Startliste for DM Junior Langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
14:10 |
|
|
Arrangør |
Esbjerg Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 juni 2017 |
|
|
|
|
Løb 13, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Junior: Thea Blomsterberg (2002) 2:30.61 2017-04-05 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Emma Bruhn |
2002 |
0206AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:53.59 |
100 |
2 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
50m |
2:52.07 |
260 |
3 |
Astrid Nielsen |
2002 |
0276AO |
ESBJERG |
|
50m |
2:50.91 |
349 |
4 |
Esther Flø |
2001 |
0108AR |
SILKEBORG |
|
50m |
2:50.46 |
465 |
5 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
2:50.75 |
114 |
6 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
50m |
2:51.87 |
66 |
7 |
Ida Jensdottir Fremming |
2002 |
0298AO |
HERLEV |
|
50m |
2:52.17 |
321 |
8 |
Katharina N Møller |
2001 |
0122AI |
VEST |
|
50m |
2:54.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
2:49.83 |
201 |
2 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
2:49.01 |
503 |
3 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
2:47.74 |
414 |
4 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
50m |
2:47.49 |
504 |
5 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
2:47.65 |
247 |
6 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ESBJERG |
|
50m |
2:48.39 |
527 |
7 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
2:49.05 |
293 |
8 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
0278AM |
THISTED |
|
50m |
2:49.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
453 |
1 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
2:46.40 |
249 |
2 |
Maria Møller Glargaard |
2001 |
0182AE |
ESBJERG |
|
50m |
2:43.94 |
492 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
TRITON B |
|
50m |
2:41.14 |
205 |
4 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
2:33.01 |
216 |
5 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
2:40.27 |
420 |
6 |
Jessica Yu Mortensen |
2000 |
0072AG |
LYNGBY |
|
50m |
2:42.65 |
380 |
7 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
GENTOFTE |
|
50m |
2:44.02 |
164 |
8 |
Victoria Haahr Pallesen |
2002 |
0226AC |
AALBORG |
|
50m |
2:46.60 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
25 juni 2017 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:10 |
|