2018-11-16   08:35:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  22 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:47   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Herrer  Indledende (5) 
14 år og yngre: Emil Sainis (1992) 2:45.72 2006-08-26 
15 - 16 år: Jesper Andersen (1989) 2:36.22 2005-08-20 
17 - 18 år: David Adelskov (1987) 2:29.90 2005-08-20 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 2:18.97 2008-08-30 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
273  Mikkel Strand  1997  9751AD  NEPTUN    50m   
33  Sylvester Andersen  1995  9595AN  HORSENS    50m   
335  Erik Posselt Gunnersen  1994  9419AG  OSK    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
147  Emil Laursen  1996  9605AL  SILKEBORG    50m   
288  Alexander Frederiksen  1994  9401AN  HERNING    50m  3:36.65 
108  Daniel Ydegaard  1996  9649AK  OPNØR    50m  3:28.79 
289  Peter Guldberg  1996  9657AF  HERNING    50m  3:32.60 
137  Simon Hansen  1995  9573AQ  SILKEBORG    25m  3:42.22 
146  Anders Laursen  1998  9803AM  SILKEBORG    50m   
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
67  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    25m  3:16.65 
162  Andreas Levin Pedersen  1995  9533AF  SILKEBORG    25m  2:58.24 
41  Nikolaj Hansen  1993  9303AK  HORSENS    25m  2:39.99 
167  Steffen Skjødt  1987  8769AB  SILKEBORG    25m  2:24.17 
155  Mads Møller  1991  9141AG  SILKEBORG    50m  2:38.30 
341  Asger Skafte  1996  9631AA  OSK    25m  2:48.62 
304  Lasse Meineche  1994  9499AM  HERNING    50m  3:11.08 
37  Lasse Christensen  1994  9409AJ  HORSENS    25m  3:28.44 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Teddi Rasmussen  1996  9693AE  GRINDSTED    50m  3:16.52 
47  Marius Nørgaard  1993  9319AL  HORSENS    25m  2:52.89 
256  Michael Petersen  1994  9409AC  ST ESBJERG    25m  2:39.65 
221  Frans Johannessen  1992  9277AB  WEST SWIM    25m  2:16.59 
280  Jon Kærsgaard  1984  8447AA  SILKEBORG    50m  2:35.42 
338  Rune Kristiansen  1994  9473AF  OSK    25m  2:43.99 
12  Alexander Rahbek  1994  9485AO  DRAGØR    25m  3:04.49 
123  Martin Harder Bruun  1998  9843AA  SILKEBORG    25m  3:26.06 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Rued Dalby  1996  9697AD  SILKEBORG    25m  3:13.50 
27  Christian Rasmussen  1993  9325AK  GRINDSTED    50m  2:52.16 
307  Joachim Mortensen  1995  9589AN  HERNING    50m  2:39.17 
215  Chris Christensen  1988  8839AB  WEST SWIM    25m  2:07.72 
45  Henrik Lagoni  1991  9187AD  HORSENS    25m  2:27.17 
219  Jacob Lindeman Holm  1994  9499AF  WEST SWIM    25m  2:41.95 
105  Kenneth Larsen  1991  9149AD  OPNØR    50m  3:03.13 
32  Sigurd Andersen  1992  9261AK  HORSENS    25m  3:18.25 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark