Startliste for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 26, 200m Butterfly Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 |
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:54.47 2015-08-04 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
460 |
1 |
Johan Wentorf |
1999 |
9939AH |
FR.SUND |
|
50m |
2:21.99 |
47 |
2 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
GLADSAXE |
|
50m |
2:20.64 |
162 |
3 |
Rune Nørgaard |
2000 |
0097AF |
AALBORG |
|
50m |
2:19.89 |
403 |
4 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
VATCPH-STT |
|
50m |
2:18.86 |
464 |
5 |
Anders Dam Frandsen |
2000 |
0051AN |
SLAGELSE |
|
50m |
2:19.41 |
511 |
6 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
50m |
2:20.32 |
258 |
7 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
2:20.75 |
238 |
8 |
Jakob Schmidt |
1999 |
9913AO |
HOLBÆK |
|
50m |
2:22.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
17 |
1 |
Daniel Jensen |
2001 |
0119AH |
DELTA |
|
50m |
2:18.69 |
69 |
2 |
Laurits Kenskov |
2001 |
0145AC |
HERLEV |
|
50m |
2:18.08 |
49 |
3 |
Rasmus Langvad |
2000 |
0045AD |
GSK |
|
50m |
2:16.95 |
301 |
4 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
AGF |
|
50m |
2:14.83 |
441 |
5 |
Andreas Rasmussen |
2000 |
0045AQ |
HORSENS |
|
50m |
2:15.03 |
366 |
6 |
Felix Burmester |
1999 |
9913AC |
HELSINGØR |
|
50m |
2:17.38 |
128 |
7 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
9961AA |
KVIK |
|
50m |
2:18.58 |
234 |
8 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
9975AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
2:18.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
373 |
1 |
Julius Munk |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
50m |
2:14.44 |
467 |
2 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:13.03 |
212 |
3 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:10.99 |
262 |
4 |
Michael Terp Olesen |
1999 |
9917AA |
ESBJERG |
|
50m |
2:07.11 |
268 |
5 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
50m |
2:10.52 |
215 |
6 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
2:12.22 |
466 |
7 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
50m |
2:13.97 |
96 |
8 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
KØGE |
|
50m |
2:14.67 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:40 |
|