2018-11-17   22:32:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  22 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:47   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 12, 200m Frisvømning Herrer  Indledende (10) 
14 år og yngre: Martin Terp Olesen (1994) 2:11.71 2008-08-30 
15 - 16 år: Frans Johannessen (1992) 1:59.96 2008-08-30 
17 - 18 år: Dennis Kinnerup (1988) 1:59.72 2006-08-26 
19 år og ældre: Jon Rud (1986) 1:56.20 2006-08-26 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
29  Teddi Rasmussen  1996  9693AE  GRINDSTED    50m   
88  Stefan Martin Lara  1998    ODDER    50m  3:35.17 
148  Martin Lindblad  1999  9975AE  SILKEBORG    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
86  Jonathan Kristensen  1998  9845AF  ODDER    25m  3:30.92 
160  Nicklas Nonbo  1998  9861AJ  SILKEBORG    25m  3:14.07 
104  Hans Henrik Jepsen  1995  9591AK  OPNØR    50m  3:10.42 
99  Jesper L. Christiansen  1995  9557AQ  OPNØR    50m  3:12.49 
134  Martin Grønning  1997  9715AL  SILKEBORG    25m  3:14.50 
146  Anders Laursen  1998  9803AM  SILKEBORG    25m  3:31.24 
               

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
289  Peter Guldberg  1996  9657AF  HERNING    50m  3:06.69 
137  Simon Hansen  1995  9573AQ  SILKEBORG    25m  2:55.41 
102  Asger Richard Hansen  1996  9625AG  OPNØR    50m  2:52.73 
17  Thomas Abildsten  1990  9035AG  GRINDSTED    50m  2:45.27 
156  Frederik Nielsen  1996  9693AI  SILKEBORG    25m  2:49.43 
98  Christian Christiansen  1993  9307AN  OPNØR    50m  2:54.01 
282  Mark Andersen  1997  9799AC  HERNING    50m  3:06.08 
166  Marc Salomonsen  1996  9693AL  SILKEBORG    25m  3:06.80 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
24  Frederik Knudsen  1997  9743AH  GRINDSTED    50m  2:37.19 
63  Viktor Holm  1996  9607AD  KVIK    50m  2:35.15 
33  Sylvester Andersen  1995  9595AN  HORSENS    25m  2:33.51 
264  Daniel Kragh  1995  9567AA  RØNNE    50m  2:32.08 
162  Andreas Levin Pedersen  1995  9533AF  SILKEBORG    25m  2:32.76 
288  Alexander Frederiksen  1994  9401AN  HERNING    25m  2:33.68 
76  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    25m  2:36.00 
312  Tobias Skov  1995  9543AH  HERNING    25m  2:41.33 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Kasper Warberg  1995  9513AI  KVIK    25m  2:31.00 
283  Robert Asfeldt  1996  9625AD  HERNING    50m  2:29.48 
133  Mikkel Grønbo  1996  9695AC  SILKEBORG    25m  2:28.94 
108  Daniel Ydegaard  1996  9649AK  OPNØR    50m  2:27.32 
73  Mikkel Nyegaard  1996  9613AE  KVIK    25m  2:27.46 
25  Jacob Mortensen  1994  9451AL  GRINDSTED    50m  2:29.37 
188  Frederik J. Sørensen  1997  9755AC  OSLF    25m  2:30.22 
19  Jakob Brinkmann  1996  9683AE  GRINDSTED    50m  2:31.27 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
79  Anders Yttesen  1996  9641AI  KVIK    50m  2:25.15 
37  Lasse Christensen  1994  9409AJ  HORSENS    25m  2:23.56 
244  Ori Turin  1995  9505AG  WEST SWIM    25m  2:22.74 
214  Christian Cassard  1995  9547AM  WEST SWIM    25m  2:22.45 
265  Magnus Larsen  1994  9437AP  RØNNE    25m  2:22.59 
241  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  9657AD  WEST SWIM    25m  2:22.83 
248  Anders Lund Hansen  1994  9489AE  ST ESBJERG    25m  2:24.63 
219  Jacob Lindeman Holm  1994  9499AF  WEST SWIM    25m  2:25.39 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Mathias Beck  1996  9681AJ  SILKEBORG    25m  2:20.81 
101  Mathias Green  1992  9241AF  OPNØR    50m  2:18.55 
259  Kasper Zysek  1994  9457AC  ST ESBJERG    50m  2:15.44 
163  Anders T. Rasmussen  1993  9355AB  SILKEBORG    25m  2:15.26 
105  Kenneth Larsen  1991  9149AD  OPNØR    50m  2:15.27 
304  Lasse Meineche  1994  9499AM  HERNING    25m  2:17.62 
258  Christian T. Thomsen  1990  9063AC  ST ESBJERG    25m  2:19.43 
68  Jess Jørgensen  1995  9551AH  KVIK    25m  2:22.05 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
64  Rasmus Härstedt  1994  9455AA  KVIK    25m  2:12.28 
170  Emil Weis  1994  9409AG  SILKEBORG    25m  2:07.91 
240  Henrik Rathschau Sørensen  1993  9303AC  WEST SWIM    25m  2:03.45 
233  Martin Sander Pedersen  1992  9269AA  WEST SWIM    25m  1:58.21 
237  Patrick Ulrich Sommer  1988  8851AA  WEST SWIM    25m  2:01.00 
293  Andreas B. Hiltmar  1993  9335AB  HERNING    50m  2:05.88 
57  Steffen Basse  1994  9495AH  KVIK    25m  2:10.19 
41  Nikolaj Hansen  1993  9303AK  HORSENS    25m  2:14.30 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Ole Hansen  1992  9283AE  ST ESBJERG    25m  2:10.58 
252  Anders Møller  1991  9129AC  ST ESBJERG    50m  2:06.49 
242  Rasmus Schmidt Sørensen  1992  9281AD  WEST SWIM    25m  2:02.25 
236  Karsten Schütt  1991  9103AA  WEST SWIM    25m  1:58.04 
198  Morten Steen Christensen  1992  9233AF  STRUER    25m  1:58.82 
234  Morten Lundby Pedersen  1994  9421AG  WEST SWIM    25m  2:04.36 
42  Jacob Hedensted  1993  9319AN  HORSENS    25m  2:09.13 
151  Christian H. Mikkelsen  1995  9597AI  SILKEBORG    25m  2:13.92 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
200  Jesper Dam Karlsen  1991  9197AC  STRUER    25m  2:10.23 
34  Kasper Bisgaard  1991  9171AF  HORSENS    25m  2:06.28 
249  Morten Hansen  1993  9361AH  ST ESBJERG    25m  2:01.17 
221  Frans Johannessen  1992  9277AB  WEST SWIM    25m  1:52.43 
222  Sørin Martin Johannessen  1991  9149AF  WEST SWIM    25m  1:58.41 
343  Morten Søndergaard  1993  9313AA  OSK    25m  2:04.22 
185  Nichlas Malling Pedersen  1993  9353AF  OSLF    25m  2:08.15 
173  Felix Zähringer  1994  9437AD  SILKEBORG    25m  2:13.17 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark