Startliste for Danbolig Aarhus Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 29
|
Stævne navn |
Danbolig Aarhus Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:35 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 29, 100m Frisvømning Damer |
Indledende (7) |
Sponsor: Bilablau.dk |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
3 |
Katja Eskesen |
2003 |
0388AM |
HEI |
|
50m |
|
12 |
4 |
Dana Emmerich |
2006 |
|
BRÜHL |
|
50m |
1:59.50 |
100 |
5 |
Line Back Kristoffersen |
2003 |
0336AO |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Lilly Moos |
2006 |
|
HEDDOS |
|
50m |
1:43.60 |
421 |
2 |
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
AGF |
|
50m |
1:40.74 |
20 |
3 |
Katrine Kallestrup |
2005 |
0598AU |
HEI |
|
50m |
1:39.50 |
11 |
4 |
Pia Schilde |
2007 |
|
HEDDOS |
|
50m |
1:36.90 |
131 |
5 |
Laura Høgsberg Fauteux |
2005 |
0532AV |
AAS |
|
50m |
1:37.71 |
372 |
6 |
Anni Yongliang Guo |
2006 |
0638AQ |
AGF |
|
50m |
1:40.30 |
371 |
7 |
Anne Yongliang Guo |
2006 |
0628AQ |
AGF |
|
50m |
1:40.91 |
9 |
8 |
Theresa Stösser |
2007 |
|
HEDDOS |
|
50m |
1:57.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
140 |
1 |
Isabella Jing Johansen |
2005 |
0556AM |
AAS |
|
50m |
1:31.50 |
400 |
2 |
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
AGF |
|
50m |
1:26.68 |
162 |
3 |
Liv Schmeltz Søgaard |
2003 |
0364BB |
AAS |
|
50m |
1:25.48 |
92 |
4 |
Ida Sabroe |
2002 |
0262BC |
ODDER |
|
50m |
1:23.74 |
354 |
5 |
Luca Buthke |
2003 |
0366BC |
AGF |
|
50m |
1:24.45 |
2 |
6 |
Lea Schneider |
2006 |
|
HEDDOS |
|
50m |
1:25.80 |
103 |
7 |
Asta Kofod Nielsen |
2003 |
0356BB |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
1:27.36 |
151 |
8 |
Mina Have Rasmussen |
2004 |
0442AS |
AAS |
|
50m |
1:34.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
ODDER |
|
50m |
1:23.03 |
136 |
2 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
0476AU |
AAS |
|
50m |
1:19.86 |
386 |
3 |
Orchide Kiyani |
2003 |
0334AX |
AGF |
|
50m |
1:19.16 |
410 |
4 |
Lucca Bisgaard Rasmussen |
2004 |
0448AN |
AGF |
|
50m |
1:17.75 |
1 |
5 |
Julie Frimer |
2004 |
0434AR |
HORNSLET |
|
50m |
1:17.86 |
91 |
6 |
Sisse Ø. Press |
2003 |
0332AV |
ODDER |
|
50m |
1:19.57 |
146 |
7 |
Emmalina Long |
2004 |
0422AM |
AAS |
|
50m |
1:21.34 |
351 |
8 |
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
AGF |
|
50m |
1:23.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
15 |
1 |
Ida Emilie Hindberg |
2005 |
0528AQ |
HORNSLET |
|
50m |
1:13.50 |
143 |
2 |
Sarah Larsen |
2004 |
0474AJ |
AAS |
|
50m |
1:10.83 |
65 |
3 |
Therese Mardal |
2002 |
0224AY |
THISTED |
|
50m |
1:08.50 |
352 |
4 |
Mia Borgensgaard |
2003 |
0368AT |
AGF |
|
50m |
1:05.15 |
128 |
5 |
Martha Bjerg |
2004 |
0454AK |
AAS |
|
50m |
1:06.36 |
141 |
6 |
Frida Saks Justesen |
2004 |
0452AM |
AAS |
|
50m |
1:09.98 |
62 |
7 |
Camilla Kjær |
2003 |
0354AD |
THISTED |
|
50m |
1:11.35 |
368 |
8 |
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
AGF |
|
50m |
1:17.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
86 |
1 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
0386AJ |
ODDER |
|
50m |
1:12.16 |
149 |
2 |
Katrine Mols |
2003 |
0326AP |
AAS |
|
50m |
1:10.76 |
356 |
3 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
1:08.05 |
418 |
4 |
Josefine Bladt Wichmann |
2000 |
0076AQ |
AGF |
|
50m |
1:05.09 |
394 |
5 |
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
AGF |
|
50m |
1:06.32 |
373 |
6 |
Alberte Bloch Hansen |
2002 |
0288BB |
AGF |
|
50m |
1:09.95 |
64 |
7 |
Lise Lindemann-Larsen |
2002 |
0254AR |
THISTED |
|
50m |
1:11.34 |
153 |
8 |
Anne Katrine Ryhammer |
2003 |
0382AQ |
AAS |
|
50m |
1:15.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
76 |
1 |
Sofia Ingeberg |
2002 |
0252AV |
ODDER |
|
50m |
1:12.03 |
353 |
2 |
Selma Bruun |
2001 |
0182AS |
AGF |
|
50m |
1:10.40 |
414 |
3 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
50m |
1:06.69 |
84 |
4 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
50m |
1:02.88 |
390 |
5 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
50m |
1:06.13 |
66 |
6 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
50m |
1:08.89 |
370 |
7 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
1:10.92 |
96 |
8 |
Maria Dyrhauge Winther |
2004 |
0468AN |
ODDER |
|
50m |
1:14.24 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
07:35 |
|