Startliste for Danbolig Aarhus Open 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Danbolig Aarhus Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Århus |
|
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|
|
Arrangør |
AGF |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 13, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (9) |
Sponsor: Bilablau.dk |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
17 |
3 |
Katja Eskesen |
2003 |
0388AM |
HEI |
|
50m |
|
9 |
4 |
Theresa Stösser |
2007 |
|
HEDDOS |
|
50m |
50.20 |
151 |
5 |
Mina Have Rasmussen |
2004 |
0442AS |
AAS |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
4 |
1 |
Lilly Moos |
2006 |
|
HEDDOS |
|
50m |
47.70 |
421 |
2 |
Emma Brogaard Krogh |
2007 |
0742AI |
AGF |
|
50m |
45.25 |
11 |
3 |
Pia Schilde |
2007 |
|
HEDDOS |
|
50m |
43.90 |
20 |
4 |
Katrine Kallestrup |
2005 |
0598AU |
HEI |
|
50m |
43.47 |
372 |
5 |
Anni Yongliang Guo |
2006 |
0638AQ |
AGF |
|
50m |
43.54 |
131 |
6 |
Laura Høgsberg Fauteux |
2005 |
0532AV |
AAS |
|
50m |
43.99 |
19 |
7 |
Júlía Gúnnlaugsdóttri |
2007 |
0754AM |
HEI |
|
50m |
46.87 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
371 |
1 |
Anne Yongliang Guo |
2006 |
0628AQ |
AGF |
|
50m |
43.23 |
21 |
2 |
Rikke Friis Kanstrup |
2006 |
0634AR |
HEI |
|
50m |
42.81 |
269 |
3 |
Karoline Høgh |
2006 |
|
SOLBJERG |
|
50m |
42.00 |
127 |
4 |
Marie Bertram |
2006 |
0672AQ |
AAS |
|
50m |
41.04 |
154 |
5 |
Signe Marie Ryhammer |
2005 |
0522AI |
AAS |
|
50m |
41.98 |
158 |
6 |
Victoria Damgaard Sloth |
2006 |
0656AI |
AAS |
|
50m |
42.29 |
376 |
7 |
Karoline Hansfort |
2006 |
0668AM |
AGF |
|
50m |
43.11 |
156 |
8 |
Nikoline Sejr |
2006 |
0604AJ |
AAS |
|
50m |
43.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Marie Kromann Møller |
2006 |
0654AM |
AGF |
|
50m |
40.74 |
129 |
2 |
Freja Brendstrup |
2005 |
0512AV |
AAS |
|
50m |
39.73 |
351 |
3 |
Freja Bjørn |
2005 |
0522AV |
AGF |
|
50m |
39.41 |
190 |
4 |
Sara Kusk Christensen |
2001 |
0106BE |
TST |
|
50m |
39.15 |
103 |
5 |
Asta Kofod Nielsen |
2003 |
0356BB |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
39.20 |
135 |
6 |
Liv Juhl Jensen |
2005 |
0566AI |
AAS |
|
50m |
39.61 |
148 |
7 |
Maria Lysgaard Sørensen |
2006 |
0682AC |
AAS |
|
50m |
40.36 |
270 |
8 |
Isabella Nørgaard |
2007 |
|
SOLBJERG |
|
50m |
41.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Mette Aagesen Jensen |
2004 |
0476AU |
AAS |
|
50m |
38.82 |
140 |
2 |
Isabella Jing Johansen |
2005 |
0556AM |
AAS |
|
50m |
38.32 |
88 |
3 |
Katrine Skyt Nielsen |
2003 |
0326BB |
ODDER |
|
50m |
36.83 |
100 |
4 |
Line Back Kristoffersen |
2003 |
0336AO |
ÅRHUS 1900 |
|
50m |
36.08 |
163 |
5 |
Gro Sørensen |
2002 |
0248BC |
AAS |
|
50m |
36.32 |
275 |
6 |
Ditte-Marie Lyck |
2003 |
|
SOLBJERG |
|
50m |
37.00 |
369 |
7 |
Lucia Ruiz Gadegaard |
2006 |
0638AC |
AGF |
|
50m |
38.69 |
18 |
8 |
Annika Svarre Griffel |
2003 |
0384BE |
HEI |
|
50m |
39.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
95 |
1 |
Rosa Sigel Thomsen |
2002 |
0256AJ |
ODDER |
|
50m |
36.00 |
410 |
2 |
Lucca Bisgaard Rasmussen |
2004 |
0448AN |
AGF |
|
50m |
35.69 |
35 |
3 |
Amanda Busk Olesen |
2005 |
0558AH |
ESBJERG |
|
50m |
34.72 |
31 |
4 |
Maria Mathiesen |
2004 |
0496AL |
ESBJERG |
|
50m |
33.99 |
188 |
5 |
Liva Heine Sørensen |
2004 |
0474AX |
TST |
|
50m |
34.04 |
368 |
6 |
Johanne V. Futtrup |
2005 |
0518AI |
AGF |
|
50m |
35.24 |
189 |
7 |
Mathilde Heine Sørensen |
2004 |
0456AX |
TST |
|
50m |
35.70 |
386 |
8 |
Orchide Kiyani |
2003 |
0334AX |
AGF |
|
50m |
36.03 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
153 |
1 |
Anne Katrine Ryhammer |
2003 |
0382AQ |
AAS |
|
50m |
33.57 |
411 |
2 |
Marlene Reitan |
2003 |
0326AY |
AGF |
|
50m |
32.16 |
25 |
3 |
Christina M. Glargaard |
2004 |
0428AC |
ESBJERG |
|
50m |
31.18 |
22 |
4 |
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
0466AK |
ESBJERG |
|
50m |
29.91 |
86 |
5 |
Camilla Angaard Nielsen |
2003 |
0386AJ |
ODDER |
|
50m |
30.84 |
83 |
6 |
Cecilie Lauridsen |
2003 |
0354AB |
ODDER |
|
50m |
31.73 |
24 |
7 |
Søs Freund |
2004 |
0454AG |
ESBJERG |
|
50m |
32.68 |
42 |
8 |
Liv Kousgaard |
2003 |
0384AX |
ESBJERG |
|
50m |
33.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
134 |
1 |
Agnes Bojsen Jensen |
2004 |
0442AG |
AAS |
|
50m |
33.55 |
353 |
2 |
Selma Bruun |
2001 |
0182AS |
AGF |
|
50m |
31.98 |
271 |
3 |
Caroline Kokholm |
2002 |
|
SOLBJERG |
|
50m |
31.00 |
390 |
4 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
50m |
29.62 |
356 |
5 |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
0154BC |
AGF |
|
50m |
30.25 |
65 |
6 |
Therese Mardal |
2002 |
0224AY |
THISTED |
|
50m |
31.49 |
370 |
7 |
Ane Kirstine Granild |
2004 |
0412AP |
AGF |
|
50m |
32.54 |
162 |
8 |
Liv Schmeltz Søgaard |
2003 |
0364BB |
AAS |
|
50m |
33.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Katrine Bech Poulsen |
2004 |
0458AI |
ESBJERG |
|
50m |
32.69 |
142 |
2 |
Yasmina Kristensen |
2000 |
0096BA |
AAS |
|
50m |
31.94 |
414 |
3 |
Naya Høgholt Sejr |
2003 |
0352AF |
AGF |
|
50m |
30.89 |
84 |
4 |
Maja Fridberg Madsen |
2002 |
0236AL |
ODDER |
|
50m |
28.36 |
394 |
5 |
Maria Mehlsen |
2003 |
0392AX |
AGF |
|
50m |
30.22 |
373 |
6 |
Alberte Bloch Hansen |
2002 |
0288BB |
AGF |
|
50m |
31.42 |
41 |
7 |
Kathrine Weide |
2004 |
0402AO |
ESBJERG |
|
50m |
32.35 |
27 |
8 |
Jasmina K. Jacobsen |
2003 |
0322AK |
ESBJERG |
|
50m |
33.65 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
20 maj 2017 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling |
Udskriftstidspunkt |
07:55 |
|