Startliste for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:29 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 23, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.25 2016-03-19 |
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.07 2016-08-13 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
291 |
0 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
50m |
34.22 |
33 |
1 |
Sofie Sjøgren |
2002 |
0292BB |
ERRITSØ |
|
50m |
30.34 |
365 |
2 |
Johanna Juul Bay-Smidt |
2002 |
0262AU |
HELSINGØR |
|
50m |
29.47 |
421 |
3 |
Katrine Brandt Nielsen |
2002 |
0284AE |
LYNGBY |
|
50m |
29.36 |
108 |
4 |
Viktoria Bæts Kristensen |
2002 |
0286AP |
NÆSTVED |
|
50m |
29.28 |
240 |
5 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
29.29 |
133 |
6 |
Johanne S. Christiansen |
2002 |
0264AB |
SØNDERBORG |
|
50m |
29.42 |
479 |
7 |
Clara Marott Schelde |
2000 |
0092AD |
FARUM |
|
50m |
30.12 |
284 |
8 |
Heidi Glintborg |
2002 |
0202AP |
H2Odense |
|
50m |
31.08 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
171 |
0 |
Emma Bækgaard |
2002 |
0262AS |
HERLUFSHOL |
|
50m |
29.20 |
244 |
1 |
Cecilie Christensen |
2002 |
0208AV |
ESBJERG |
|
50m |
29.12 |
355 |
2 |
Marie Christensen |
2002 |
0272AI |
ODDER |
|
50m |
28.91 |
273 |
3 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
28.81 |
504 |
4 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
28.78 |
465 |
5 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
28.81 |
260 |
6 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
28.83 |
105 |
7 |
Melanie Eggertsen |
2002 |
0232AI |
NAKSKOV |
|
50m |
28.92 |
374 |
8 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
29.15 |
422 |
9 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
50m |
29.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
305 |
0 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
50m |
28.76 |
395 |
1 |
Sara Mortensen |
2001 |
0136AW |
VI39 |
|
50m |
28.74 |
332 |
2 |
Louise Hvarre |
2001 |
0156AN |
VEJLE |
|
50m |
28.73 |
168 |
3 |
Lea Serup Schøn |
2002 |
0266AI |
AALBORG |
|
50m |
28.69 |
158 |
4 |
Mille Moeslund Lausen |
2002 |
0258AF |
AALBORG |
|
50m |
28.62 |
255 |
5 |
Emma Jørgensen |
2001 |
0182AV |
ESBJERG |
|
50m |
28.69 |
149 |
6 |
Camilla Brøgger-Andersen |
2002 |
0246AQ |
AALBORG |
|
50m |
28.70 |
79 |
7 |
Ditte Toft Ibsen |
2001 |
0102AP |
HOBRO |
|
50m |
28.74 |
407 |
8 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
VAT CPH-MK |
|
50m |
28.75 |
318 |
9 |
Emilie Larsen |
2001 |
0186AC |
VEST |
|
50m |
28.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
294 |
0 |
Karoline Sørensen |
2002 |
0236AI |
THISTED |
|
50m |
28.60 |
180 |
1 |
Amalie W. Olsen |
2001 |
0162AR |
HERLUFSHOL |
|
50m |
28.55 |
83 |
2 |
Maria Cleman Hatting |
2001 |
0106AK |
HOLSTEBRO |
|
50m |
28.50 |
257 |
3 |
Caroline Laursen |
2002 |
0224AW |
ESBJERG |
|
50m |
28.44 |
360 |
4 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
50m |
28.36 |
165 |
5 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
50m |
28.42 |
41 |
6 |
Nicoline Ingeman-Petersen |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
28.47 |
80 |
7 |
Isabella Bach |
2002 |
0296AG |
HOLSTEBRO |
|
50m |
28.55 |
253 |
8 |
Sarah Bryld Jensen |
2001 |
0152AQ |
ESBJERG |
|
50m |
28.57 |
519 |
9 |
Maria Bredal Larsen |
2002 |
0258AP |
NYBORG |
|
50m |
28.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
505 |
0 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
TRITON B |
|
50m |
28.13 |
82 |
1 |
Emma Bugge Fynbo |
2001 |
0158AE |
HOLSTEBRO |
|
50m |
27.97 |
320 |
2 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
50m |
27.54 |
150 |
3 |
Amalie Bærentsen |
2000 |
0078AE |
AALBORG |
|
50m |
27.35 |
331 |
4 |
Line J. V. Hededal |
2001 |
0186AG |
VEJLE |
|
50m |
26.90 |
364 |
5 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
50m |
27.31 |
163 |
6 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
AALBORG |
|
50m |
27.39 |
114 |
7 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
27.88 |
499 |
8 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
50m |
28.09 |
220 |
9 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
28.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
348 |
0 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
28.12 |
491 |
1 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
27.96 |
463 |
2 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
SLAGELSE |
|
50m |
27.46 |
308 |
3 |
Snæfridur Sol |
2000 |
0082AL |
AGF |
|
50m |
27.32 |
382 |
4 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
50m |
26.19 |
118 |
5 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
50m |
27.24 |
490 |
6 |
Julie Darlem Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
27.36 |
503 |
7 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
27.86 |
431 |
8 |
Josefine Due Christensen |
2001 |
0166AT |
HORSENS |
|
50m |
27.99 |
146 |
9 |
Louise Bach Andersen |
2001 |
0164AM |
AALBORG |
|
50m |
28.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
454 |
0 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
28.10 |
68 |
1 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
HERLEV |
|
50m |
27.92 |
326 |
2 |
Cecilie B. Andersen |
2001 |
0116AI |
VEJLE |
|
50m |
27.44 |
91 |
3 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
27.31 |
2 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
50m |
25.88 |
20 |
5 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
27.12 |
530 |
6 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
27.35 |
338 |
7 |
Helene Olesen |
2000 |
0044AP |
VEJLE |
|
50m |
27.86 |
191 |
8 |
Louise D. Liboriussen |
2002 |
0242AV |
VIBORG |
|
50m |
27.98 |
480 |
9 |
Stine Saaby Schmidt |
2002 |
0258AI |
FARUM |
|
50m |
28.19 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:29 |
|