Startliste for Danbolig Aarhus Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 35
|
Stævne navn |
Danbolig Aarhus Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:35 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 35, 200m Medley Damer |
Indledende (5) |
Sponsor: Danbolig Aarhus City |
|
Heat 1 (5) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Anne Yongliang Guo |
2006 |
0628AQ |
AGF |
|
50m |
|
372 |
2 |
Anni Yongliang Guo |
2006 |
0638AQ |
AGF |
|
50m |
|
92 |
3 |
Ida Sabroe |
2002 |
0262BC |
ODDER |
|
50m |
3:41.17 |
91 |
4 |
Sisse Ø. Press |
2003 |
0332AV |
ODDER |
|
50m |
3:37.65 |
96 |
5 |
Maria Dyrhauge Winther |
2004 |
0468AN |
ODDER |
|
50m |
3:39.63 |
421 |
6 |
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
AGF |
|
50m |
|
151 |
7 |
Mina Have Rasmussen |
2004 |
0442AS |
AAS |
|
50m |
|
17 |
8 |
Katja Eskesen |
2003 |
0388AM |
HEI |
|
50m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
7 |
1 |
Verena Diehl |
2007 |
|
HEDDOS |
|
50m |
3:31.80 |
103 |
2 |
Asta Kofod Nielsen |
2003 |
0356BB |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
3:26.79 |
146 |
3 |
Emmalina Long |
2004 |
0422AM |
AAS |
|
50m |
3:22.45 |
100 |
4 |
Line Back Kristoffersen |
2003 |
0336AO |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
3:19.40 |
2 |
5 |
Lea Schneider |
2006 |
|
HEDDOS |
|
50m |
3:22.40 |
376 |
6 |
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
AGF |
|
50m |
3:23.36 |
88 |
7 |
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
ODDER |
|
50m |
3:29.45 |
354 |
8 |
Luca Buthke |
2003 |
0366BC |
AGF |
|
50m |
3:34.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
HORNSLET |
|
50m |
3:01.35 |
413 |
2 |
Malou Sejr |
2005 |
0572AB |
AGF |
|
50m |
2:51.14 |
66 |
3 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
50m |
2:40.21 |
178 |
4 |
Ida Bøgh Hald |
2001 |
0184AX |
AAS |
|
50m |
2:32.44 |
67 |
5 |
Selma Pruzljanin |
2003 |
0338AI |
THISTED |
|
50m |
2:37.40 |
176 |
6 |
Laura Marie Dige |
2004 |
0404AE |
AAS |
|
50m |
2:47.70 |
394 |
7 |
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
AGF |
|
50m |
2:54.55 |
368 |
8 |
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
AGF |
|
50m |
3:14.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Astrid Crone Jespersen |
2002 |
0214AT |
AAS |
|
50m |
2:58.49 |
87 |
2 |
Kathrine Bech Nielsen |
2004 |
0432AJ |
ODDER |
|
50m |
2:50.27 |
139 |
3 |
Victoria K. Jespersen |
2001 |
0184AN |
AAS |
|
50m |
2:38.77 |
59 |
4 |
Thea Søe Bach |
2002 |
0222AD |
THISTED |
|
50m |
2:31.07 |
418 |
5 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
50m |
2:34.46 |
175 |
6 |
Sia Aagaard |
2004 |
0434AB |
AAS |
|
50m |
2:46.21 |
134 |
7 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
AAS |
|
50m |
2:54.27 |
162 |
8 |
Liv Schmeltz Søgaard |
2003 |
0364BB |
AAS |
|
50m |
3:10.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
356 |
1 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
2:57.31 |
62 |
2 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
2:48.52 |
137 |
3 |
Mille Kjær Jensen |
2004 |
0418AF |
AAS |
|
50m |
2:38.24 |
181 |
4 |
Line Johannsen |
2001 |
0146AN |
AAS |
|
50m |
2:24.51 |
161 |
5 |
Laura Fogh |
2003 |
0352AI |
AAS |
|
50m |
2:34.18 |
404 |
6 |
Mette Baack |
2000 |
0028AU |
AGF |
|
50m |
2:44.30 |
65 |
7 |
Therese Mardal |
2002 |
0224AY |
THISTED |
|
50m |
2:52.71 |
163 |
8 |
Gro Sørensen |
2002 |
0248BC |
AAS |
|
50m |
3:02.74 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
07:35 |
|