Program för Jöns Svanberg 50m
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet 50m |
|
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
08:29 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
20 maj 2017 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (16) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
336 |
3 |
Alva Olsson |
2002 |
BS5802 |
UPSALA S |
|
50m |
|
355 |
4 |
Ida Svensson |
2006 |
AU7806 |
UPSALA S |
|
50m |
|
459 |
5 |
Malin Brännlund |
2000 |
|
SIGTUNA SK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
368 |
1 |
Emilia Åhlén |
2005 |
BF9405 |
UPSALA S |
|
50m |
|
317 |
2 |
Nora Högström |
2007 |
AG1807 |
UPSALA S |
|
50m |
3:40.43 |
398 |
3 |
Mimmi Krekula |
2003 |
AZ3403 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:10.59 |
74 |
4 |
Frida Karlsson |
2005 |
AH0405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:04.62 |
101 |
5 |
Emilia Widing |
2005 |
AH5405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:06.19 |
54 |
6 |
Sigrid Bengtsson |
2005 |
AI3205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:22.09 |
283 |
7 |
Ella Andersson |
2007 |
AA6207 |
UPSALA S |
|
50m |
|
325 |
8 |
Ebba Lundqvist |
2007 |
AA1807 |
UPSALA S |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Hanna Wahlqvist |
2004 |
AP4604 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
3:03.54 |
56 |
2 |
Maja Björkbacka |
2005 |
AU9205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:01.75 |
155 |
3 |
Wilma Berg |
2004 |
AS3204 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
2:57.42 |
79 |
4 |
My Larsson |
2005 |
AF8405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:56.04 |
226 |
5 |
Tilde Varnestig |
2003 |
BJ0403 |
SKURU IK |
|
25m |
2:56.85 |
289 |
6 |
Matilda Bohman |
2002 |
AP0802 |
UPSALA S |
|
50m |
2:59.37 |
182 |
7 |
Tilde Pettersson |
2004 |
AD9404 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
3:03.02 |
93 |
8 |
Ellen Roos |
2005 |
AF1605 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:04.24 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
446 |
1 |
Tuva Sikström |
2003 |
AQ3603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:55.22 |
77 |
2 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:53.06 |
416 |
3 |
Olivia Svensson |
2003 |
CA4203 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:48.39 |
415 |
4 |
Ebba Stromberg |
2002 |
AV7402 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:46.79 |
350 |
5 |
Elsa Stjerna |
2004 |
AX5604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:48.30 |
59 |
6 |
Maja Brattberg |
2005 |
AK7205 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:48.89 |
239 |
7 |
Jennifer Bethiso |
2003 |
BT5203 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:53.42 |
326 |
8 |
Lovis Lång |
2005 |
AM4205 |
UPSALA S |
|
25m |
2:55.31 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
252 |
1 |
Evelina Porling |
2002 |
BH9202 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:44.22 |
183 |
2 |
Leah Schöneberg |
2004 |
AR0804 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:43.77 |
23 |
3 |
Amy Smit |
2003 |
AV4603 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
2:43.04 |
332 |
4 |
Lisen Myrelid |
2005 |
AD0805 |
UPSALA S |
|
25m |
2:42.10 |
434 |
5 |
Astrid Engström |
2004 |
AK0604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:42.61 |
303 |
6 |
Clara Frykberg |
2005 |
AV6405 |
UPSALA S |
|
25m |
2:43.23 |
331 |
7 |
Malva Morell |
2004 |
BG2604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:43.95 |
448 |
8 |
Ebba Wolfbrandt |
2003 |
AQ5603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:45.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
202 |
1 |
Carolina Modig |
2003 |
BG5403 |
SALA SS |
|
25m |
2:41.56 |
286 |
2 |
Alma Bergqvist |
2005 |
AC5205 |
UPSALA S |
|
25m |
2:41.28 |
311 |
3 |
Celina Hoffner |
2004 |
AX1604 |
UPSALA S |
|
25m |
2:40.06 |
300 |
4 |
Kajsa Franzén |
2004 |
AC7204 |
UPSALA S |
|
25m |
2:39.20 |
333 |
5 |
Malla Myrelid |
2002 |
AQ0202 |
UPSALA S |
|
50m |
2:39.38 |
314 |
6 |
Sofia Högdin |
2004 |
BA3404 |
UPSALA S |
|
50m |
2:40.72 |
76 |
7 |
Izabella Kullman |
2002 |
AG9202 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:41.55 |
177 |
8 |
Bonnie Ingemarson |
2002 |
BU6202 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:41.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
351 |
1 |
Joanna Sundqvist |
2005 |
AH7605 |
UPSALA S |
|
25m |
2:38.20 |
46 |
2 |
Tea Persson |
2004 |
AC1404 |
SK ENA |
|
25m |
2:36.46 |
178 |
3 |
Linnea Jonsson |
2002 |
AJ0602 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:36.10 |
169 |
4 |
Hanna Karlsson |
2000 |
AI1200 |
SS MORA |
|
25m |
2:34.55 |
17 |
5 |
Matilda Ardanius |
2001 |
AC9401 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
2:35.52 |
442 |
6 |
Mira Myllylä |
2002 |
BL0202 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:36.40 |
417 |
7 |
Therese Taflin Jäghult |
2002 |
BH0602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:37.07 |
22 |
8 |
Emily Sandberg |
2004 |
AH2204 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
2:38.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
367 |
1 |
Geshin Zarei |
2003 |
AB9603 |
UPSALA S |
|
25m |
2:34.44 |
72 |
2 |
Rebecka Jungstedt |
2003 |
AQ8203 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:34.09 |
312 |
3 |
Matilda Holmström |
2005 |
AF9205 |
UPSALA S |
|
25m |
2:33.23 |
231 |
4 |
Olivia Östlund |
2003 |
AZ9203 |
SKURU IK |
|
25m |
2:33.04 |
65 |
5 |
Josefin Fundberg |
2004 |
AC2604 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:33.13 |
139 |
6 |
Juni Rogström |
2004 |
BN5204 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:33.44 |
181 |
7 |
Emma Pettersson |
2001 |
AV2201 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:34.40 |
429 |
8 |
Ebba Bergqvist |
2000 |
AW0400 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:34.52 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
287 |
1 |
Linnea Bergqvist |
2003 |
AT0203 |
UPSALA S |
|
25m |
2:32.29 |
389 |
2 |
Emmy Barmark Jardelid |
2002 |
BH2602 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:31.14 |
53 |
3 |
Cecilia Ahnlund |
2001 |
BC9401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:30.82 |
240 |
4 |
Angelica Blomberg |
2002 |
AD8802 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:29.99 |
94 |
5 |
Elin Sand |
2002 |
BV9602 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:30.25 |
97 |
6 |
Matilda Thorsén |
2001 |
BF0801 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:31.01 |
18 |
7 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
2:31.86 |
137 |
8 |
Maja Nilsson |
2003 |
BF4203 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:32.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
52 |
1 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
AQ6604 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:29.44 |
473 |
2 |
Josefine Stenman |
2002 |
AR3202 |
HK SIM |
|
25m |
2:28.95 |
218 |
3 |
Ella Langell Högblom |
2001 |
BF1801 |
SKURU IK |
|
25m |
2:27.93 |
406 |
4 |
Jennifer Nyblom |
2003 |
AC1603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:27.02 |
172 |
5 |
Femke van Zonneveld |
2002 |
AS9802 |
SS MORA |
|
25m |
2:27.36 |
67 |
6 |
Maja Gustafsson |
2001 |
AM8401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:28.89 |
174 |
7 |
Klara Öhlin |
1999 |
BO6899 |
SS MORA |
|
25m |
2:29.31 |
43 |
8 |
Lovisa Königsson |
2002 |
BM5602 |
SK ENA |
|
25m |
2:29.93 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
78 |
1 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:26.66 |
260 |
2 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
AZ6203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:26.31 |
41 |
3 |
Tara Klarbo Egan |
2005 |
AQ6605 |
SK ENA |
|
25m |
2:25.93 |
466 |
4 |
Ellen Eriksson |
2001 |
BP7201 |
HK SIM |
|
25m |
2:25.53 |
71 |
5 |
Walda Jonsson |
2001 |
AC2601 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:25.92 |
42 |
6 |
Linnea Kroon |
2003 |
BM0203 |
SK ENA |
|
25m |
2:26.05 |
173 |
7 |
Marit van Zonneveld |
1999 |
BI9899 |
SS MORA |
|
25m |
2:26.56 |
437 |
8 |
Karolin Holmberg |
2001 |
AG5201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:26.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
327 |
1 |
Jonna Löding |
2002 |
BE4202 |
UPSALA S |
|
25m |
2:25.21 |
142 |
2 |
Helmi Swanson |
2004 |
AB6604 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:24.62 |
310 |
3 |
Vera Hermansson |
2003 |
AY1603 |
UPSALA S |
|
25m |
2:23.81 |
386 |
4 |
Astrid Albertsson |
2000 |
AF5400 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:23.79 |
180 |
5 |
Amanda Malmsten |
2000 |
AT8600 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:23.80 |
186 |
6 |
Alva Westling |
1999 |
AE4299 |
NORRTÄLJE |
|
50m |
2:24.19 |
196 |
7 |
Ida Dalin |
2005 |
AG6205 |
SALA SS |
|
25m |
2:25.19 |
228 |
8 |
Anna Westborg |
2002 |
AE0402 |
SKURU IK |
|
50m |
2:25.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
392 |
1 |
Tuva Björkén |
2003 |
AC0603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:23.62 |
334 |
2 |
Julia Norlin |
1998 |
AG0498 |
UPSALA S |
|
25m |
2:23.03 |
236 |
3 |
Solène Arnou |
2000 |
AX4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:21.95 |
3 |
4 |
Louise Haglöv |
2003 |
BC9603 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:21.36 |
82 |
5 |
Emilia Loikala |
2000 |
AY6800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:21.92 |
391 |
6 |
Julia Björkén |
2001 |
AL1601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:22.77 |
420 |
7 |
Lucrezia Vespertini |
2002 |
AX3602 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:23.20 |
66 |
8 |
Frida Gustafsson |
2001 |
AM5401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:23.72 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Cornelia Norén-Vosfeldt |
2001 |
AE3401 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:20.42 |
319 |
2 |
Matilda Lantz |
2002 |
AP6802 |
UPSALA S |
|
25m |
2:18.45 |
212 |
3 |
Victoria Danielsson |
2002 |
BP6802 |
SKURU IK |
|
25m |
2:18.14 |
436 |
4 |
Julia Holmberg |
2002 |
AE4402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:17.38 |
5 |
5 |
Emma Larsson |
2002 |
AY0602 |
BORLÄNGE |
|
25m |
2:18.07 |
230 |
6 |
Felicia Östlund |
2002 |
BD6202 |
SKURU IK |
|
25m |
2:18.15 |
61 |
7 |
Saga Bäckström |
2002 |
AD9202 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:19.72 |
400 |
8 |
Linnea Lindgren |
2001 |
AQ2801 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:20.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
259 |
1 |
Isabel Teglöf |
2003 |
AZ3203 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:16.06 |
408 |
2 |
Louise Peacock |
2001 |
AL3601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:15.49 |
132 |
3 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:12.24 |
382 |
4 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
2:11.76 |
387 |
5 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:12.22 |
81 |
6 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:13.93 |
99 |
7 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:15.78 |
44 |
8 |
Tova Magnusson |
2002 |
AC5802 |
SK ENA |
|
25m |
2:16.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
68 |
1 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:11.14 |
247 |
2 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:06.32 |
388 |
3 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:04.32 |
253 |
4 |
Alida Ramdén |
1997 |
AP0297 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:03.29 |
257 |
5 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:03.51 |
63 |
6 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:04.60 |
246 |
7 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
2:10.62 |
409 |
8 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:11.62 |
Skapad av WinGrodan 1.25.11 |
Utskriftsdatum |
20 maj 2017 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
08:29 |
|