2018-11-19   23:18:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

17_S
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer 
 
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 1:16.88 2007-08-25 
13 - 14 år: Christine Pedersen (1993) 1:12.69 2007-08-25 
15 - 16 år: Pernille Larsen (1992) 1:06.62 2008-08-31 
17 år og ældre: Line Møller Pedersen (1989) 1:09.97 2008-08-31 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
177  Gregersen Line  1994  OSLF  9422AA  25 m  1:05.28   
257  Sørensen Katrine Holm  1992  ST ESBJERG  9282AG  25 m  1:05.46   
220  Hvid Mathilde Pugholm  1990  WEST SWIM  9054AD  50 m  1:07.49   
245  Barlo Laura Jacobsen  1992  ST ESBJERG  9224AF  25 m  1:09.27   
128  Dalby Runa  1993  SILKEBORG  9372AD  50 m  1:10.03   
336  Jeppesen Josefine Møller  1995  OSK  9598AE  25 m  1:10.19   
Christensen Michelle Icka  1995  DRAGØR  9594AK  25 m  1:10.49   
59  Christiansen Cecilie  1995  KVIK  9582AP  25 m  1:10.51   
232  Nielsen Rikke Svejgård  1997  WEST SWIM  9754AA  25 m  1:10.73   
10  218  Hedegaard Frederikke  1993  WEST SWIM  9394AJ  25 m  1:10.85   
11  124  Bruun Sarah Harder  1993  SILKEBORG  9324AJ  50 m  1:11.44   
12  235  Philipsen Marie  1992  WEST SWIM  9244AG  25 m  1:11.64   
13  89  Petersen Line  1991  ODDER  9114AH  25 m  1:11.87   
14  230  Madsen Diana  1996  WEST SWIM  9682AE  25 m  1:12.66   
15  247  Grauballe Mette  1995  ST ESBJERG  9516AH  25 m  1:12.96   
16  152  Mogensen Kalinka T.  1995  SILKEBORG  9506AA  25 m  1:13.24   
17  281  Andersen Camilla  1993  HERNING  9374AB  50 m  1:14.25   
18  28  Rasmussen Mette  1994  GRINDSTED  9404AO  50 m  1:14.86   
19  97  Ahrenkiel Henriette  1991  OPNØR  9114AL  50 m  1:15.17   
20  254  Nielsen Louise  1993  ST ESBJERG  9374AJ  25 m  1:17.55   
21  311  Rohde Iben  1994  HERNING  9424AM  50 m  1:18.03   
22  319  West Emilie Nordfeldt  1996  HERNING  9694AI  50 m  1:18.03   
23  69  Kornbek Stine  1995  KVIK  9562AD  25 m  1:18.33   
24  181  Jørgensen Katrine Drest  1995  OSLF  9544AS  25 m  1:19.15   
25  206  Knudsen Anne-Kirstine  1997  VILDBJERG  9768AE  25 m  1:19.21   
26  91  Sørensen Amalie  1994  ODDER  9494AF  25 m  1:19.30   
27  66  Jensen Stine Brask  1996  KVIK  9696AF  25 m  1:19.85   
28  107  Strømbeck Pernille  1994  OPNØR  9462AH  50 m  1:19.86   
29  158  Nielsen Nanna N.  1993  SILKEBORG  9314AP  25 m  1:20.18   
30  274  Hansen Louise Ring  1994  NEPTUN  9458AQ  50 m  1:20.22   
31  26  Rasmussen Camilla  1991  GRINDSTED  9116AL  50 m  1:20.33   
32  276  Jacobsen Jasmin Koefod  1998  WEST SWIM  9834AA  50 m  1:21.18   
33  225  Kristensen Nanna  1996  WEST SWIM  9604AG  25 m  1:22.17   
34  171  Vestergaard Line H.  1996  SILKEBORG  9666AP  25 m  1:22.35   
35  75  Schmidt Simone  1995  KVIK  9524AG  25 m  1:22.70   
36  176  Clausen Camilla  1997  OSLF  9716AO  25 m  1:25.84   
37  204  Thomsen Anne Cathrine  1996  STRUER  9678AO  25 m  1:25.86   
38  100  Green Julie  1994  OPNØR  9434AC  50 m  1:26.08   
39  275  Petersen Mette Brendstrup  1996  BOV  9642AO  50 m  1:26.11   
40  143  Klitgaard Amalie  1994  SILKEBORG  9408AT  25 m  1:26.40   
41  182  Kristiansen Kathrine  1997  OSLF  9772AI  25 m  1:27.56   
42  87  Lannie Daisy  1994  ODDER  9428AN  25 m  1:27.82   
43  92  Ølund Anne  1996  ODDER  9666AQ  25 m  1:28.68   
44  300  Kølbæk Johanne  1996  HERNING  9684AR  50 m  1:29.11   
45  291  Hansen Cecilia  1997  HERNING  9746AG  50 m  1:30.16   
46  314  Svane Camilla  1995  HERNING  9546AU  50 m  1:30.17   
47  334  Burgaard Sofie  1997  OSK  9764AH  25 m  1:30.20   
48  302  Lesler Michelle  1994  HERNING  9438AN  25 m  1:30.32   
49  287  Fallesen Nanna  1995  HERNING  9566AQ  50 m  1:31.03   
50  315  Sørensen Emma  1997  HERNING  9774AL  50 m  1:31.86   
51  201  Mikkelsen Anne V  1997  STRUER  9774AK  25 m  1:32.03   
52  317  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  50 m  1:32.15   
53  261  Ehlers Maria Kold  1996  RØNNE  9688AR  25 m  1:32.61   
54  313  Strunge Randi  1996  HERNING  9602AO  50 m  1:34.29   
55  321  Kallager Emilie  1997  FREM  9718AB  25 m  1:37.03   
56  294  Hiltmar Emma  1996  HERNING  9602AL  50 m  1:37.96   
57  136  Hansen Ditte V.  1997  SILKEBORG  9716AR  25 m  1:38.31   
58  272  Aaquist Sofie  1996  NEPTUN  9638AO  50 m  1:39.88   
59  18  Bjerrum Sille Brolykke  1996  GRINDSTED  9626AJ  50 m  1:41.83   
60  120  Andersen Sofie Emilie B.  1997  SILKEBORG  9782AM  25 m  1:42.51   
61  144  Larsen Anne K.  1997  SILKEBORG  9764AR  25 m  1:44.53   
62  269  Rasmusse Laura Blendstrup  1999  NEPTUN  9922AG  50 m  1:44.55   
63  132  Gormsen Christina  1997  SILKEBORG  9726AR  25 m  1:48.15   
64  310  Rohde Emma  1997  HERNING  9782AR  25 m  1:49.67   
65  153  Mogensen Klaudia W.  2000  SILKEBORG  0008AC  25 m  1:56.77   
66  161  Pedersen Alberte Levin  1999  SILKEBORG  9918AG  25 m  1:57.13   
67  138  Jensen Pernille Højland  1994  SILKEBORG  9434AV  25 m  2:00.97   
68  130  Erikstad Celia  1999  SILKEBORG  9992AH  25 m  2:09.41   
69  119  Aagaard Emilie  1997  SILKEBORG  9756AQ  50 m     
70  122  Bertelsen Cecilie Bach  1997  SILKEBORG  9734AJ  50 m     
71  150  Mikkelsen Camilla  1998  SILKEBORG  9848AM  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark