2018-09-22   13:12:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  22 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:47   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 2, 100m Frisvømning Damer  Indledende (16) 
12 år og yngre: Freja Østergaard (1995) 1:06.39 2007-08-25 
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 1:01.29 2008-08-30 
15 - 16 år: Amalie Birkenfeldt (1990) 1:00.31 2006-08-26 
17 år og ældre: Micha Østergaard (1987) 58.34 2006-08-26 
 
Heat 1 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
131  Kristine Erikstad  2001    SILKEBORG    50m   
154  Nicoline Monse  1998  9858AM  SILKEBORG    50m  2:33.41 
344  Caroline D. Jensen  1997    SILKEBORG    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
125  Sofie W. Bunten  1999    SILKEBORG    25m  2:12.27 
161  Alberte Levin Pedersen  1999  9918AG  SILKEBORG    25m  1:54.39 
130  Celia Erikstad  1999  9992AH  SILKEBORG    25m  1:47.10 
153  Klaudia W. Mogensen  2000  0008AC  SILKEBORG    25m  1:35.74 
136  Ditte V. Hansen  1997  9716AR  SILKEBORG    25m  1:37.56 
301  Sofie Marie Kølbæk  1998  9888AM  HERNING    25m  1:51.86 
290  Trine Guldberg  1999  9946AD  HERNING    25m  1:58.44 
               

 
Heat 3 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    25m  1:34.18 
294  Emma Hiltmar  1996  9602AL  HERNING    50m  1:33.18 
315  Emma Sørensen  1997  9774AL  HERNING    50m  1:32.47 
119  Emilie Aagaard  1997  9756AQ  SILKEBORG    25m  1:28.03 
321  Emilie Kallager  1997  9718AB  FREM    25m  1:29.47 
18  Sille Brolykke Bjerrum  1996  9626AJ  GRINDSTED    50m  1:32.78 
269  Laura Blendstrup Rasmusse  1999  9922AG  NEPTUN    50m  1:33.71 
132  Christina Gormsen  1997  9726AR  SILKEBORG    25m  1:35.19 

 
Heat 4 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Marie Eske  1999  9988AF  NEPTUN    50m  1:27.06 
310  Emma Rohde  1997  9782AR  HERNING    25m  1:26.12 
287  Nanna Fallesen  1995  9566AQ  HERNING    50m  1:24.33 
314  Camilla Svane  1995  9546AU  HERNING    50m  1:21.77 
120  Sofie Emilie B. Andersen  1997  9782AM  SILKEBORG    25m  1:22.28 
36  Maj Brohus  1996  9604AV  HORSENS    25m  1:26.12 
150  Camilla Mikkelsen  1998  9848AM  SILKEBORG    25m  1:26.89 
317  Stinne Sørensen  1999  9934AD  HERNING    25m  1:27.57 

 
Heat 5 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Helena Midjord Vangsy  1997  9794AU  RØNNE    50m  1:21.19 
268  Anne Dahl  1996  9686AT  NEPTUN    50m  1:21.02 
313  Randi Strunge  1996  9602AO  HERNING    25m  1:20.80 
182  Kathrine Kristiansen  1997  9772AI  OSLF    25m  1:20.36 
272  Sofie Aaquist  1996  9638AO  NEPTUN    50m  1:20.79 
92  Anne Ølund  1996  9666AQ  ODDER    25m  1:20.84 
23  Marlene Eklund Kjær  1996  9616AP  GRINDSTED    50m  1:21.08 
204  Anne Cathrine Thomsen  1996  9678AO  STRUER    25m  1:21.62 

 
Heat 6 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Julie Møller Nielsen  1996  9608AM  STRUER    25m  1:19.21 
300  Johanne Kølbæk  1996  9684AR  HERNING    25m  1:17.82 
201  Anne V Mikkelsen  1997  9774AK  STRUER    25m  1:16.93 
176  Camilla Clausen  1997  9716AO  OSLF    25m  1:16.56 
306  Lea Moesgaard  1998  9846AC  HERNING    50m  1:16.73 
276  Jasmin Koefod Jacobsen  1998  9834AA  WEST SWIM    50m  1:17.64 
199  Line Hatting  1996  9678AL  STRUER    25m  1:18.95 
20  Sofie Grønlund  1995  9576AO  GRINDSTED    50m  1:19.38 

 
Heat 7 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
217  Carina Hansen  1997  9786AC  WEST SWIM    25m  1:15.88 
187  Ida Schwertfeger  1997  9772AE  OSLF    50m  1:15.43 
334  Sofie Burgaard  1997  9764AH  OSK    50m  1:14.79 
228  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  WEST SWIM    25m  1:14.17 
75  Simone Schmidt  1995  9524AG  KVIK    25m  1:14.71 
302  Michelle Lesler  1994  9438AN  HERNING    25m  1:15.02 
279  Isabella R. Christensen  1996  9622AI  OSLF    50m  1:15.55 
62  Sascha Hartwig  1996  9628AO  KVIK    25m  1:16.44 

 
Heat 8 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Mette Brendstrup Petersen  1996  9642AO  BOV    50m  1:14.06 
158  Nanna N. Nielsen  1993  9314AP  SILKEBORG    25m  1:13.78 
49  Cecilie Schmidt  1995  9536AT  HORSENS    25m  1:13.00 
77  Sille Thode  1995  9534AM  KVIK    25m  1:12.67 
291  Cecilia Hansen  1997  9746AG  HERNING    25m  1:12.85 
274  Louise Ring Hansen  1994  9458AQ  NEPTUN    50m  1:13.22 
100  Julie Green  1994  9434AC  OPNØR    50m  1:13.80 
43  Line Helbo  1996  9614AK  HORSENS    50m  1:14.10 

 
Heat 9 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
51  Laura Westergaard  1995  9528AP  HORSENS    25m  1:12.07 
143  Amalie Klitgaard  1994  9408AT  SILKEBORG    25m  1:11.84 
39  Emilie Forsberg  1993  9342AQ  HORSENS    25m  1:11.10 
66  Stine Brask Jensen  1996  9696AF  KVIK    25m  1:10.95 
210  Signe Ø. Nielsen  1996    BOV    50m  1:11.07 
206  Anne-Kirstine Knudsen  1997  9768AE  VILDBJERG    25m  1:11.56 
226  Katrine Larsen  1997  9768AC  WEST SWIM    25m  1:12.06 
323  Anna Wermuth  1996  9658AM  FREM    25m  1:12.47 

 
Heat 10 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
311  Iben Rohde  1994  9424AM  HERNING    50m  1:10.55 
225  Nanna Kristensen  1996  9604AG  WEST SWIM    25m  1:10.32 
171  Line H. Vestergaard  1996  9666AP  SILKEBORG    25m  1:10.15 
181  Katrine Drest Jørgensen  1995  9544AS  OSLF    25m  1:10.03 
183  Simone Nicolajsen  1996  9672AI  OSLF    25m  1:10.09 
186  Line Fritsdal Refer  1995  9534AI  OSLF    25m  1:10.31 
35  Laura Bornhøft  1995  9532AM  HORSENS    25m  1:10.41 
87  Daisy Lannie  1994  9428AN  ODDER    25m  1:10.81 

 
Heat 11 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
107  Pernille Strømbeck  1994  9462AH  OPNØR    50m  1:09.13 
140  Katrine M. Johannsen  1996  9682AQ  SILKEBORG    25m  1:08.81 
97  Henriette Ahrenkiel  1991  9114AL  OPNØR    50m  1:08.42 
21  Heidi Hollænder  1991  9144AL  GRINDSTED    50m  1:08.07 
72  Karina M Nielsen  1995  9504AM  KVIK    25m  1:08.34 
337  Ditte Elschner Kristensen  1995  9528AX  OSK    25m  1:08.66 
213  Mia Egholm Andersen  1996  9608AJ  WEST SWIM    25m  1:09.12 
91  Amalie Sørensen  1994  9494AF  ODDER    25m  1:09.40 

 
Heat 12 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
232  Rikke Svejgård Nielsen  1997  9754AA  WEST SWIM    25m  1:07.63 
212  Anette Schütt  1989  8918AC  BOV    50m  1:07.36 
58  Daniella Bender  1996  9616AB  KVIK    25m  1:06.84 
262  Maria Myhre Jespersen  1995  9546AD  RØNNE    25m  1:06.73 
48  Julie Pedersen  1992  9264AC  HORSENS    50m  1:06.76 
70  Katrine Liljedahl  1995  9578AX  KVIK    25m  1:06.87 
13  Ida Schütt  1996  9642AI  DRAGØR    25m  1:07.49 
316  Sisse Sørensen  1996  9674AB  HERNING    50m  1:07.68 

 
Heat 13 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Mette Rasmussen  1994  9404AO  GRINDSTED    50m  1:06.30 
80  Mia Kynde  1994  9496AI  LYSENG    25m  1:06.12 
152  Kalinka T. Mogensen  1995  9506AA  SILKEBORG    50m  1:05.75 
128  Runa Dalby  1993  9372AD  SILKEBORG    25m  1:05.45 
231  Iben Nielsen  1994  9458AJ  WEST SWIM    25m  1:05.48 
230  Diana Madsen  1996  9682AE  WEST SWIM    25m  1:06.09 
208  Louise Harder  1995  9506AS  BOV    50m  1:06.21 
169  Signe Tolstrup  1995  9588AI  SILKEBORG    50m  1:06.55 

 
Heat 14 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Kimia Ghias Haddadan  1995  9566AI  DRAGØR    25m  1:04.45 
292  Simone Friis Hansen  1995  9538AG  HERNING    50m  1:03.62 
14  Ida Louise Steffensen  1995  9522AD  DRAGØR    25m  1:02.42 
177  Line Gregersen  1994  9422AA  OSLF    25m  59.04 
235  Marie Philipsen  1992  9244AG  WEST SWIM    25m  1:01.13 
11  Maria Madsen  1995  9524AC  DRAGØR    25m  1:03.21 
26  Camilla Rasmussen  1991  9116AL  GRINDSTED    50m  1:04.18 
246  Nanna M. Christiansen  1993  9356AI  ST ESBJERG    50m  1:05.10 

 
Heat 15 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Michelle Icka Christensen  1995  9594AK  DRAGØR    25m  1:04.45 
245  Laura Jacobsen Barlo  1992  9224AF  ST ESBJERG    25m  1:03.38 
223  Sidse Kehlet  1996  9696AH  WEST SWIM    25m  1:01.49 
220  Mathilde Pugholm Hvid  1990  9054AD  WEST SWIM    50m  58.69 
190  Cecilie Villadsen  1995  9584AF  OSLF    25m  1:01.04 
124  Sarah Harder Bruun  1993  9324AJ  SILKEBORG    50m  1:02.99 
247  Mette Grauballe  1995  9516AH  ST ESBJERG    25m  1:04.04 
74  Caroline Petersen  1995  9592AF  KVIK    25m  1:04.70 

 
Heat 16 (16) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Frederikke Hedegaard  1993  9394AJ  WEST SWIM    25m  1:04.22 
71  Denise Nartey  1995  9568AB  KVIK    25m  1:03.33 
89  Line Petersen  1991  9114AH  ODDER    25m  1:01.25 
257  Katrine Holm Sørensen  1992  9282AG  ST ESBJERG    25m  57.85 
180  Julie Hougård  1991  9184AI  OSLF    50m  1:00.17 
263  Ditte Johansen  1994  9452AH  RØNNE    25m  1:02.43 
336  Josefine Møller Jeppesen  1995  9598AE  OSK    25m  1:03.79 
141  Isabella Kjeldsen  1993  9346AJ  SILKEBORG    50m  1:04.61 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark