2018-09-22   13:42:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  22 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:47   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Herrer  Indledende (9) 
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 1:07.12 2008-08-30 
15 - 16 år: Frederik Wörmer (1990) 1:04.86 2005-08-20 
17 - 18 år: Tobias Urban Hansen (1987) 1:01.23 2005-08-20 
19 år og ældre: Chris Christensen (1988) 58.38 2008-08-30 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
47  Marius Nørgaard  1993  9319AL  HORSENS    50m   
159  Mathias Nonbo  1999  9945AE  SILKEBORG    25m  1:52.54 
165  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    25m  1:56.13 
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
103  Nikolai Schack Husted  1994  9439AM  OPNØR    50m  1:45.98 
88  Stefan Martin Lara  1998    ODDER    25m  1:43.85 
134  Martin Grønning  1997  9715AL  SILKEBORG    25m  1:41.28 
289  Peter Guldberg  1996  9657AF  HERNING    50m  1:41.78 
104  Hans Henrik Jepsen  1995  9591AK  OPNØR    50m  1:44.01 
86  Jonathan Kristensen  1998  9845AF  ODDER    50m  1:51.02 
               

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
84  Per Jensen  1995  9513AO  ODDER    25m  1:39.32 
106  Rune Friis Petersen  1996  9675AG  OPNØR    50m  1:38.70 
282  Mark Andersen  1997  9799AC  HERNING    50m  1:35.99 
123  Martin Harder Bruun  1998  9843AA  SILKEBORG    25m  1:35.54 
139  Rune K. Jensen  1997  9701AL  SILKEBORG    25m  1:35.68 
99  Jesper L. Christiansen  1995  9557AQ  OPNØR    50m  1:37.08 
184  Frederik Malling Pedersen  1997  9789AM  OSLF    25m  1:39.28 
102  Asger Richard Hansen  1996  9625AG  OPNØR    50m  1:40.51 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
286  Magnus Fallesen  1998  9869AB  HERNING    50m  1:33.21 
30  Peter Schmidt Sørensen  1996  9627AF  GRINDSTED    50m  1:32.49 
98  Christian Christiansen  1993  9307AN  OPNØR    50m  1:29.72 
312  Tobias Skov  1995  9543AH  HERNING    25m  1:28.48 
22  Mikkel Juul Jørgensen  1995  9521AI  GRINDSTED    50m  1:29.65 
288  Alexander Frederiksen  1994  9401AN  HERNING    50m  1:30.99 
147  Emil Laursen  1996  9605AL  SILKEBORG    25m  1:32.84 
19  Jakob Brinkmann  1996  9683AE  GRINDSTED    50m  1:33.29 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
108  Daniel Ydegaard  1996  9649AK  OPNØR    50m  1:25.30 
63  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    25m  1:23.41 
157  Jens Nielsen  1997  9715AE  SILKEBORG    25m  1:22.71 
85  Steffen Møller Jürgensen  1996  9613AG  ODDER    25m  1:20.77 
25  Jacob Mortensen  1994  9451AL  GRINDSTED    50m  1:21.22 
205  Morten Thomsen  1997  9797AG  STRUER    25m  1:22.90 
320  Magnus Høvsgaard  1997  9783AF  FREM    25m  1:25.05 
83  Martin Hjelm  1995  9593AI  ODDER    25m  1:26.56 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
214  Christian Cassard  1995  9547AM  WEST SWIM    25m  1:19.63 
178  Joakim Hansen  1995  9571AC  OSLF    25m  1:18.79 
304  Lasse Meineche  1994  9499AM  HERNING    50m  1:17.55 
241  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  9657AD  WEST SWIM    25m  1:15.77 
305  Laust Moesgaard  1996  9667AG  HERNING    25m  1:15.87 
322  Mark Nielsen  1995  9503AG  FREM    25m  1:17.60 
37  Lasse Christensen  1994  9409AJ  HORSENS    25m  1:19.37 
264  Daniel Kragh  1995  9567AA  RØNNE    25m  1:20.68 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  WEST SWIM    25m  1:12.18 
163  Anders T. Rasmussen  1993  9355AB  SILKEBORG    25m  1:09.05 
173  Felix Zähringer  1994  9437AD  SILKEBORG    25m  1:06.75 
203  Martin Terp Olesen  1994  9449AD  STRUER    25m  59.60 
42  Jacob Hedensted  1993  9319AN  HORSENS    25m  1:04.14 
209  Philip Harmuth  1994  9449AJ  BOV    50m  1:07.95 
299  Lasse Bang Krogh  1995  9531AG  HERNING    25m  1:09.90 
342  Eik Skafte  1998  9805AA  OSK    25m  1:14.23 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Mathias Green  1992  9241AF  OPNØR    50m  1:11.39 
65  Benjamin Jensen  1994  9489AJ  KVIK    25m  1:08.92 
307  Joachim Mortensen  1995  9589AN  HERNING    25m  1:06.48 
252  Anders Møller  1991  9129AC  ST ESBJERG    25m  58.56 
242  Rasmus Schmidt Sørensen  1992  9281AD  WEST SWIM    25m  1:02.41 
240  Henrik Rathschau Sørensen  1993  9303AC  WEST SWIM    25m  1:07.07 
338  Rune Kristiansen  1994  9473AF  OSK    25m  1:09.19 
78  Kasper Warberg  1995  9513AI  KVIK    25m  1:14.13 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Simon Underlien  1995  9505AL  HORSENS    50m  1:10.30 
280  Jon Kærsgaard  1984  8447AA  SILKEBORG    50m  1:08.90 
339  Kasper Holm Morsø  1993  9321AG  OSK    25m  1:04.31 
237  Patrick Ulrich Sommer  1988  8851AA  WEST SWIM    25m  56.37 
251  Peter Lund Hansen  1992  9259AG  ST ESBJERG    25m  1:01.91 
216  Mathias Frandsen  1994  9443AH  WEST SWIM    25m  1:07.04 
255  Thomas Schultz Nielsen  1996  9683AD  ST ESBJERG    25m  1:09.11 
155  Mads Møller  1991  9141AG  SILKEBORG    50m  1:13.25 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark