2018-11-17   23:21:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Silkeborg Swim Cup 2009

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Swim Cup 2009    Udskriftsdato  22 august 2009   
  Stævne by  Silkeborg    Udskriftstidspunkt  08:47   
  Arrangør  Silkeborg Svømmeklub         
 
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Herrer  Indledende (14) 
14 år og yngre: Jakob Kristensen (1986) 26.52 2005-08-20 
15 - 16 år: Daniel Svane Halkjær (1991) 25.35 2007-08-25 
17 - 18 år: Nicolai Graa Hansen (1988) 24.33 2006-08-26 
19 år og ældre: Lars Arnbak (1981) 24.60 2008-08-30 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
146  Anders Laursen  1998  9803AM  SILKEBORG    50m   
184  Frederik Malling Pedersen  1997  9789AM  OSLF    25m  48.02 
103  Nikolai Schack Husted  1994  9439AM  OPNØR    50m  44.23 
159  Mathias Nonbo  1999  9945AE  SILKEBORG    25m  42.79 
148  Martin Lindblad  1999  9975AE  SILKEBORG    25m  44.07 
142  Marcus Kjeldsen  2000  0059AB  SILKEBORG    25m  44.68 
165  Jens Riisgaard  2000  0029AB  SILKEBORG    25m  48.81 
139  Rune K. Jensen  1997  9701AL  SILKEBORG    50m   

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
160  Nicklas Nonbo  1998  9861AJ  SILKEBORG    25m  39.23 
282  Mark Andersen  1997  9799AC  HERNING    50m  37.44 
147  Emil Laursen  1996  9605AL  SILKEBORG    25m  36.70 
156  Frederik Nielsen  1996  9693AI  SILKEBORG    25m  35.46 
289  Peter Guldberg  1996  9657AF  HERNING    50m  35.56 
166  Marc Salomonsen  1996  9693AL  SILKEBORG    25m  37.28 
99  Jesper L. Christiansen  1995  9557AQ  OPNØR    50m  39.01 
137  Simon Hansen  1995  9573AQ  SILKEBORG    25m  39.51 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
30  Peter Schmidt Sørensen  1996  9627AF  GRINDSTED    50m  35.02 
273  Mikkel Strand  1997  9751AD  NEPTUN    50m  34.80 
104  Hans Henrik Jepsen  1995  9591AK  OPNØR    50m  34.68 
98  Christian Christiansen  1993  9307AN  OPNØR    50m  34.60 
312  Tobias Skov  1995  9543AH  HERNING    25m  34.61 
288  Alexander Frederiksen  1994  9401AN  HERNING    50m  34.71 
320  Magnus Høvsgaard  1997  9783AF  FREM    50m  34.88 
102  Asger Richard Hansen  1996  9625AG  OPNØR    50m  35.14 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
29  Teddi Rasmussen  1996  9693AE  GRINDSTED    50m  34.32 
286  Magnus Fallesen  1998  9869AB  HERNING    25m  34.04 
133  Mikkel Grønbo  1996  9695AC  SILKEBORG    25m  33.06 
46  Peter Mandrup Madsen  1997  9733AH  HORSENS    25m  32.79 
157  Jens Nielsen  1997  9715AE  SILKEBORG    25m  32.89 
24  Frederik Knudsen  1997  9743AH  GRINDSTED    50m  33.23 
33  Sylvester Andersen  1995  9595AN  HORSENS    25m  34.29 
22  Mikkel Juul Jørgensen  1995  9521AI  GRINDSTED    50m  34.48 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
76  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    25m  32.58 
108  Daniel Ydegaard  1996  9649AK  OPNØR    50m  32.23 
178  Joakim Hansen  1995  9571AC  OSLF    25m  31.72 
32  Sigurd Andersen  1992  9261AK  HORSENS    50m  31.27 
19  Jakob Brinkmann  1996  9683AE  GRINDSTED    50m  31.69 
205  Morten Thomsen  1997  9797AG  STRUER    25m  31.98 
84  Per Jensen  1995  9513AO  ODDER    25m  32.35 
90  Rasmus Rothausen  1994  9431AR  ODDER    25m  32.70 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
12  Alexander Rahbek  1994  9485AO  DRAGØR    25m  31.06 
17  Thomas Abildsten  1990  9035AG  GRINDSTED    50m  30.69 
149  Mads S. Ljungstrøm  1996  9691AK  SILKEBORG    25m  30.64 
227  Simon Vingolf Larsen  1998  9807AA  WEST SWIM    25m  30.55 
241  Mikkel Rathschau Sørensen  1996  9657AD  WEST SWIM    25m  30.62 
264  Daniel Kragh  1995  9567AA  RØNNE    25m  30.69 
248  Anders Lund Hansen  1994  9489AE  ST ESBJERG    25m  31.01 
299  Lasse Bang Krogh  1995  9531AG  HERNING    50m  31.13 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Henrik Petersen  1994  9403AK  BOV    50m  30.35 
73  Mikkel Nyegaard  1996  9613AE  KVIK    25m  30.29 
338  Rune Kristiansen  1994  9473AF  OSK    25m  30.14 
304  Lasse Meineche  1994  9499AM  HERNING    50m  30.07 
340  Mikkel Bremer Mortensen  1995  9579AA  OSK    25m  30.12 
305  Laust Moesgaard  1996  9667AG  HERNING    25m  30.18 
27  Christian Rasmussen  1993  9325AK  GRINDSTED    50m  30.29 
259  Kasper Zysek  1994  9457AC  ST ESBJERG    50m  30.48 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
25  Jacob Mortensen  1994  9451AL  GRINDSTED    50m  29.99 
79  Anders Yttesen  1996  9641AI  KVIK    50m  29.91 
216  Mathias Frandsen  1994  9443AH  WEST SWIM    25m  29.88 
244  Ori Turin  1995  9505AG  WEST SWIM    25m  29.63 
163  Anders T. Rasmussen  1993  9355AB  SILKEBORG    25m  29.72 
188  Frederik J. Sørensen  1997  9755AC  OSLF    25m  29.90 
341  Asger Skafte  1996  9631AA  OSK    25m  29.92 
121  Mathias Beck  1996  9681AJ  SILKEBORG    25m  30.01 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Jess Jørgensen  1995  9551AH  KVIK    25m  29.36 
127  Rued Dalby  1996  9697AD  SILKEBORG    25m  29.32 
256  Michael Petersen  1994  9409AC  ST ESBJERG    25m  28.80 
322  Mark Nielsen  1995  9503AG  FREM    25m  28.68 
219  Jacob Lindeman Holm  1994  9499AF  WEST SWIM    25m  28.78 
37  Lasse Christensen  1994  9409AJ  HORSENS    25m  29.30 
335  Erik Posselt Gunnersen  1994  9419AG  OSK    25m  29.33 
214  Christian Cassard  1995  9547AM  WEST SWIM    25m  29.41 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
151  Christian H. Mikkelsen  1995  9597AI  SILKEBORG    25m  28.48 
265  Magnus Larsen  1994  9437AP  RØNNE    25m  28.30 
47  Marius Nørgaard  1993  9319AL  HORSENS    25m  28.07 
50  Simon Underlien  1995  9505AL  HORSENS    50m  27.49 
209  Philip Harmuth  1994  9449AJ  BOV    50m  27.82 
255  Thomas Schultz Nielsen  1996  9683AD  ST ESBJERG    25m  28.17 
106  Rune Friis Petersen  1996  9675AG  OPNØR    50m  28.41 
170  Emil Weis  1994  9409AG  SILKEBORG    25m  28.50 

 
Heat 11 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
57  Steffen Basse  1994  9495AH  KVIK    25m  27.37 
243  Eden Turin  1994  9473AC  WEST SWIM    25m  27.30 
42  Jacob Hedensted  1993  9319AN  HORSENS    25m  27.19 
258  Christian T. Thomsen  1990  9063AC  ST ESBJERG    25m  27.01 
185  Nichlas Malling Pedersen  1993  9353AF  OSLF    25m  27.12 
126  Ralf Dalby  1995  9547AB  SILKEBORG    25m  27.24 
155  Mads Møller  1991  9141AG  SILKEBORG    50m  27.33 
41  Nikolaj Hansen  1993  9303AK  HORSENS    25m  27.43 

 
Heat 12 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Ole Hansen  1992  9283AE  ST ESBJERG    25m  26.88 
240  Henrik Rathschau Sørensen  1993  9303AC  WEST SWIM    25m  26.00 
237  Patrick Ulrich Sommer  1988  8851AA  WEST SWIM    25m  24.91 
221  Frans Johannessen  1992  9277AB  WEST SWIM    25m  24.38 
164  Morten Riemenschneider  1989  8909AA  SILKEBORG    25m  24.59 
45  Henrik Lagoni  1991  9187AD  HORSENS    25m  25.60 
293  Andreas B. Hiltmar  1993  9335AB  HERNING    50m  26.57 
101  Mathias Green  1992  9241AF  OPNØR    50m  26.98 

 
Heat 13 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
343  Morten Søndergaard  1993  9313AA  OSK    25m  26.75 
249  Morten Hansen  1993  9361AH  ST ESBJERG    25m  25.87 
203  Martin Terp Olesen  1994  9449AD  STRUER    25m  24.86 
215  Chris Christensen  1988  8839AB  WEST SWIM    25m  23.31 
222  Sørin Martin Johannessen  1991  9149AF  WEST SWIM    25m  24.58 
200  Jesper Dam Karlsen  1991  9197AC  STRUER    25m  25.55 
34  Kasper Bisgaard  1991  9171AF  HORSENS    25m  26.47 
105  Kenneth Larsen  1991  9149AD  OPNØR    50m  26.94 

 
Heat 14 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fødselsår  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
339  Kasper Holm Morsø  1993  9321AG  OSK    25m  26.71 
198  Morten Steen Christensen  1992  9233AF  STRUER    25m  25.62 
233  Martin Sander Pedersen  1992  9269AA  WEST SWIM    25m  24.77 
224  Nikolaj Kirketerp-Møller  1990  9039AC  WEST SWIM    25m  23.02 
242  Rasmus Schmidt Sørensen  1992  9281AD  WEST SWIM    25m  24.41 
252  Anders Møller  1991  9129AC  ST ESBJERG    25m  24.94 
239  Marcus Orloff Søemod  1991  9163AG  WEST SWIM    25m  26.16 
234  Morten Lundby Pedersen  1994  9421AG  WEST SWIM    25m  26.88 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.17.12  Udskriftsdato  22 august 2009 
Licens til Silkeborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark