Program for Kronborg Open 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 31
|
Stævne navn |
Kronborg Open 2017 |
|
Udskriftsdato |
26 februar 2017 |
|
|
Stævne by |
Helsingør |
|
Udskriftstidspunkt |
12:33 |
|
|
Arrangør |
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 februar 2017 |
|
|
|
|
Løb 31, 100m Butterfly Damer |
Finaler (9) |
Sponsor: Kvickly |
|
Heat 1 (9) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
389 |
3 |
Victoria Dinesen |
2005 |
0692AN |
NÆSTVED |
|
50m |
|
365 |
4 |
Laura Sonne Steen |
2004 |
0408AV |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
337 |
5 |
Lærke Dann-Nielsen |
2005 |
0552AL |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
35 |
1 |
Sille Andersen |
2003 |
0312AS |
FR.SUND |
|
50m |
1:47.67 |
197 |
2 |
Mathilde Skjøth-Rasmussen |
2003 |
0352AD |
HELSINGØR |
|
50m |
1:41.55 |
56 |
3 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
50m |
1:37.15 |
470 |
4 |
Sofia Levisen |
2002 |
0258AE |
SOLRØD |
|
50m |
1:33.30 |
471 |
5 |
Natacha Munch |
2005 |
0506AD |
SOLRØD |
|
50m |
1:36.23 |
225 |
6 |
Signe Eie |
2005 |
0582AP |
HERLEV |
|
50m |
1:39.72 |
188 |
7 |
Emma F. Rouse |
2004 |
0412AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:45.94 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
213 |
1 |
Cornelia Vámosi |
2004 |
0466AE |
HELSINGØR |
|
50m |
1:30.78 |
444 |
2 |
Camille Nørby |
2004 |
0498AE |
BIRKERØD |
|
50m |
1:28.01 |
165 |
3 |
Olivia Ida Madsen |
2003 |
0404AF |
HELSINGØR |
|
50m |
1:26.99 |
377 |
4 |
Michelle Nguyen |
2002 |
AW7602 |
KSLS |
|
50m |
1:26.46 |
423 |
5 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
50m |
1:26.53 |
510 |
6 |
Laura Kröning |
2005 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:27.24 |
407 |
7 |
Gaya Josefine Maar |
2003 |
0318AQ |
NÆSTVED |
|
50m |
1:30.30 |
474 |
8 |
Julie Silberg |
2002 |
0264AD |
SOLRØD |
|
50m |
1:31.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
396 |
1 |
Freja Zerbst Hansen |
2001 |
0162BB |
NÆSTVED |
|
50m |
1:24.60 |
266 |
2 |
Nynne Nørlem |
2002 |
0268AF |
HOLBÆK |
|
50m |
1:23.95 |
182 |
3 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
50m |
1:23.61 |
412 |
4 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
50m |
1:22.45 |
259 |
5 |
Ida Larsen |
2000 |
0008BA |
HOLBÆK |
|
50m |
1:22.98 |
433 |
6 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:23.90 |
385 |
7 |
Caroline Bendtsen |
2002 |
0254AK |
NÆSTVED |
|
50m |
1:24.36 |
373 |
8 |
Frida Jarl Halvarsson |
2003 |
AW9603 |
KSLS |
|
50m |
1:26.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
139 |
1 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
50m |
1:21.71 |
379 |
2 |
Astrid Olsson |
2002 |
AA0802 |
KSLS |
|
50m |
1:21.19 |
262 |
3 |
Mikkeline Mentz |
2001 |
0122AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
1:18.99 |
527 |
4 |
Melina Opitz |
2002 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:17.86 |
191 |
5 |
Mathilde Schrøder |
2002 |
0204AP |
HELSINGØR |
|
50m |
1:18.00 |
274 |
6 |
Zara Wendel |
2002 |
0222AW |
HOLBÆK |
|
50m |
1:19.79 |
382 |
7 |
Josefine Rosengren |
2000 |
BA3800 |
KSLS |
|
50m |
1:21.35 |
508 |
8 |
Laura Hürtler |
2004 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:22.43 |
|
|
Heat 6 (9) (Årg. 2006-2017) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
404 |
2 |
Liva Mayland |
2006 |
0622AK |
NÆSTVED |
|
50m |
|
394 |
3 |
Leonora Franck |
2006 |
0658AH |
NÆSTVED |
|
50m |
|
399 |
4 |
Freja Juul |
2006 |
0656AF |
NÆSTVED |
|
50m |
1:49.23 |
50 |
5 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
50m |
2:15.67 |
403 |
6 |
Mathilde Ludvigsen |
2006 |
0616AM |
NÆSTVED |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat 7 (9) (Årg. 2003-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
511 |
1 |
Lisa Leonie Krüger |
2004 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:20.90 |
119 |
2 |
Fiona Burmester |
2003 |
0356AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:17.06 |
528 |
3 |
Sally-Lea Przybyla |
2003 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:15.94 |
378 |
4 |
Saga Nyborg |
2003 |
AK9603 |
KSLS |
|
50m |
1:09.37 |
436 |
5 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
50m |
1:15.11 |
203 |
6 |
Freja Stenbækgård |
2003 |
0306AJ |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.00 |
522 |
7 |
Lyn Janotta |
2004 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:17.45 |
374 |
8 |
Olivia Jarl Halvarsson |
2003 |
AX2203 |
KSLS |
|
50m |
1:20.95 |
|
|
Heat 8 (9) (Årg. 2000-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
462 |
1 |
Isabella Frykholm |
2001 |
BD9201 |
SK RAN |
|
50m |
1:15.50 |
339 |
2 |
Cecilie Elkjær |
2001 |
0104AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:10.51 |
519 |
3 |
Lena Born |
2002 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:10.06 |
175 |
4 |
Mathilde Menck Nielsen |
2002 |
0246AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:08.45 |
351 |
5 |
Laura Lange |
2001 |
0132AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
1:09.31 |
34 |
6 |
Sarah Sejr Aagaard |
2000 |
0048AF |
FARUM |
|
50m |
1:10.18 |
48 |
7 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
50m |
1:14.33 |
132 |
8 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
0186AR |
HELSINGØR |
|
50m |
1:16.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
372 |
3 |
Linnéa Högberg |
1999 |
BI5899 |
KSLS |
|
50m |
1:10.76 |
531 |
4 |
Olivia Wrobel |
1998 |
|
NEUKÖLLN |
|
50m |
1:02.60 |
79 |
5 |
Ronja Wikström |
1996 |
BQ0696 |
HS |
|
50m |
1:03.11 |
143 |
6 |
Frederikke Houen |
1998 |
9824AI |
HELSINGØR |
|
50m |
1:11.41 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
26 februar 2017 |
Licens til Helsingør Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:33 |
|