2018-11-19   23:12:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

12_S
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer 
 
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 2:11.71 2008-08-30 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
221  Johannessen Frans  1992  WEST SWIM  9277AB  25 m  1:52.43   
236  Schütt Karsten  1991  WEST SWIM  9103AA  25 m  1:58.04   
233  Pedersen Martin Sander  1992  WEST SWIM  9269AA  25 m  1:58.21   
222  Johannessen Sørin Martin  1991  WEST SWIM  9149AF  25 m  1:58.41   
198  Christensen Morten Steen  1992  STRUER  9233AF  25 m  1:58.82   
237  Sommer Patrick Ulrich  1988  WEST SWIM  8851AA  25 m  2:01.00   
249  Hansen Morten  1993  ST ESBJERG  9361AH  25 m  2:01.17   
242  Sørensen Rasmus Schmidt  1992  WEST SWIM  9281AD  25 m  2:02.25   
240  Sørensen Henrik Rathschau  1993  WEST SWIM  9303AC  25 m  2:03.45   
10  343  Søndergaard Morten  1993  OSK  9313AA  25 m  2:04.22   
11  234  Pedersen Morten Lundby  1994  WEST SWIM  9421AG  25 m  2:04.36   
12  293  Hiltmar Andreas B.  1993  HERNING  9335AB  50 m  2:05.88   
13  34  Bisgaard Kasper  1991  HORSENS  9171AF  25 m  2:06.28   
14  252  Møller Anders  1991  ST ESBJERG  9129AC  50 m  2:06.49   
15  170  Weis Emil  1994  SILKEBORG  9409AG  25 m  2:07.91   
16  185  Pedersen Nichlas Malling  1993  OSLF  9353AF  25 m  2:08.15   
17  42  Hedensted Jacob  1993  HORSENS  9319AN  25 m  2:09.13   
18  57  Basse Steffen  1994  KVIK  9495AH  25 m  2:10.19   
19  200  Karlsen Jesper Dam  1991  STRUER  9197AC  25 m  2:10.23   
20  250  Hansen Ole  1992  ST ESBJERG  9283AE  25 m  2:10.58   
21  64  Härstedt Rasmus  1994  KVIK  9455AA  25 m  2:12.28   
22  173  Zähringer Felix  1994  SILKEBORG  9437AD  25 m  2:13.17   
23  151  Mikkelsen Christian H.  1995  SILKEBORG  9597AI  25 m  2:13.92   
24  41  Hansen Nikolaj  1993  HORSENS  9303AK  25 m  2:14.30   
25  163  Rasmussen Anders T.  1993  SILKEBORG  9355AB  25 m  2:15.26   
26  105  Larsen Kenneth  1991  OPNØR  9149AD  50 m  2:15.27   
27  259  Zysek Kasper  1994  ST ESBJERG  9457AC  50 m  2:15.44   
28  304  Meineche Lasse  1994  HERNING  9499AM  25 m  2:17.62   
29  101  Green Mathias  1992  OPNØR  9241AF  50 m  2:18.55   
30  258  Thomsen Christian T.  1990  ST ESBJERG  9063AC  25 m  2:19.43   
31  121  Beck Mathias  1996  SILKEBORG  9681AJ  25 m  2:20.81   
32  68  Jørgensen Jess  1995  KVIK  9551AH  25 m  2:22.05   
33  214  Cassard Christian  1995  WEST SWIM  9547AM  25 m  2:22.45   
34  265  Larsen Magnus  1994  RØNNE  9437AP  25 m  2:22.59   
35  244  Turin Ori  1995  WEST SWIM  9505AG  25 m  2:22.74   
36  241  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  25 m  2:22.83   
37  37  Christensen Lasse  1994  HORSENS  9409AJ  25 m  2:23.56   
38  248  Hansen Anders Lund  1994  ST ESBJERG  9489AE  25 m  2:24.63   
39  79  Yttesen Anders  1996  KVIK  9641AI  50 m  2:25.15   
40  219  Holm Jacob Lindeman  1994  WEST SWIM  9499AF  25 m  2:25.39   
41  108  Ydegaard Daniel  1996  OPNØR  9649AK  50 m  2:27.32   
42  73  Nyegaard Mikkel  1996  KVIK  9613AE  25 m  2:27.46   
43  133  Grønbo Mikkel  1996  SILKEBORG  9695AC  25 m  2:28.94   
44  25  Mortensen Jacob  1994  GRINDSTED  9451AL  50 m  2:29.37   
45  283  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  50 m  2:29.48   
46  188  Sørensen Frederik J.  1997  OSLF  9755AC  25 m  2:30.22   
47  78  Warberg Kasper  1995  KVIK  9513AI  25 m  2:31.00   
48  19  Brinkmann Jakob  1996  GRINDSTED  9683AE  50 m  2:31.27   
49  264  Kragh Daniel  1995  RØNNE  9567AA  50 m  2:32.08   
50  162  Pedersen Andreas Levin  1995  SILKEBORG  9533AF  25 m  2:32.76   
51  33  Andersen Sylvester  1995  HORSENS  9595AN  25 m  2:33.51   
52  288  Frederiksen Alexander  1994  HERNING  9401AN  25 m  2:33.68   
53  63  Holm Viktor  1996  KVIK  9607AD  50 m  2:35.15   
54  76  Svendsen Marcus Krøyer  1997  KVIK  9787AB  25 m  2:36.00   
55  24  Knudsen Frederik  1997  GRINDSTED  9743AH  50 m  2:37.19   
56  312  Skov Tobias  1995  HERNING  9543AH  25 m  2:41.33   
57  17  Abildsten Thomas  1990  GRINDSTED  9035AG  50 m  2:45.27   
58  156  Nielsen Frederik  1996  SILKEBORG  9693AI  25 m  2:49.43   
59  102  Hansen Asger Richard  1996  OPNØR  9625AG  50 m  2:52.73   
60  98  Christiansen Christian  1993  OPNØR  9307AN  50 m  2:54.01   
61  137  Hansen Simon  1995  SILKEBORG  9573AQ  25 m  2:55.41   
62  282  Andersen Mark  1997  HERNING  9799AC  50 m  3:06.08   
63  289  Guldberg Peter  1996  HERNING  9657AF  50 m  3:06.69   
64  166  Salomonsen Marc  1996  SILKEBORG  9693AL  25 m  3:06.80   
65  104  Jepsen Hans Henrik  1995  OPNØR  9591AK  50 m  3:10.42   
66  99  Christiansen Jesper L.  1995  OPNØR  9557AQ  50 m  3:12.49   
67  160  Nonbo Nicklas  1998  SILKEBORG  9861AJ  25 m  3:14.07   
68  134  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  25 m  3:14.50   
69  86  Kristensen Jonathan  1998  ODDER  9845AF  25 m  3:30.92   
70  146  Laursen Anders  1998  SILKEBORG  9803AM  25 m  3:31.24   
71  88  Lara Stefan Martin  1998  ODDER    50 m  3:35.17   
72  29  Rasmussen Teddi  1996  GRINDSTED  9693AE  50 m     
73  148  Lindblad Martin  1999  SILKEBORG  9975AE  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark