2018-09-19   01:56:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  22 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:47   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 7, 400m Frisvømning Herrer  Finaler (4) 
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 4:28.22 2006-08-26 
15 - 16 år: Viktor B. Bromer (1993) 4:14.11 2008-08-30 
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 4:16.26 2005-08-20 
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 4:14.26 2006-08-26 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
312  Tobias Skov  1995  9543AH  HERNING    50m   
288  Alexander Frederiksen  1994  9401AN  HERNING    25m  7:09.54 
24  Frederik Knudsen  1997  9743AH  GRINDSTED    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Steffen Møller Jürgensen  1996  9613AG  ODDER    25m  6:04.18 
320  Magnus Høvsgaard  1997  9783AF  FREM    25m  5:52.69 
33  Sylvester Andersen  1995  9595AN  HORSENS    25m  5:35.00 
283  Robert Asfeldt  1996  9625AD  HERNING    50m  5:17.03 
133  Mikkel Grønbo  1996  9695AC  SILKEBORG    50m  5:29.44 
46  Peter Mandrup Madsen  1997  9733AH  HORSENS    25m  5:35.49 
83  Martin Hjelm  1995  9593AI  ODDER    25m  6:03.58 
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Mathias Green  1992  9241AF  OPNØR    50m  5:05.01 
151  Christian H. Mikkelsen  1995  9597AI  SILKEBORG    25m  4:56.12 
173  Felix Zähringer  1994  9437AD  SILKEBORG    25m  4:43.42 
64  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK    25m  4:35.54 
250  Ole Hansen  1992  9283AE  ST ESBJERG    25m  4:42.32 
105  Kenneth Larsen  1991  9149AD  OPNØR    50m  4:53.23 
79  Anders Yttesen  1996  9641AI  KVIK    50m  4:56.15 
340  Mikkel Bremer Mortensen  1995  9579AA  OSK    25m  5:10.58 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
170  Emil Weis  1994  9409AG  SILKEBORG    25m  4:27.70 
34  Kasper Bisgaard  1991  9171AF  HORSENS    25m  4:21.18 
198  Morten Steen Christensen  1992  9233AF  STRUER    25m  4:17.23 
221  Frans Johannessen  1992  9277AB  WEST SWIM    25m  3:55.23 
233  Martin Sander Pedersen  1992  9269AA  WEST SWIM    25m  4:15.91 
293  Andreas B. Hiltmar  1993  9335AB  HERNING    50m  4:19.12 
238  Bjarke Stevnsborg  1990  9061AA  WEST SWIM    25m  4:22.54 
259  Kasper Zysek  1994  9457AC  ST ESBJERG    25m  4:33.47 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark