Startliste for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 27, 200m Medley Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 2:17.89 2017-04-03 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
2:32.36 |
473 |
2 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
50m |
2:31.78 |
294 |
3 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
2:30.22 |
527 |
4 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
2:29.66 |
82 |
5 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
2:30.17 |
205 |
6 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:30.27 |
220 |
7 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
2:32.19 |
503 |
8 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:32.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
2:29.19 |
414 |
2 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:28.88 |
390 |
3 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
2:28.16 |
383 |
4 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
2:27.47 |
166 |
5 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
50m |
2:27.81 |
202 |
6 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:28.62 |
465 |
7 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:29.05 |
117 |
8 |
Liva Schmid |
2000 |
0012AV |
KVIK |
|
50m |
2:29.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
492 |
1 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:27.08 |
164 |
2 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
2:26.02 |
453 |
3 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:24.66 |
420 |
4 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:23.25 |
119 |
5 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
2:23.81 |
216 |
6 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
2:25.19 |
261 |
7 |
Ellen Nielsen |
2001 |
0168AP |
ESBJERG |
|
50m |
2:26.86 |
382 |
8 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
2:27.34 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|