2018-12-10   17:14:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 26
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  23 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:33   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 26, 200m Frisvømning Damer  Indledende (7) 
12 år og yngre: Martine Bender (1994) 2:35.61 2006-08-26 
13 - 14 år: Monique Johansen (1994) 2:16.37 2008-08-31 
15 - 16 år: Anne Aagaard (1990) 2:15.49 2006-08-26 
17 år og ældre: Nina Severinsen (1982) 2:11.72 2005-08-26 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
270  Marie Eske  1999  9988AF  NEPTUN    50m   
132  Christina Gormsen  1997  9726AR  SILKEBORG    25m  3:25.02 
119  Emilie Aagaard  1997  9756AQ  SILKEBORG    25m  3:15.35 
294  Emma Hiltmar  1996  9602AL  HERNING    50m  3:17.85 
153  Klaudia W. Mogensen  2000  0008AC  SILKEBORG    25m  3:42.10 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
310  Emma Rohde  1997  9782AR  HERNING    25m  3:13.47 
20  Sofie Grønlund  1995  9576AO  GRINDSTED    50m  3:07.26 
23  Marlene Eklund Kjær  1996  9616AP  GRINDSTED    50m  3:00.75 
334  Sofie Burgaard  1997  9764AH  OSK    25m  2:58.23 
267  Helena Midjord Vangsy  1997  9794AU  RØNNE    25m  2:58.57 
317  Stinne Sørensen  1999  9934AD  HERNING    25m  3:03.89 
315  Emma Sørensen  1997  9774AL  HERNING    50m  3:09.14 
300  Johanne Kølbæk  1996  9684AR  HERNING    25m  3:14.85 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
199  Line Hatting  1996  9678AL  STRUER    25m  2:46.22 
143  Amalie Klitgaard  1994  9408AT  SILKEBORG    25m  2:44.41 
274  Louise Ring Hansen  1994  9458AQ  NEPTUN    50m  2:40.49 
201  Anne V Mikkelsen  1997  9774AK  STRUER    25m  2:39.60 
100  Julie Green  1994  9434AC  OPNØR    50m  2:40.19 
158  Nanna N. Nielsen  1993  9314AP  SILKEBORG    25m  2:41.67 
291  Cecilia Hansen  1997  9746AG  HERNING    50m  2:45.47 
306  Lea Moesgaard  1998  9846AC  HERNING    50m  2:48.05 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Heidi Hollænder  1991  9144AL  GRINDSTED    50m  2:38.74 
316  Sisse Sørensen  1996  9674AB  HERNING    50m  2:38.45 
181  Katrine Drest Jørgensen  1995  9544AS  OSLF    25m  2:32.72 
206  Anne-Kirstine Knudsen  1997  9768AE  VILDBJERG    25m  2:31.45 
183  Simone Nicolajsen  1996  9672AI  OSLF    50m  2:32.07 
107  Pernille Strømbeck  1994  9462AH  OPNØR    50m  2:34.96 
187  Ida Schwertfeger  1997  9772AE  OSLF    25m  2:38.69 
228  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  WEST SWIM    25m  2:39.13 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Katrine M. Johannsen  1996  9682AQ  SILKEBORG    25m  2:30.19 
28  Mette Rasmussen  1994  9404AO  GRINDSTED    50m  2:25.98 
232  Rikke Svejgård Nielsen  1997  9754AA  WEST SWIM    25m  2:19.71 
303  Nanna Lunding  1991  9122AB  HERNING    25m  2:16.30 
174  Freja Østergaard  1995  9552AF  SILKEBORG    50m  2:17.63 
208  Louise Harder  1995  9506AS  BOV    50m  2:23.14 
97  Henriette Ahrenkiel  1991  9114AL  OPNØR    50m  2:28.16 
69  Stine Kornbek  1995  9562AD  KVIK    25m  2:31.06 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
319  Emilie Nordfeldt West  1996  9694AI  HERNING    25m  2:28.71 
297  Cecilia Jespersen  1993  9364AI  HERNING    25m  2:24.17 
281  Camilla Andersen  1993  9374AB  HERNING    50m  2:19.42 
245  Laura Jacobsen Barlo  1992  9224AF  ST ESBJERG    25m  2:15.79 
336  Josefine Møller Jeppesen  1995  9598AE  OSK    25m  2:16.52 
Michelle Icka Christensen  1995  9594AK  DRAGØR    25m  2:20.46 
262  Maria Myhre Jespersen  1995  9546AD  RØNNE    25m  2:27.78 
66  Stine Brask Jensen  1996  9696AF  KVIK    25m  2:30.44 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
169  Signe Tolstrup  1995  9588AI  SILKEBORG    50m  2:28.21 
Kimia Ghias Haddadan  1995  9566AI  DRAGØR    25m  2:23.50 
10  Helene Hauschultz  1993  9392AC  DRAGØR    25m  2:18.73 
263  Ditte Johansen  1994  9452AH  RØNNE    25m  2:15.19 
124  Sarah Harder Bruun  1993  9324AJ  SILKEBORG    50m  2:16.39 
11  Maria Madsen  1995  9524AC  DRAGØR    25m  2:20.02 
212  Anette Schütt  1989  8918AC  BOV    50m  2:26.65 
128  Runa Dalby  1993  9372AD  SILKEBORG    50m  2:30.40 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  23 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark