2018-09-22   11:18:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 16
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  23 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:33   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 16, 100m Frisvømning Herrer  Indledende (14) 
14 år og yngre: Martin Saugstrup (1992) 58.47 2006-08-26 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 56.43 2008-08-31 
17 - 18 år: Nicolai Graae Hansen (1988) 53.32 2006-08-26 
19 år og ældre: Frederik Seistrup (1984) 53.64 2007-08-25 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
148  Martin Lindblad  1999  9975AE  SILKEBORG    50m  2:01.80 
165  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    25m  1:44.13 
88  Stefan Martin Lara  1998    ODDER    25m  1:35.26 
142  Marcus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    25m  1:41.63 
159  Mathias Nonbo  1999  9945AE  SILKEBORG    25m  1:45.57 
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Rune Friis Petersen  1996  9675AG  OPNØR    50m  1:33.22 
99  Jesper L. Christiansen  1995  9557AQ  OPNØR    50m  1:30.98 
160  Nicklas Nonbo  1998  9861AJ  SILKEBORG    25m  1:29.86 
134  Martin Grønning  1997  9715AL  SILKEBORG    25m  1:25.68 
286  Magnus Fallesen  1998  9869AB  HERNING    50m  1:27.11 
146  Anders Laursen  1998  9803AM  SILKEBORG    25m  1:30.58 
184  Frederik Malling Pedersen  1997  9789AM  OSLF    25m  1:32.48 
139  Rune K. Jensen  1997  9701AL  SILKEBORG    25m  1:33.99 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Mark Andersen  1997  9799AC  HERNING    50m  1:23.55 
288  Alexander Frederiksen  1994  9401AN  HERNING    50m  1:20.00 
84  Per Jensen  1995  9513AO  ODDER    25m  1:19.61 
29  Teddi Rasmussen  1996  9693AE  GRINDSTED    50m  1:19.08 
102  Asger Richard Hansen  1996  9625AG  OPNØR    50m  1:19.14 
137  Simon Hansen  1995  9573AQ  SILKEBORG    25m  1:19.86 
166  Marc Salomonsen  1996  9693AL  SILKEBORG    25m  1:21.34 
98  Christian Christiansen  1993  9307AN  OPNØR    50m  1:25.37 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
86  Jonathan Kristensen  1998  9845AF  ODDER    25m  1:17.33 
30  Peter Schmidt Sørensen  1996  9627AF  GRINDSTED    50m  1:16.68 
312  Tobias Skov  1995  9543AH  HERNING    25m  1:16.14 
172  Kasper Winther  1995  9585AK  SILKEBORG    25m  1:15.74 
273  Mikkel Strand  1997  9751AD  NEPTUN    50m  1:16.07 
104  Hans Henrik Jepsen  1995  9591AK  OPNØR    50m  1:16.48 
83  Martin Hjelm  1995  9593AI  ODDER    25m  1:17.19 
22  Mikkel Juul Jørgensen  1995  9521AI  GRINDSTED    50m  1:18.03 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
283  Robert Asfeldt  1996  9625AD  HERNING    50m  1:14.83 
320  Magnus Høvsgaard  1997  9783AF  FREM    25m  1:13.95 
24  Frederik Knudsen  1997  9743AH  GRINDSTED    50m  1:12.72 
157  Jens Nielsen  1997  9715AE  SILKEBORG    25m  1:11.81 
90  Rasmus Rothausen  1994  9431AR  ODDER    25m  1:11.87 
133  Mikkel Grønbo  1996  9695AC  SILKEBORG    50m  1:12.89 
285  Kaleb Christensen  1995  9535AJ  HERNING    25m  1:14.17 
63  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    25m  1:15.12 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Mads S. Ljungstrøm  1996  9691AK  SILKEBORG    25m  1:11.29 
205  Morten Thomsen  1997  9797AG  STRUER    25m  1:11.18 
67  Jacob M. Jørgensen  1997  9737AB  KVIK    25m  1:10.40 
305  Laust Moesgaard  1996  9667AG  HERNING    50m  1:09.21 
19  Jakob Brinkmann  1996  9683AE  GRINDSTED    50m  1:09.73 
299  Lasse Bang Krogh  1995  9531AG  HERNING    50m  1:11.03 
309  Jonas Poulsen  1994  9439AI  HERNING    50m  1:11.21 
108  Daniel Ydegaard  1996  9649AK  OPNØR    50m  1:11.65 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
342  Eik Skafte  1998  9805AA  OSK    50m  1:08.58 
25  Jacob Mortensen  1994  9451AL  GRINDSTED    50m  1:08.39 
73  Mikkel Nyegaard  1996  9613AE  KVIK    25m  1:07.83 
27  Christian Rasmussen  1993  9325AK  GRINDSTED    50m  1:07.32 
304  Lasse Meineche  1994  9499AM  HERNING    50m  1:07.81 
227  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  WEST SWIM    25m  1:08.37 
178  Joakim Hansen  1995  9571AC  OSLF    25m  1:08.58 
76  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    25m  1:08.81 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Henrik Petersen  1994  9403AK  BOV    50m  1:07.21 
78  Kasper Warberg  1995  9513AI  KVIK    25m  1:06.17 
340  Mikkel Bremer Mortensen  1995  9579AA  OSK    50m  1:05.89 
308  Kristoffer Nørgaard  1993  9339AI  HERNING    50m  1:04.69 
121  Mathias Beck  1996  9681AJ  SILKEBORG    25m  1:05.08 
79  Anders Yttesen  1996  9641AI  KVIK    50m  1:06.06 
248  Anders Lund Hansen  1994  9489AE  ST ESBJERG    25m  1:06.72 
241  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  9657AD  WEST SWIM    25m  1:07.31 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Alexander Rahbek  1994  9485AO  DRAGØR    25m  1:04.67 
259  Kasper Zysek  1994  9457AC  ST ESBJERG    50m  1:04.37 
188  Frederik J. Sørensen  1997  9755AC  OSLF    25m  1:04.31 
338  Rune Kristiansen  1994  9473AF  OSK    50m  1:04.14 
214  Christian Cassard  1995  9547AM  WEST SWIM    25m  1:04.23 
209  Philip Harmuth  1994  9449AJ  BOV    50m  1:04.37 
244  Ori Turin  1995  9505AG  WEST SWIM    25m  1:04.42 
127  Rued Dalby  1996  9697AD  SILKEBORG    25m  1:04.69 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Mathias Frandsen  1994  9443AH  WEST SWIM    25m  1:03.46 
68  Jess Jørgensen  1995  9551AH  KVIK    25m  1:02.83 
219  Jacob Lindeman Holm  1994  9499AF  WEST SWIM    25m  1:02.47 
173  Felix Zähringer  1994  9437AD  SILKEBORG    25m  1:01.69 
255  Thomas Schultz Nielsen  1996  9683AD  ST ESBJERG    25m  1:02.28 
322  Mark Nielsen  1995  9503AG  FREM    25m  1:02.62 
265  Magnus Larsen  1994  9437AP  RØNNE    25m  1:03.03 
256  Michael Petersen  1994  9409AC  ST ESBJERG    25m  1:03.79 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
155  Mads Møller  1991  9141AG  SILKEBORG    25m  1:01.18 
64  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK    25m  1:00.35 
101  Mathias Green  1992  9241AF  OPNØR    50m  59.96 
126  Ralf Dalby  1995  9547AB  SILKEBORG    25m  59.55 
243  Eden Turin  1994  9473AC  WEST SWIM    25m  59.85 
151  Christian H. Mikkelsen  1995  9597AI  SILKEBORG    25m  1:00.11 
170  Emil Weis  1994  9409AG  SILKEBORG    25m  1:00.38 
65  Benjamin Jensen  1994  9489AJ  KVIK    25m  1:01.42 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Nichlas Malling Pedersen  1993  9353AF  OSLF    25m  58.80 
249  Morten Hansen  1993  9361AH  ST ESBJERG    25m  55.45 
237  Patrick Ulrich Sommer  1988  8851AA  WEST SWIM    25m  53.93 
239  Marcus Orloff Søemod  1991  9163AG  WEST SWIM    25m  52.36 
242  Rasmus Schmidt Sørensen  1992  9281AD  WEST SWIM    25m  53.52 
296  Casper Iversen  1991  9121AB  HERNING    50m  54.50 
234  Morten Lundby Pedersen  1994  9421AG  WEST SWIM    25m  57.36 
258  Christian T. Thomsen  1990  9063AC  ST ESBJERG    25m  59.50 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
335  Erik Posselt Gunnersen  1994  9419AG  OSK    25m  58.79 
203  Martin Terp Olesen  1994  9449AD  STRUER    25m  55.17 
233  Martin Sander Pedersen  1992  9269AA  WEST SWIM    25m  53.87 
236  Karsten Schütt  1991  9103AA  WEST SWIM    25m  52.33 
164  Morten Riemenschneider  1989  8909AA  SILKEBORG    25m  52.94 
298  Tonni Kristensen  1992  9207AE  HERNING    50m  54.44 
240  Henrik Rathschau Sørensen  1993  9303AC  WEST SWIM    25m  56.73 
57  Steffen Basse  1994  9495AH  KVIK    25m  59.12 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
343  Morten Søndergaard  1993  9313AA  OSK    25m  57.64 
198  Morten Steen Christensen  1992  9233AF  STRUER    25m  55.01 
222  Sørin Martin Johannessen  1991  9149AF  WEST SWIM    25m  53.55 
224  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  9039AC  WEST SWIM    25m  49.55 
238  Bjarke Stevnsborg  1990  9061AA  WEST SWIM    25m  52.59 
252  Anders Møller  1991  9129AC  ST ESBJERG    25m  53.93 
339  Kasper Holm Morsø  1993  9321AG  OSK    25m  56.44 
250  Ole Hansen  1992  9283AE  ST ESBJERG    25m  58.99 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  23 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark