Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 61
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
27 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 61, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 |
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
743 |
2 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
0386AI |
VEJLE |
|
50m |
1:30.30 |
626 |
3 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
50m |
1:27.79 |
652 |
4 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
1:24.70 |
127 |
5 |
Caroline Vang-Jensen |
2003 |
0392AB |
GENTOFTE |
|
50m |
1:26.75 |
725 |
6 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
0386AK |
VEJLE |
|
50m |
1:29.28 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
1:24.22 |
296 |
2 |
Anna Bull Kramer |
2003 |
0382AE |
HORSENS |
|
50m |
1:23.83 |
800 |
3 |
Ida S Olesen |
2003 |
0356AA |
AALBORG |
|
50m |
1:23.50 |
611 |
4 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
50m |
1:23.16 |
498 |
5 |
Nikoline Skovly Larsen |
2003 |
0322AE |
NÆSTVED |
|
50m |
1:23.32 |
471 |
6 |
Anna Myhre Rottensten |
2003 |
0326AW |
LYNGBY |
|
50m |
1:23.60 |
223 |
7 |
Mia Mørk Kuramoto |
2003 |
0356AQ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:24.02 |
659 |
8 |
Lærke Blond |
2003 |
0362AW |
VI39 |
|
50m |
1:24.49 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
444 |
1 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
50m |
1:22.95 |
9 |
2 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
50m |
1:22.79 |
101 |
3 |
Viola Demuth Andersen |
2003 |
0316AI |
GENTOFTE |
|
50m |
1:22.19 |
704 |
4 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:21.80 |
242 |
5 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
50m |
1:21.90 |
516 |
6 |
Caroline Broholm |
2003 |
0338AA |
RINGE |
|
50m |
1:22.51 |
573 |
7 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:22.80 |
367 |
8 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
1:23.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Annika Hausgaard Godt |
2003 |
0306AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:20.97 |
771 |
2 |
Rebecca E. Jacobsen |
2003 |
0318AO |
VIBORG |
|
50m |
1:19.08 |
121 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
50m |
1:17.92 |
276 |
4 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:14.57 |
590 |
5 |
Emilie Egerup |
2003 |
0316AW |
SILKEBORG |
|
50m |
1:16.72 |
813 |
6 |
Caroline Lysgaard |
2003 |
0318AP |
LYSENG |
|
50m |
1:18.67 |
418 |
7 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
50m |
1:19.28 |
489 |
8 |
Barbara Ammentorp |
2003 |
0354AW |
NYBORG |
|
50m |
1:21.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
650 |
1 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
50m |
1:20.48 |
309 |
2 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:18.85 |
561 |
3 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
50m |
1:17.66 |
122 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
50m |
1:14.43 |
415 |
5 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
50m |
1:15.03 |
11 |
6 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
50m |
1:18.59 |
382 |
7 |
Cecilie Batz |
2003 |
0386AT |
KOLDING |
|
50m |
1:19.23 |
343 |
8 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:21.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
429 |
1 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
1:19.70 |
439 |
2 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
50m |
1:18.84 |
24 |
3 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
50m |
1:16.90 |
831 |
4 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
HEI |
|
50m |
1:14.05 |
407 |
5 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
1:14.89 |
736 |
6 |
Louise Sjørup Jensen |
2003 |
0322AG |
VEJLE |
|
50m |
1:18.13 |
88 |
7 |
Johanne A Andersson |
2003 |
0302AD |
FREM |
|
50m |
1:19.11 |
297 |
8 |
Karoline Lagoni |
2003 |
0324AE |
HORSENS |
|
50m |
1:21.14 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
27 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:06 |
|