Startliste for DM Ã…rgang Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
DM Årgang Langbane |
|
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Butterfly Herrer |
Indledende (6) |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 |
|
Heat 1 (6) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
166 |
2 |
Kevin Liang |
2002 |
0215AI |
ISHØJ |
|
50m |
1:09.56 |
217 |
3 |
Lucas Burmester |
2002 |
0237AK |
HELSINGØR |
|
50m |
1:08.93 |
762 |
4 |
Mikkel Riis |
2002 |
0257AR |
VIBORG |
|
50m |
1:08.65 |
170 |
5 |
Mikkel Gummer |
2002 |
0269AF |
GREVE |
|
50m |
1:08.66 |
531 |
6 |
Oliver Breuner |
2002 |
0267AK |
ROSKILDE |
|
50m |
1:09.20 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
711 |
1 |
Oskar Skov Grell |
2002 |
0217AC |
GSK |
|
50m |
1:08.29 |
608 |
2 |
Marcus Ipsen |
2002 |
0251AN |
SLAGELSE |
|
50m |
1:08.00 |
453 |
3 |
Casper Koch Henriksen |
2002 |
0245AO |
LYNGBY |
|
50m |
1:07.89 |
752 |
4 |
Frederik Emil Bækgaard |
2002 |
0299AI |
VEST |
|
50m |
1:07.17 |
59 |
5 |
Tobias Boström |
2002 |
0295AG |
ESBJERG |
|
50m |
1:07.48 |
576 |
6 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:07.98 |
202 |
7 |
Asbjørn Guldager |
2002 |
0227AI |
HSK |
|
50m |
1:08.20 |
756 |
8 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
0257AD |
VEST |
|
50m |
1:08.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
708 |
1 |
Rasmus Hatting Petersen |
2002 |
0205AF |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:07.07 |
346 |
2 |
Gustav Haugård Hansen |
2002 |
0279AD |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:06.01 |
300 |
3 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
1:05.44 |
251 |
4 |
Nicolai Wiuff |
2002 |
0243AB |
HERLEV |
|
50m |
1:05.21 |
203 |
5 |
Rasmus Petersen |
2002 |
0383AE |
HSK |
|
50m |
1:05.28 |
818 |
6 |
Daniel Gallacher |
2002 |
0235AK |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
1:05.48 |
164 |
7 |
Mads Enghave |
2002 |
0227AA |
ISHØJ |
|
50m |
1:06.71 |
737 |
8 |
Andreas Kronborg |
2002 |
0229AS |
VEJLE |
|
50m |
1:07.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
544 |
1 |
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
0265AI |
S 68 |
|
50m |
1:04.53 |
268 |
2 |
David Arneskov |
2002 |
0287AC |
HOLBÆK |
|
50m |
1:03.75 |
140 |
3 |
Jeroen Grimmelikhuijzen |
2002 |
0211AF |
GLADSAXE |
|
50m |
1:01.79 |
313 |
4 |
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
0223AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:00.07 |
527 |
5 |
Frederik Møller |
2002 |
0263AL |
RINGSTED |
|
50m |
1:00.31 |
607 |
6 |
August Schade Cantby |
2002 |
0211AG |
SLAGELSE |
|
50m |
1:03.17 |
627 |
7 |
Christoffer Weiss |
2002 |
0273AE |
SØLLERØD |
|
50m |
1:04.29 |
270 |
8 |
Christopher H. Brown |
2002 |
0297AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Julius Henriksen |
2002 |
0293AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
1:04.44 |
634 |
2 |
Simon Perzynski |
2002 |
0289AG |
SØNDERBORG |
|
50m |
1:03.73 |
705 |
3 |
Asbjørn Floor-Bøjden |
2002 |
0277AI |
VATCPH-STT |
|
50m |
1:01.57 |
244 |
4 |
Tobias Dan Hansen |
2002 |
0243AC |
HERLEV |
|
50m |
58.68 |
791 |
5 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
50m |
1:00.22 |
575 |
6 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
50m |
1:03.04 |
199 |
7 |
Magnus Dolleris Schroll |
2002 |
0217AM |
H2Odense |
|
50m |
1:04.22 |
529 |
8 |
Alexander Søgaard |
2002 |
0293AE |
RINGSTED |
|
50m |
1:04.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
1 |
Alfred Højberg |
2002 |
0267AD |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.32 |
640 |
2 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
1:03.40 |
102 |
3 |
Leo Badaker |
2002 |
0255AR |
GENTOFTE |
|
50m |
1:01.31 |
249 |
4 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
58.67 |
646 |
5 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
50m |
1:00.09 |
441 |
6 |
August Ryom |
2002 |
0253AJ |
KØGE |
|
50m |
1:03.01 |
459 |
7 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
0253AH |
LYNGBY |
|
50m |
1:04.18 |
475 |
8 |
Nikolai Pagh Pedersen |
2002 |
0235AB |
NAKSKOV |
|
50m |
1:04.83 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
24 juni 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|