.60 
15  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  SK ENA    25m  1:06.85 
17  Matilda Olausson  2004  AI0604  SK ENA    25m  1:06.93 
30  Josefin Fundberg  2004  AC2604  ESKILSTUNA    25m  1:07.53 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Strängnäs Simklubb  Utskriftstid  09:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start