2018-09-22   11:55:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  23 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:33   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 15, 50m Frisvømning Damer  Indledende (12) 
12 år og yngre: Susanne D. Johansen (1995) 29.73 2007-08-25 
13 - 14 år: Susanne D. Johansen (1995) 28.82 2008-08-31 
15 - 16 år: Maja Kruse (1989) 27.38 2005-08-21 
17 år og ældre: Line Præst Lauridsen (1989) 27.38 2008-08-31 
 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
344  Caroline D. Jensen  1997    SILKEBORG    50m   
131  Kristine Erikstad  2001    SILKEBORG    50m   
154  Nicoline Monse  1998  9858AM  SILKEBORG    25m  1:01.11 
125  Sofie W. Bunten  1999    SILKEBORG    25m  1:01.49 
168  Laura Tolstrup  1997    SILKEBORG    50m   
345  Lisa Kristensen  1998    SILKEBORG    50m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
130  Celia Erikstad  1999  9992AH  SILKEBORG    25m  51.91 
132  Christina Gormsen  1997  9726AR  SILKEBORG    25m  43.36 
269  Laura Blendstrup Rasmusse  1999  9922AG  NEPTUN    50m  42.39 
153  Klaudia W. Mogensen  2000  0008AC  SILKEBORG    25m  41.92 
270  Marie Eske  1999  9988AF  NEPTUN    50m  42.15 
294  Emma Hiltmar  1996  9602AL  HERNING    50m  42.66 
145  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    25m  45.88 
129  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    25m  56.81 

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Emilie Aagaard  1997  9756AQ  SILKEBORG    25m  40.46 
310  Emma Rohde  1997  9782AR  HERNING    25m  40.10 
150  Camilla Mikkelsen  1998  9848AM  SILKEBORG    25m  39.39 
122  Cecilie Bach Bertelsen  1997  9734AJ  SILKEBORG    25m  38.66 
321  Emilie Kallager  1997  9718AB  FREM    25m  39.06 
306  Lea Moesgaard  1998  9846AC  HERNING    50m  39.82 
317  Stinne Sørensen  1999  9934AD  HERNING    25m  40.26 
315  Emma Sørensen  1997  9774AL  HERNING    50m  41.51 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Nanna Fallesen  1995  9566AQ  HERNING    50m  38.25 
23  Marlene Eklund Kjær  1996  9616AP  GRINDSTED    50m  37.11 
60  Mei Mei Dreyer  1998  9826AF  KVIK    25m  36.28 
272  Sofie Aaquist  1996  9638AO  NEPTUN    50m  36.06 
268  Anne Dahl  1996  9686AT  NEPTUN    50m  36.06 
314  Camilla Svane  1995  9546AU  HERNING    50m  37.11 
120  Sofie Emilie B. Andersen  1997  9782AM  SILKEBORG    25m  37.19 
18  Sille Brolykke Bjerrum  1996  9626AJ  GRINDSTED    50m  38.37 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Johanne Kølbæk  1996  9684AR  HERNING    25m  35.75 
291  Cecilia Hansen  1997  9746AG  HERNING    50m  34.85 
279  Isabella R. Christensen  1996  9622AI  OSLF    50m  34.56 
217  Carina Hansen  1997  9786AC  WEST SWIM    25m  34.45 
62  Sascha Hartwig  1996  9628AO  KVIK    25m  34.50 
199  Line Hatting  1996  9678AL  STRUER    25m  34.57 
275  Mette Brendstrup Petersen  1996  9642AO  BOV    50m  34.86 
204  Anne Cathrine Thomsen  1996  9678AO  STRUER    25m  35.91 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Sofie Grønlund  1995  9576AO  GRINDSTED    50m  34.28 
346  Sanne Lindblad  1996  9682AO  SILKEBORG    50m  34.23 
201  Anne V Mikkelsen  1997  9774AK  STRUER    25m  34.01 
295  Mille Kjær Hindhede  1997  9734AE  HERNING    50m  33.87 
181  Katrine Drest Jørgensen  1995  9544AS  OSLF    25m  33.99 
267  Helena Midjord Vangsy  1997  9794AU  RØNNE    50m  34.05 
100  Julie Green  1994  9434AC  OPNØR    50m  34.26 
182  Kathrine Kristiansen  1997  9772AI  OSLF    25m  34.43 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
229  Siw Lykke  1996  9614AG  WEST SWIM    25m  33.48 
226  Katrine Larsen  1997  9768AC  WEST SWIM    25m  33.37 
274  Louise Ring Hansen  1994  9458AQ  NEPTUN    50m  33.10 
87  Daisy Lannie  1994  9428AN  ODDER    25m  32.93 
77  Sille Thode  1995  9534AM  KVIK    25m  33.09 
334  Sofie Burgaard  1997  9764AH  OSK    25m  33.14 
206  Anne-Kirstine Knudsen  1997  9768AE  VILDBJERG    25m  33.46 
302  Michelle Lesler  1994  9438AN  HERNING    25m  33.73 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
228  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  WEST SWIM    25m  32.56 
143  Amalie Klitgaard  1994  9408AT  SILKEBORG    25m  31.93 
13  Ida Schütt  1996  9642AI  DRAGØR    25m  31.72 
254  Louise Nielsen  1993  9374AJ  ST ESBJERG    25m  31.58 
97  Henriette Ahrenkiel  1991  9114AL  OPNØR    50m  31.67 
266  Sophie Lund Schrøder  1994  9498AA  RØNNE    25m  31.73 
213  Mia Egholm Andersen  1996  9608AJ  WEST SWIM    25m  31.97 
202  Julie Møller Nielsen  1996  9608AM  STRUER    25m  32.68 

 
Heat 9 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Nanna Kristensen  1996  9604AG  WEST SWIM    25m  31.44 
337  Ditte Elschner Kristensen  1995  9528AX  OSK    25m  31.35 
140  Katrine M. Johannsen  1996  9682AQ  SILKEBORG    25m  31.24 
107  Pernille Strømbeck  1994  9462AH  OPNØR    50m  31.15 
210  Signe Ø. Nielsen  1996    BOV    25m  31.23 
80  Mia Kynde  1994  9496AI  LYSENG    25m  31.32 
171  Line H. Vestergaard  1996  9666AP  SILKEBORG    25m  31.39 
208  Louise Harder  1995  9506AS  BOV    25m  31.47 

 
Heat 10 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
70  Katrine Liljedahl  1995  9578AX  KVIK    25m  30.62 
128  Runa Dalby  1993  9372AD  SILKEBORG    25m  29.69 
180  Julie Hougård  1991  9184AI  OSLF    25m  29.00 
253  Nicole Møller  1993  9376AD  ST ESBJERG    25m  28.12 
223  Sidse Kehlet  1996  9696AH  WEST SWIM    25m  28.60 
141  Isabella Kjeldsen  1993  9346AJ  SILKEBORG    25m  29.22 
Kimia Ghias Haddadan  1995  9566AI  DRAGØR    25m  30.04 
230  Diana Madsen  1996  9682AE  WEST SWIM    25m  30.80 

 
Heat 11 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
262  Maria Myhre Jespersen  1995  9546AD  RØNNE    25m  30.57 
Michelle Icka Christensen  1995  9594AK  DRAGØR    25m  29.59 
263  Ditte Johansen  1994  9452AH  RØNNE    25m  28.87 
235  Marie Philipsen  1992  9244AG  WEST SWIM    25m  27.78 
11  Maria Madsen  1995  9524AC  DRAGØR    25m  28.41 
26  Camilla Rasmussen  1991  9116AL  GRINDSTED    50m  29.01 
72  Karina M Nielsen  1995  9504AM  KVIK    25m  29.90 
212  Anette Schütt  1989  8918AC  BOV    50m  30.73 

 
Heat 12 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
21  Heidi Hollænder  1991  9144AL  GRINDSTED    50m  30.54 
71  Denise Nartey  1995  9568AB  KVIK    25m  29.42 
10  Helene Hauschultz  1993  9392AC  DRAGØR    25m  28.76 
257  Katrine Holm Sørensen  1992  9282AG  ST ESBJERG    25m  26.86 
190  Cecilie Villadsen  1995  9584AF  OSLF    25m  28.32 
14  Ida Louise Steffensen  1995  9522AD  DRAGØR    25m  29.01 
231  Iben Nielsen  1994  9458AJ  WEST SWIM    25m  29.83 
316  Sisse Sørensen  1996  9674AB  HERNING    50m  30.67 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  23 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark